Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С какви летни гуми карате?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    moldovanov написа:
    Аз си избирам гуми според класацията на adac.de (http://www.adac.de/Tests/Reifentests...PageID=173977#) Хората които са си играли да тестват всичките гуми и да ги подредят в класация най - вероятно са по големи специалисти от мен и от повечето хора които "разбират". Общо взето ми е крайно неприятно някой разбирач да тръгне да ми обяснява коя гума с каква шарка била и в кой завод се правила и...... сигурно и вие сте се наслушали на тези глупости. С тази класация можете лесно да изберете например евтина гума с добри качества.Аз преди две седмици си купих Barum Brillantis, 4 гуми за по 50 лв. и сега си ги карам с кеф.
    Мммм ама ти вдяваш ли немски, щото твоите барум попадат в графата задоволителни, а има още 2 графи: препоръчителни и най - препоръчвани, защо ми се струва че си по-близо до графата не се препоръчва :D поправи ме ако греша.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #17
      Ами като се замислиш май е по - добре да си вземеш гума за която поне са писали нещо и са я тествали, от колкото да си вземеш такава която изобщо не влиза в класацията (визирам lassa, debica, fulda). Аз няма пари да си купя Continental EcoContact 3 която е първата в класацията. Но ако погледнеш мога да си купя BFGoodrich Touring за повече пари от моята и да е с по лоши качества, ама всеки "разбирач" ще ми каже че BFGoodrich е много хубава гума. Нека е по-хубава. P.S. Като правим уговорката че говорим за размер 155/70/13. За другите размери си има други класации.
      Временно карам Punto докато събера пари за Ferrari

      Коментар


        #18
        аз продължавам да си карам с BF GoodRich Touring G...с тези гуми я купих колата...в много окаяно състояние са /много износени/ ама пак супер ме кефи как спира примерно...от 80 до 0км/ч ми цепна за по малко от 10м...и то без да се сурнат което определено ме учуди супер много като знам на старт примерно как се въртят като луди...но сякаш се замислих дали да ги сменям с мишлен или да не си взема пак такива...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #19
          Днес си взех 2 броя BF Goodrich Profiler2 Чувам добри отзиви за тях, а и с една приятна отстъпка ми излязоха по 63 лв броя Задните ми са Ласа, но от миналото лято когато бяха предни имам много добро впечатление от тях.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #20
            Да си довърша започнатата тема Гледах, събирах мнения, в Adac четох и реших въпроса. Взех си Maloya Futura Primato. Впечатленията ми вече втора седмица са отлични! На сухо, на мокро, до момента не мога да кажа нещо лошо и ако тези ми впечатления не се променят - определено залагам на тази марка.
            Bravo 1.6/16V ... и на газ

            Коментар


              #21
              moldovanov написа:
              Ами като се замислиш май е по - добре да си вземеш гума за която поне са писали нещо и са я тествали, от колкото да си вземеш такава която изобщо не влиза в класацията (визирам lassa, debica, fulda). Аз няма пари да си купя Continental EcoContact 3 която е първата в класацията. Но ако погледнеш мога да си купя BFGoodrich Touring за повече пари от моята и да е с по лоши качества, ама всеки "разбирач" ще ми каже че BFGoodrich е много хубава гума. Нека е по-хубава. P.S. Като правим уговорката че говорим за размер 155/70/13. За другите размери си има други класации.
              Да този размер влиза в графата препоръчителни, не бях видял, гледах за 14-ки. Даже и аз ще слагам такива като твоите, но моя размер 185/60/14 ми излиза на 75 лв.
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #22
                somebody написа:
                Да си довърша започнатата тема Гледах, събирах мнения, в Adac четох и реших въпроса. Взех си Maloya Futura Primato. Впечатленията ми вече втора седмица са отлични! На сухо, на мокро, до момента не мога да кажа нещо лошо и ако тези ми впечатления не се променят - определено залагам на тази марка.
                И аз се спрях на същите и мисля,че не сгреших освен всичко друго ами и шарката им е готина направо са си красиви
                RIP Bravo 100 16V
                Audi A4 2.5 TDI

                Коментар


                  #23
                  Lane Staley написа:
                  Днес си взех 2 броя BF Goodrich Profiler2 Чувам добри отзиви за тях, а и с една приятна отстъпка ми излязоха по 63 лв броя Задните ми са Ласа, но от миналото лято когато бяха предни имам много добро впечатление от тях.
                  туй за какав размер става дума за гоод риича?защото аз неска гледат пак такива за 84 бройкатаза 175/65/14клебер-83 лв.американ ... препорачаха ги ама кви ли са нз за 64 лв. бройкатаказаха по добри от корморанаи ся сам сас CEAT SPIDERи сам много доволен ама почти ги няма вечемай във варна са по-скъпи гумите
                  Fiat Brava 1.6 16V 2001

                  Не на войната по пътищата !
                  http://media.causes.com/ribbon/478500

                  Коментар


                    #24
                    Винаги съм карал с Дебица. Един път слагах Барум, а на тази кола за зимата Дейтън 510. Летните са ми Дебица Фурио. За мен Дебицата е най-добрият вариант, заедно с Барум и Сава. На S-класата ще и купувам други... Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

                    Коментар


                      #25
                      Dunlop Sport SP1.
                      Fiat Marea 1.8i 16V
                      Fiat Tipo 1.4i 8V
                      Fiat Punto 1.6i 8V
                      www.italauto-bg.net/forum/

                      Коментар


                        #26
                        С Мишилин(Мишлен) Енерджи размер 185/55/15.
                        Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                        Коментар


                          #27
                          ivan_dmx написа:
                          Lane Staley написа:
                          Днес си взех 2 броя BF Goodrich Profiler2 Чувам добри отзиви за тях, а и с една приятна отстъпка ми излязоха по 63 лв броя Задните ми са Ласа, но от миналото лято когато бяха предни имам много добро впечатление от тях.
                          туй за какав размер става дума за гоод риича?защото аз неска гледат пак такива за 84 бройкатаза 175/65/14клебер-83 лв.американ ... препорачаха ги ама кви ли са нз за 64 лв. бройкатаказаха по добри от корморанаи ся сам сас CEAT SPIDERи сам много доволен ама почти ги няма вечемай във варна са по-скъпи гумите
                          За 175/65/14 говоря. Да, мисля, че по принцип са около 80-85 лв. Просто имах много добра отстъпка, а и си връщам ДДС, затова ми излизат 63.Но впечатленията ми са много добри. Вече ги изпробвах и на 25 градуса жега, и в проливния дъжд вчера в София. Тихи са, отлично сцепление и много добро поведение в локви - това с всичкия си акъл нарочно минах с около 70 през една такава. Но пътят беше чист и нямаше опасност за други освен за мен. Препоръчвам ти ги. А и шарката е страхорна
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            #28
                            Тъй като гумата е много важно нещо за сигурността /а сигурността е преди всичко/ карал съм и ще карам с Bridgestone Potenza RE 720 каквито и коли да имам.Държат много здраво. Особенно на мокро. Забравих какво е аквапланинг с тях.Имал съм и много други но тези са най, най...
                            Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

                            Коментар

                            Working...
                            X