Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С какви летни гуми карате?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С какви летни гуми карате?

    След като се засилих тази неделя да сменя зимните гуми с летни, установих, че летните доста са се поизносили и ще трябва да купя поне две нови. Та, темата ми е по-скоро информативна, за споделяне на впечатления. Мисля, че ще е полезно за всички.
    Bravo 1.6/16V ... и на газ

    #2
    братле, това наред с темите за маслото е най-дискутираната тема - земи потърси малко.
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #3
      charlie написа:
      братле, това наред с темите за маслото е най-дискутираната тема - земи потърси малко.
      Да, братле, прав си , не че не гледам, но най-често дискутирани са размери, гуми/джанти и подобни. А, ето тема е подходяща http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F3%EC%E8Ами, sorry
      Bravo 1.6/16V ... и на газ

      Коментар


        #4
        Мисля, че темата се казваше "Кой с какви гуми кара"!

        Коментар


          #5
          Аз си купих 4 летни Клебер. Доволен съм. Зимните ми също са Клебер, останах много доволен от тях и затова заложих на тази марка и за летните.
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #6
            noriaga написа:
            Аз си купих 4 летни Клебер. Доволен съм. Зимните ми също са Клебер, останах много доволен от тях и затова заложих на тази марка и за летните.
            "Клебер" ми звучи като хлебарка . Дано поне са издражливи колкото тези гадинки :D
            SEAT Leon Cupra 300
            Triumph Street Triple 765 R

            Коментар


              #7
              VooDoo написа:
              noriaga написа:
              Аз си купих 4 летни Клебер. Доволен съм. Зимните ми също са Клебер, останах много доволен от тях и затова заложих на тази марка и за летните.
              "Клебер" ми звучи като хлебарка . Дано поне са издражливи колкото тези гадинки :D
              Клебера си е Клебер.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Колеги, явно е, че повторих темата, ако трябва, нека модераторите я заключат или изтрият.
                Bravo 1.6/16V ... и на газ

                Коментар


                  #9
                  преди 15 дена си купих гуми Максис 185/65/14 Нпросто останах очарован от качествата на гуматагумата е повече от добра - сцепление на сухо и мокро и т.н.возията стана малко по-твърда от старите - Клебер, но устойчивостта и сцеплението са превъзходнисега АБС-а ми се включва значително по-рядкои цената е ниска
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #10
                    alvanovo написа:
                    преди 15 дена си купих гуми Максис 185/65/14 Нпросто останах очарован от качествата на гуматагумата е повече от добра - сцепление на сухо и мокро и т.н.возията стана малко по-твърда от старите - Клебер, но устойчивостта и сцеплението са превъзходнисега АБС-а ми се включва значително по-рядкои цената е ниска
                    Каква им е цената, щото малко съм скиптичен към тази марка, китайски ли бяха, това "Н" след размера скоростния индекс ли е
                    --Старата ръжда любов не хваща!--
                    156 sportwagon 1,9 jtd 115
                    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                    Коментар


                      #11
                      van_dal написа:
                      alvanovo написа:
                      преди 15 дена си купих гуми Максис 185/65/14 Нпросто останах очарован от качествата на гуматагумата е повече от добра - сцепление на сухо и мокро и т.н.возията стана малко по-твърда от старите - Клебер, но устойчивостта и сцеплението са превъзходнисега АБС-а ми се включва значително по-рядкои цената е ниска
                      Каква им е цената, щото малко съм скиптичен към тази марка, китайски ли бяха, това "Н" след размера скоростния индекс ли е
                      да, това е скоростния индекс - 210 км/чбяха обявени за 88лв броя, но ми направиха отстъпка и ги взех за 80 лв броя
                      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                      Коментар


                        #12
                        Ясно ми е какво е, но можеш ли да ми обясниш защо гудиър например със скоростен индекс Н струват 140 лв. , а твoите са по 80 лв. Най-честопредлаганите гуми в БГ са със ск. индекс Т и вървят над 90 лв. Малко измислена работа са тези максис, или бъркам...
                        --Старата ръжда любов не хваща!--
                        156 sportwagon 1,9 jtd 115
                        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                        Коментар


                          #13
                          van_dal написа:
                          Ясно ми е какво е, но можеш ли да ми обясниш защо гудиър например със скоростен индекс Н струват 140 лв. , а твoите са по 80 лв. Най-честопредлаганите гуми в БГ са със ск. индекс Т и вървят над 90 лв. Малко измислена работа са тези максис, или бъркам...
                          засега съм много доволеннека да понавъртя километри и пак ще пиша мнениено засега и на сухо и на мокро са чудеснизабравих кога за последно ми се включи антиблокиращата система
                          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                          Коментар


                            #14
                            Аз си избирам гуми според класацията на adac.de (http://www.adac.de/Tests/Reifentests...PageID=173977#) Хората които са си играли да тестват всичките гуми и да ги подредят в класация най - вероятно са по големи специалисти от мен и от повечето хора които "разбират". Общо взето ми е крайно неприятно някой разбирач да тръгне да ми обяснява коя гума с каква шарка била и в кой завод се правила и...... сигурно и вие сте се наслушали на тези глупости. С тази класация можете лесно да изберете например евтина гума с добри качества.Аз преди две седмици си купих Barum Brillantis, 4 гуми за по 50 лв. и сега си ги карам с кеф.
                            Временно карам Punto докато събера пари за Ferrari

                            Коментар


                              #15
                              Аз съм с Michelin Energy и съм изключително доволен. Другата седмица ми пристигат и четирите новички.
                              Alfa 159 SW 2.4 Ti
                              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                              Коментар

                              Working...
                              X