Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоростите влизат трудно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    bboyd написа:
    иначе са пушки малки оси 1,2 8в 160-180 без никаф проблем само дето имаш чуството че ще литнеш с калпавите скорости се свиква
    Бах, как ги поддържате тези скорости 160-180 без никакъв проблем. Аз точно с 2 пъти по-мощна кола, с 3 пъти по-голям въртящ момент ми е трудно Трябва да дойда на уроци по пилотиране явно
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      Първо здравейте на всички! и сега вече мога да споделя,че и при мен го има същия проблем на пунтака.аз още не съм сменял маслото на скоростната,ама така като чета постовете и да го сменя пак ще е същото.а иначе зимата сутрин имах чуството,че лоста ми замръзва на 1-ва като не е карана

      Коментар


        #18
        Здравейте Както виждам проблема със скоростите не е само при мен Кофтито е, че от вчера е почти невъзможно да се включи при спрял автомобил и ще се отправям към сервиза за смяна на съединителя Повече ме притесняваше скоростната кутия и синхронизатора, но при ясен проблем със съединителя и отзивите тук се успокоявам Колкото до скоростите не е никакъв проблем да се поддържат, проблема за жалост е в ускорението
        Punto 1,2SX 75(MPI)

        Коментар


          #19
          И при мен е същата работа.Сменях съединител,масло на скоростите,добавки слагах и имаше някаква разлика,но не за дълго.Това си е хроничен проблем на всички по-стари талянски кошници. :D Няма се плашите,свиква се.
          Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17 & Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
          ex Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-Tronic '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp ELX '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 16v '97, ex Fiat Punto 1.1 S '95

          Коментар


            #20
            Fasho написа:
            Здравейте Както виждам проблема със скоростите не е само при мен Кофтито е, че от вчера е почти невъзможно да се включи при спрял автомобил и ще се отправям към сервиза за смяна на съединителя Повече ме притесняваше скоростната кутия и синхронизатора, но при ясен проблем със съединителя и отзивите тук се успокоявам Колкото до скоростите не е никакъв проблем да се поддържат, проблема за жалост е в ускорението
            Колега,ако съединителят ти е с жило провери дали няма да стане само с регулиране.Ако това не даде ефект сменяй съединителя!Задължително целия комплект(той около стотина лева)!Добре е да се смени и маслото на скоростите.Успех!
            Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17 & Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
            ex Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-Tronic '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp ELX '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 16v '97, ex Fiat Punto 1.1 S '95

            Коментар


              #21
              Не става с жилото за жалост, тествано е а и шума и поведението са красноречиви, за цял комплект ми искаха 250лв но след като попитах отделно да го съберем изведнъж се оказа, че можело и за стотина За самата смяна ми искаха 120лв и 150 на едно друго място , малко множко ми се виждат, ако някой има предложения приемам
              Punto 1,2SX 75(MPI)

              Коментар


                #22
                250 лв вървяха Валео-то,другите около 100,вярно това беше преди 3 години някъде.И за смяната ми се струват малко множко парите.Провери и на други места за всеки случай!Разлика определено ще усетиш,особено ако смениш и маслото на скоростите.Мисля,че по каталог го дават Tutela ZC90.Ще чакаме да споделиш впечатления!
                Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17 & Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
                ex Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm Q-Tronic '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp ELX '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 16v '97, ex Fiat Punto 1.1 S '95

                Коментар


                  #23
                  bboyd написа:
                  иначе са пушки малки оси 1,2 8в 160-180 без никаф проблем само дето имаш чуството че ще литнеш с калпавите скорости се свиква
                  Колега,за 160 по-мога да ти повярвам ако вятъра те духа в гърба и си по лек наклон,но за 180 просто не го споменавай защото е смешно.Приеми,че километража те лъже с 10-12% поне при тази скорост на колата. P.S.А по въпроса за превключването на скоростите.Заредете си скоростните кутии с масло синтетика SAE 75-80.Не минерално а СИНТЕТИКА и няма да имате проблеми с превключването нито зима нито лято.Поведението е еднакво независимо околната температура.Фирмата производител на маслото не е толкова важно.Важно е вискозитета и да е синтетика.FULL SYNTHETIC!!

                  Коментар


                    #24
                    Аз имам същия проблем колата ми е долу на подписа. Първа и втора мн друдно втора не чак толкова но първа като сам спрял на някой сфетофар и като стане време да дръгвам стигало се е до бибиткане от колегите зад мен щото аз се мъча да вкарам на първа много лоши мисля да сменям маслото на скоростите.А що се отнася до скорост с мойто скромно 1.2 двигателче 180 си ги дигам без проблем и като се има на предвид че имаше пред мен кола и трябваше да намаля иначе 190 6те ги уради сигорен сам.
                    www.puntopower.com
                    FIAT Punto 1.2 16V Sporting

                    Коментар


                      #25
                      Колеги един съвет от мен от 3 на 2 ислед това на 1-ва даите малко междина газ и проблема се решаваособено от 2ра на 1ва тия коли не са първа младост и скоростната кутия също,помогнете малко на машинката.А при 1.2 и 1.1 редукцията е по голяма и и от там по трудно се намалят оборотите,междина газ и проблема се решава,надявам се да бъда полезен!
                      Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                      Коментар


                        #26
                        А я кажете какво масло да сложа на мойте скорости ( Браво 1.4 ) че и при мен се усеща запъване
                        Fiat Bravo 1.4 12v

                        Коментар


                          #27
                          Момци колите ви са за смяна на съединител! И на мене ми "хъркат" малко скоростите което е нормално на 140000км. М/у 120-160хил. е нормално да се сменя съединителя! И аз трябва да заделям кам края на лятото кам 4-500лв. (работа + съединител) за Купенцето ми Yellow_Flash_Colorz_PDT_13
                          Fiat Coupe 2.0 20V 98g. Pininfarina

                          Къде отиваш ти, може би?

                          Коментар


                            #28
                            1. Сещам се че марката на маслото беше tutela, но какво точно не помня. 2. Относно съединителя - ми нищо му няма, скоростите влизат трудно докато колата ми е студена, когато покарам 10-15 мин. и нещата се оправят.
                            Временно карам Punto докато събера пари за Ferrari

                            Коментар


                              #29
                              alek-burgas написа:
                              Аз от втора на първа влизам трудно ,трябва почти да ми спре колата (НОРМАЛНО ?) че тогава чак. Задната също - от време на време трябва все едно да и паснат някви зъбци че чак тогава да влезе задна ,рядко но ми го прави тоя номер с задната. Yellow_Flash_Colorz_PDT_35
                              Да напълно нормално 1ва е само за тръгване.. влиза само с междинна газ. Както и задна ... трябва да спреш ... да отпуснеш съединителя.. пак да го натиснеш и тогава влиза леко!!
                              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                              Коментар


                                #30
                                пунто 1200 мултипойнт инжекция 75 в студено време са високи оборотите докато загрее двигателя- достатъчни за втора предавка при потегляне - да кажа само за това не може сутрин примерно да вкараш първа за да тръгнеш.
                                карам Punto

                                Коментар

                                Working...
                                X