Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Реле мигачи??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Реле мигачи??

    колеги, сутринта ми се случи следното, паля колата и тръгвам, но нямам мигачи. нито реле цъка ни светят, като позатопли и зацъкаха на няколко пъти и се оправиха. за смяна ли е това реле и къде се намира то? ако е от него причината. някой да каже нещо?

    #2
    Re: реле мигачи

    янков написа:
    колеги,сутринта ми се случи следното.паля колата и тръгвам но нямам мигачи .нито реле цъка ни светят.като позатопли и зацъкаха на няколко пъти и се оправиха.за смяна ли е това реле и къде се намира то?ако е от него причината.някой да каже нещо?
    Колега,как да ти кажем къде е релето, като ти не казваш каква кола караш?Иначе най-вероятно трябва да се презапоят спойките му.

    Коментар


      #3
      релето

      шашкам се!!?фиат браво

      Коментар


        #4
        Re: релето

        янков написа:
        шашкам се!!?фиат браво
        Намира се под долната кора на волана. Тази която покрива лостовете за превключване на мигачи, светлини.При мен и на двете коли е синьо. Презапоява се и тръгва.99% това ти е проблема.

        Коментар


          #5
          релето

          благодарско!!!значи може и да не се сменя?

          Коментар


            #6
            Re: релето

            янков написа:
            благодарско!!!значи може и да не се сменя?
            Ммда, направено е да работи безпроблемно, само не знам защо спойките са калпави... Както каза колегата след презапояването забравяш за проблема :D
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              за релето

              колеги благодаря ви компетентната информация която получих от вас!презапоих релето (макар че видимо нищо разпоено нямаше )но се оправи."не питай старило -питай патило".ЕТО ЗА ТОВА ГО ИМА ТОЗИ ФИАТ ФОРУМ И ТРЯБВА ДА ГО ИМА.!!!НИКОЙ НЕ СЕ РАЖДА НАУЧЕН!?

              Коментар


                #8
                Re: за релето

                янков написа:
                колеги благодаря ви компетентната информация която получих от вас!презапоих релето (макар че видимо нищо разпоено нямаше )но се оправи
                Моето си работи, но с допълнителни екстри - цъка си по собствено желание почти непрекъснато. Какво точно му презапоявате на релето, с поялник поразтопих калая на спойките навсякъде, но няма ефект засега, с нов калай ли презапоявахте, или само стопихте спойките?
                Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                Коментар


                  #9
                  релето

                  Да, колега поразтопих спойките, но по тях нямаше много калай така, че сложих по-малко пресен тинол и според мен резултат има. Мисля, че ако това не помага, един добър ел. техник с един уред може да ти каже какво да правиш понататък!? може би ново реле? поздрави!янков

                  Коментар


                    #10
                    Колега при мен беше същото оказа се лоша /студена/ спойка на релето което се намира под колата на волана синьо на цвят презапои го и всичко ще е ок Успех

                    Коментар


                      #11
                      Re: за релето

                      Plastex написа:
                      Моето си работи, но с допълнителни екстри - цъка си по собствено желание почти непрекъснато. Какво точно му презапоявате на релето, с поялник поразтопих калая на спойките навсякъде, но няма ефект засега, с нов калай ли презапоявахте, или само стопихте спойките?
                      Презапояват се спойките с, които пластините (контакторите) под релето контактуват с пистите на платката вътре. Ако след тази манипулация нямаш ефект, направо си вземи друго реле.
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар

                      Working...
                      X