Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с температурата на Брава 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с температурата на Брава 1.4

    Значи проблема се появи след като смених радиаторчето на парното, а другия радиатор го лепих и беше се скъсал един кабел от лявата страна на радиатоар(не от към датчика а от дригата теса два и влизат в нещо като реотан), а за го направих и го сложих и се оправиха нещата, но днес температурата рязко се вдигна и влезе в червеното и аз я угасих и като я запалих пак температурата си беше по средата където трябваше дае но перката не работеше и в казанчето вреше и се бяха надули маркучите, аз извадих от датчика буксата и дадох на късо двата кабела и перката тръгна, но температурата взе да се качва малко нагоре. Не знам какво да правя, термостат ли е, датчик ли е, това като реотан кое то или гарнитура на главата. ПОМОГНЕТЕКато е на място температурата се качва нормално до резката и като с евдигне малко температурата и се включва перката ,като тръгна температурата се качва рязко и се надуват маркучите и антифриза ври и не се включва перката.МНОГО ви моля помогнете незнам какво да правя казаха ми да я обезвъздуша уж го направих но няма ефект >Кажете какво да правя и как опишетеми го моля ви

    #2
    Според мен имаш нужда от обезвъздушаване на системата.Има една врътка на маркучите към парното - точно над скоростната кутия стои - като е загряла така - гасиш и отвърташ да излезе въздуха - докато протече вода.Ако се налага - повтаряш операцията няколко пъти. След добро обезвъздушаване трабва да имаш добро парно дори и на малки обороти - ако изстива - значи има още въздух.Също ако имаш газова уредба - обезвъздушава се отделно и изпарителя - откача ми се горния маркуч и се пълни с вода докато протече от изпарителя и се слага...
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар

    Working...
    X