Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.1 - изгасна изведнъж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.1 - изгасна изведнъж

    Здравейте колеги!Да се допитам по един проблем. Вчера както си карах на газ - колата добре загряла и бутилката пълна - изведнъж спря все едно е свършила газта, даже и по-рязко. Изгасна и това е. Изчаках малко и включих на бензин - колата си върви. Оттогава не съм пробвал да върна на газ.Мислите ли че проблема е в газовата уредба? Дали има връзка и миризмата на газ, която се усещаше в купето напоследък по-силно?Ако модератор прецени, нека премести темата в друга секция. Слагам я тук, защото знам че тази тема се чете най-много.
    Punto 1.9 JTD 2003
    Ex Punto 1.1 1994

    #2
    колега ами покарай пак на газ за да разберем със сигурност от къде е проблема /бензин или газ/ и тогава да коментираме
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      В интерес на истината, предпочитам да отида при някой майстор да погледне газовата преди да карам пак. Страх ме е да не закъсам и да не запаля въобще даже и на газ. А и на бензин си върви - защо мислиш че проблема може и да е там?
      Punto 1.9 JTD 2003
      Ex Punto 1.1 1994

      Коментар


        #4
        Romeokton написа:
        В интерес на истината, предпочитам да отида при някой майстор да погледне газовата преди да карам пак. Страх ме е да не закъсам и да не запаля въобще даже и на газ. А и на бензин си върви - защо мислиш че проблема може и да е там?
        защото може да се е получило съвпадение да е запалила на бензин след като е изгаснала на газ, а може пък и някой от клапаните тоците към клапаните /да правят проблем, огледай да няма лоша връзка/ или бушона на газовата да е изгорял и да няма нужда да ходиш на майстор ПС колко си и навартял на бензин от както ти е направила проблема
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          А след като изгасна на скорост ли беше или по инерция и замириса ли на газ в купето?
          Fiat punto 1,1
          Fiat bravo 1,6 16v
          Fiat bravo 2,0 20v
          Honda civic 1,5
          BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

          Коментар


            #6
            На последния въпрос - не мога да кажа дали замириса на газ... Бях на натоварено кръстовище и се "сащисах" . Не съм усетил. Изключването стана докато превключвах от 3-та на 2-ра.На предния колега - това с бушона ми се струва много възможно. Просто изведнъж изключи - точно все едно си му дръпнал шалтера. Как да разбера кой е бушона, за да го проверя? Трябва да погледна. Но иначе с тоците няма да се оправя... А иначе колко съм навъртял на бензин - може би 15 км.
            Punto 1.9 JTD 2003
            Ex Punto 1.1 1994

            Коментар


              #7
              виж тази тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...asc&start=15и тази http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=21858...
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар

              Working...
              X