Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Показател за температурата на антифриза

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Показател за температурата на антифриза

    Колеги, знае ли някой всяка чертичка на уреда за температурата на антифриза на колко градуса отговаря, или иначе казано каква е стъпката на отчитане на температурата? Предполагам, че удебелената чертичка в средата отговаря на 90 градуса, но чертичката под нея например на колко градуса отговаря?
    Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

    #2
    И аз търся отговор на същият въпрос, само че за Браво - има 14 чертички - вероятно средната е 90С, но ме интересува първата колко е - дали е 50, както при повечето коли или?
    Alles in Ordnung

    Коментар


      #3

      Коментар


        #4
        mariobg написа:
        ... На снимката най-вляво...
        Хехехех - благодаря!))Само че при мен са много чертичките и не ми се вярва една чертичка да отговаря на 2-3 градуса...Ето как стоят нещата при мен /най-вдясно /:
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #5
          и мен това живо ме вълнува щото като карам извънградско стрелката сстоо на 2-3 черти в началото на скалата и си мисля че термостата ми е за смяна. на градско стои по средата и малко под нея.

          Коментар


            #6
            Със сигурност е за смяна - аз имах абсолютно същият проблем - на магистралата стигаше едва до втората чертичка, спирах през 20 км, за да загрее Най-добрият начин да провериш, е като запалиш колата докато е студена, да поработи 5-10 мин, преди да качи температурата за отваряне на термостата /81 -85 С/ и да пипнеш тръбата за водата към радиатора - ако е топла, значи термостатът е непрекъснато отворен, а това не е добре по много причини...
            Alles in Ordnung

            Коментар


              #7
              The Secret Lover написа:
              и мен това живо ме вълнува щото като карам извънградско стрелката сстоо на 2-3 черти в началото на скалата и си мисля че термостата ми е за смяна. на градско стои по средата и малко под нея.
              За кой от всичките километражи говориш за втора-трета чертичка? Щото ако е за първата снимка (на Мареа), третата чертичка е точно средата.
              Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

              Коментар


                #8
                IvoMarea написа:
                The Secret Lover написа:
                и мен това живо ме вълнува щото като карам извънградско стрелката сстоо на 2-3 черти в началото на скалата и си мисля че термостата ми е за смяна. на градско стои по средата и малко под нея.
                За кой от всичките километражи говориш за втора-трета чертичка? Щото ако е за първата снимка (на Мареа), третата чертичка е точно средата.
                за Браво става дума.

                Коментар


                  #9
                  The Secret Lover написа:
                  IvoMarea написа:
                  The Secret Lover написа:
                  и мен това живо ме вълнува щото като карам извънградско стрелката сстоо на 2-3 черти в началото на скалата и си мисля че термостата ми е за смяна. на градско стои по средата и малко под нея.
                  За кой от всичките километражи говориш за втора-трета чертичка? Щото ако е за първата снимка (на Мареа), третата чертичка е точно средата.
                  за Браво става дума.
                  100 процента проблемът е в неработещ термостат (т.е. постоянно отворен).
                  Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                  Коментар


                    #10
                    IvoMarea написа:
                    The Secret Lover написа:
                    IvoMarea написа:
                    The Secret Lover написа:
                    и мен това живо ме вълнува щото като карам извънградско стрелката сстоо на 2-3 черти в началото на скалата и си мисля че термостата ми е за смяна. на градско стои по средата и малко под нея.
                    За кой от всичките километражи говориш за втора-трета чертичка? Щото ако е за първата снимка (на Мареа), третата чертичка е точно средата.
                    за Браво става дума.
                    100 процента проблемът е в неработещ термостат (т.е. постоянно отворен).
                    и харчи като ламя

                    Коментар


                      #11
                      Re: Показател за температурата на антифриза

                      Добре де, никой от форума ли не знае на колко градуса е равно едно деление при Фиат Мареа?
                      Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                      Коментар


                        #12
                        май лесния вариант е да боцнеш термометър в казанчето и да видиш...това е температура на антифриза в главата, което е на таблототака си бях играл на Уното, щото на таблото показваше 100, а фактически е 90 в казанчето ...наиграват се тия часовници на фирмата VEGLIA BORLETTI
                        2004 Audi A6 4F
                        2002 Lancia Y

                        Коментар


                          #13
                          При мен на Marea-та стои на втората чертичка от долу на горе.Но съм решил утре да го меря. Намерил съм и термометър и ако не ми мине котка път утре ще ти пиша.
                          ___________________
                          Marea 1.9 TD 100 Weekend ELX

                          Коментар


                            #14
                            На мен Браво - то 1.8 GT в не натоварени градски условия ми стои на 4 или 5 чертичка, ако попадна в задръстване и работи повече време на място загрява до половината. Това нормално ли е? Други коли си загряват доста по - бързо.
                            Bravo 1.8 16V GT

                            Коментар


                              #15
                              ToHu написа:
                              На мен Браво - то 1.8 GT в не натоварени градски условия ми стои на 4 или 5 чертичка, ако попадна в задръстване и работи повече време на място загрява до половината. Това нормално ли е? Други коли си загряват доста по - бързо.
                              да напълно нормално е да стои около две чертички преди средата, аз имах проблеми с бавно загряване като е студено времето и доста чертички над средата когато беше топло, смених термостата с нов и сега при нормално движение в софия държи две чертички под средата, а при задръстване стига до средата като тогава се включва и перката, имайки впредвид че моя термостат е чисто нов значи твоя работи перфектно
                              ex Fiat Bravo GT

                              Коментар

                              Working...
                              X