Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със стабилизиращата щанга

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със стабилизиращата щанга

    Здравейте. Колата ми е Мареа. Внесена е преди 2 месеца. От около 2 седмици се появи едно метално прихлопване при преминаване през по големи неравности което се увеличаваше от ден на ден. Гледаха я двама монтьори и според тях всичко по предницата беше наред. Третият реши, че е биалетка - сменихме я, но чукането не само не намаля а даже се увеличи. Проблемът го откри един приятел - оказа се , че незнайно по какви причини стабилизиращата щанга се е изместила надясно при което долният болт на биалетката се приближава много до носача и от време на време удря в него. Проблемът се откри при положение ,че колата е на земята. На подемник окачването увисва, съответно разстоянието е голямо и никой не би допуснал, че може проблемът да е такъв. Та въпросът ми е ако някой е имал подобен проблем да даде съвет какво да се направи - цялата щанга ли се сваля или проблемът се решава с големия чук.
    Fiat Marea 1,6 16V 1998
    Lancia Y 1.2 8v 1997
    Fiat Tempra 1.6 1991

    #2
    Колега - имам подобно тропане. Карах я по майстори - същата работа. Викат всичко е ОК, цялата предница си е здрава. Как мога да разбера дали и при мен не е същия проблем като твоя?
    Fiat Brava 1.6
    Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
    Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

    Коментар


      #3
      mita написа:
      Колега - имам подобно тропане. Карах я по майстори - същата работа. Викат всичко е ОК, цялата предница си е здрава. Как мога да разбера дали и при мен не е същия проблем като твоя?
      Ако беше от София щеше да е много лесно. Вече ми стига и един поглед. Но ще се опитам да обясня - при нормалното положение биалетките са разположени под лек ъгъл спрямо стабилизиращата щанга, така че образуват нещо като равнобедрен трапец. При мен едната е почти вертикална и именно тя удря. Вижда се много добре като се вдигне на подемник, само дето никой не го забеляза преди това. А проблемът може да го има само при Мареа, защото окачването е по различно спрямо Браво/Брава.
      Fiat Marea 1,6 16V 1998
      Lancia Y 1.2 8v 1997
      Fiat Tempra 1.6 1991

      Коментар

      Working...
      X