Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна четки на стартер - Punto mk1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна четки на стартер - Punto mk1

    Четките на стартера ми са за смяна и ако се разтърся из магазините сигурно ще намеря, но не знам как се сменят? Трябва ли да се сваля стартера? А той трудно ли се сваля? А ако не се сваля, трябва ли ми канал или може да се бръкне отгоре. Всяка подобна информация ще ми е от полза.Предпочитам което мога да си го направя сам да си го направя, че последния път майстора на служебната кола докато сменял четките на алтернатора "измъкнал без да иска" буксата на перката и колата прегря малко
    FIAT Punto 55 S
    FIAT Doblo 1.3 Multijet

    #2
    Re: Смяна четки на стартер - Punto mk1

    g0g40 написа:
    Четките на стартера ми са за смяна и ако се разтърся из магазините сигурно ще намеря, но не знам как се сменят? Трябва ли да се сваля стартера? А той трудно ли се сваля? А ако не се сваля, трябва ли ми канал или може да се бръкне отгоре. Всяка подобна информация ще ми е от полза.Предпочитам което мога да си го направя сам да си го направя, че последния път майстора на служебната кола докато сменял четките на алтернатора "измъкнал без да иска" буксата на перката и колата прегря малко
    махаш клемата на акумолатора стартера се държи на 3 болта развиваш ги после развиваш гайката която държи дебелия кабел и той ти остава в ръцете после развиваш задния капак отваряш сваляш четките и със тях в магазина /за всеки случай си запиши и номера на стартера ако има такъв/ после ще ти трябва поялник да запоиш новите четки сглобяваш по обратния ред и си ок работата е около 1 час
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар

    Working...
    X