Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с термостата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с термостата?

    Здравейте колеги,Имам следния проблем: От радиатора на Бравата капе по малко вода.Доливам по 100-тина грама на седмица.Преди време изведнъж загря до червено и беше изтекъл много антифриз.Помислих, че може дупчицата от където капе да се е уголемила, но на другия ден долях антифриз, нямаше теч. Като я запалих, за 10 мин. работа на място загряпак до червено и водата от казанчето вреше. Посъветваха ме да обезвъздуша системата и след като го направих всичко беше ОК, до вчера- стрелката пак отиде в червеното.Като пипнах маркучите бяха почти студени и реших, че термостата е заминал. Днес отидох с нея до работата - пак същата работа. Когато се прибирах обаче колата си работеше нормално, стрелката си стоеше на нормалното ниво, пипнах маркучите - пареха.Та въпроса ми е дали наистина термостата се е прецакал и от време на време да се оправя или...

    #2
    Колега преди 3 седмици имах същият проблем.Промих цялата водна система.Не искам да ти кажа,що лайна излезнаха .....другото което е,че маркучето което вкарва вода в разширителното казанче беше запушено.Близо 3 часа и 100на литра вода свършиха чудесна работа.Обезвъздушаваш и колата е БОМБА!(браво 1.6,16в)

    Коментар


      #3
      А може ли да ми кажеш как точно промиваш системата, че съм малко бос в занаята.

      Коментар


        #4
        А с парното как си? Изчезва ли понякога? Възможно е да имаш въздух в ситемата и затова да прегрява. Внимавай много с това влизане в червеното. Съвета ми е да промиеш хубаво охладителната система, да смениш капещия радиатор и да налееш хубав антифриз. И по-често да следиш нивото в казанчето.
        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

        Коментар


          #5
          Имам същия проблем.Но мисля,че термостата заяжда от време на време.Днес стрелката отиде преди червения сектор и чак тогава отвори.А при мен не работи 1 степен на перката и е много кофти.
          ex. punto elx 1.2i
          Lancia Libra 1.6

          Коментар


            #6
            колега, с какъв мотор ти е колата?
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Мотора е 1.4, парното си работи нормално, а относно обезвъздушаването, когато вчера загря първо това пробвах да направя, но като отвия пробката, си тече антифриз, не излиза въздух, докато първия път когато загря и обезвъздуших излезе страшно много въздух.

              Коментар


                #8
                По принцип течността в разширителния съд я следя постоянно заради лекото капане, така че не е оставала без вода, а казанчето мислех да го сменям малко по-натам.А как става промиването?

                Коментар


                  #9
                  колега, колата ти има 4 пробки за обезвъздушаване :D
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    petio4528 написа:
                    Имам същия проблем.Но мисля,че термостата заяжда от време на време.Днес стрелката отиде преди червения сектор и чак тогава отвори.А при мен не работи 1 степен на перката и е много кофти.
                    Ако термостатът ти отваря преди червеното, перката и да се включи, и да не се включи на 1-ва степен, няма да има какво да охлажда и ще си върти наизуст Може би имаш предвид че малко преди червеното се е включила 2-рата степен, а не че термостатът е отворил?

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря за схемата Sev, аз аз обезвъздушавах от позиция C, сега видях и D, но не можах да отвъртя пробката, яко е затегнала, но пак ще пробвам. Позиция А и Б не ги открих. Сега карах колата градско около 1 час и нямаше проблеми. Мисля първо да промия системата и тогава ако пак става така да сменям термостата, какво ще кажете?

                      Коментар


                        #12
                        Моля Ви кажете как да промива системата?

                        Коментар


                          #13
                          ами източваш антифризанякои коли има пробка, Бравата май нямаизточваш от долния маркуч на радиаторапърво може с маркуч да промиеш само радиатора - пълниш от горния край, източва се от долнияпосле пак пълниш цялата система, обаче с топла вода !!!обезвъздушавашоставяш да поработиповтаряш го няколко пъти и трябва да стане
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар

                          Working...
                          X