Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Преработване на зарядно за Акумулатор от 1,6А на 4А примерно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Преработване на зарядно за Акумулатор от 1,6А на 4А примерно

    Колеги имам един въпрос. Имам един изправител с който зареждах акумулатора на Траби, обаче, максималния ампераж е 1.6А, с което ако трябва да заредя батерията на Алфета (44Аh), трябва да го правя 4 дена.....образно(но близо до истината ), та мога ли по някакъв начин да вдигна ампеража на тази гадинка. Довечера ще го снимам и поразглобя все пакТемата беше поместена в неподходящ раздел. Модерирано.Модераторски екип на fiat-bg.org
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    #2
    Като му пренавиеш трафа и не само.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Емо, имам методика и формули за изчисляване на трафове и съм изчислил и изработил не малко зарядни! Та в резюме - необходимо е увеличаване на сечението на магнитопровода и сечението на проводниците от първична и вторична намотки и освен това замяна на изправителния блок с по-мощен!

      Коментар


        #4
        Аха, с други думи ще го подсиля в магазина с НОВ .
        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
        ИТАЛФЕСТ 2007

        Коментар


          #5
          phoenix написа:
          Аха, с други думи ще го подсиля в магазина с НОВ .
          Сам го каза, обаче го уцели! Ами трябва да смениш трансформатора, а после и изправителя и то друго не остана, освен ако има стабилизатор на напрежението който може да си остане и то само ако е за напрежение 12 волта !!!

          Коментар


            #6
            Re: Преработване на зарядно за Акумулатор от 1,6А на 4А прим

            phoenix написа:
            Колеги имам един въпрос. Имам един изправител с който зареждах акумулатора на Траби, обаче, максималния ампераж е 1.6А, с което ако трябва да заредя батерията на Алфета (44Аh), трябва да го правя 4 дена.....образно(но близо до истината ), та мога ли по някакъв начин да вдигна ампеража на тази гадинка. Довечера ще го снимам и поразглобя все пакТемата беше поместена в неподходящ раздел. Модерирано.Модераторски екип на fiat-bg.org
            Извинявай колега ,но това са глупости за подсилване на трансформатора и разни други подобни.Един акумулатор ако не искаш да го повредиш се зарежда с малък ампераж продължително време.А не със голям ампераж за кратко време.Напълно изтощен 44А се зарежда с 1,6А в продължение на 28 часа.28 часа не са 4 дена ,но ти си знаеш.......

            Коментар


              #7
              знам колега колко време трябва да се зарежда.....но по моите скромни познания, сме учили че акумулатор се зарежда най-добре с ток приблизително 10% от оптималния, или около 4А за 10 часа...което ме устройва максимално, щото като го пусна на заряд вечерта, и на сутринта имам заредена батерия. Може и да са глупости...няма проблеми моя си е батерията, мой си е въпроса. Просто ще си купя ново зарядно, щом ми трябва...не съм казал че ще изхвърля старото., като не бързам не е проблем да го оставя и 2 дена да се зарежда....Айде мир да има, бирата от нас
              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
              ИТАЛФЕСТ 2007

              Коментар


                #8
                Емо знаеш, че имам зарядно с подходящия ток! Що не свирна само по телефона! За утре ли ти требе?Само да вметна и за колегата, че ако всички знаехме всичко - то тогава този форум става безпредметен! Нали?

                Коментар


                  #9
                  Ти ся ко?....усети че ще се лее бира и викаш да натрупаш малко актив . Аз нали се сещаш, че имам 2, ама беше при баща ми. Та след сложна комбинация в която намесих Ирена, и още некви напитки, след няколко часа и другото зарядно е вече в нас и батерийката се зарежда....мерси на всички.
                  СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                  бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                  сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                  ИТАЛФЕСТ 2007

                  Коментар


                    #10
                    Ти нали познаваш Живка навитата дето я сърбят гумите?

                    Коментар

                    Working...
                    X