Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с палене на бензин!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с палене на бензин!

    Проблем се състои в това, че колата отказа да пали на бензин!Онзи ден сутринта запалих на бензин и се ка4их да свалям бебока.Когато слезнахме долу за мое голямо учудване колата не бачкаше!Опитах да я запаля, но от достата въртене и акумулаторът падна.Както и да е проблема с акумулаторът се реши, но остана проблемът, че не пали на бензин!Сега колата беше под наклон, ако това има значение, бензин имаше - даже и долях допълнително за всеки случай, но пак не пожела да възпламени! Преди не е искала да пали на бензин два пъти, като и двта пъти ми свурши бензина и после след около два-три дни каране колата си се оправяше, но сега нещо не ще!Ако някой има някакви идеи от какво и що е с радост ще го послушам за да не отида при някой майстор и той да ме подкара как си трябва!Мерси предварително!

    #2
    бензинова помпа според мен засмукала е някоя гад от резервоара като е свършил бензина

    Браво 1,6 16V

    Коментар


      #3
      помпа?

      vladi_stoev написа:
      бензинова помпа според мен засмукала е някоя гад от резервоара като е свършил бензина
      .... ми то си имаше бензин ..... и какво е решението?Някакви профилактики правят ли се?

      Коментар


        #4
        бензинова помпа

        да не е бил на края и да е глътнала въздух приме го прави като е на края уж така показва стрелката трябва да се отвори отдзат и да се види дали работи помпата дали идва 12 V и ако не идва да и се подаде 12 V и да се проверидали ще запали и ико работи да се извади изхода и да се провери с мъркуч дали излиза бензина като се даде на контакт в едно шише далиработи релето отпред да ли идва 12 V там ти данеси и на газ
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Като дадеш на контакт се заслушай дали се чува бензиновата помпа!Ако не я чуеш проверяваш имали ток до нея, ако има ток а помпата не работи.... нова!
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6
            Или, ако се чува а пак не идва гориво, да се извади помпата и да се провери маркучето и за цепнатина!

            Коментар


              #7
              hit-ko написа:
              Или, ако се чува а пак не идва гориво, да се извади помпата и да се провери маркучето и за цепнатина!
              При мен най вероятно е така.Днес бях в сервиза на hit-ko и момчетата ми казаха че най-вероятно е спукан маркуч и мисля скоро да го оправя.По принцип не карам на безнин,но когато ми свърши газта ше ми е доста трудно да си взема в шишенце от близката газстанция.

              Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

              Коментар


                #8
                Аз имах почити идентичен проблем.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ght=после проблемът ми се оправи и аз си смених бензиностанцията, оттогава до сега всичко си е наред.Шантава работа, ако мен питаш.
                "Тези, които изковаха от мечовете си рала, сега орат за онези, които си запазиха мечовете"
                Фиат Мареа 1,6 16V Weekend ELX

                Коментар


                  #9
                  хъмм...?

                  Искам и друго да попитам!Първо да кажа, че нищо не съм правил нито по помпи нито по нищо.Разликата от преди няколко дни е, че колата удължава времето което работи, но гасне веднага щом докосна педала на газта!И другото което ми направи впечетление е, че колата запали един-два пъти без умишлено да съм давал на късо /смисъл има две метални пъпчици на които трябва да им дам контакт за да пали колата/ не знам дали е палила от някакви остатъчни количества бензин по системата?

                  Коментар

                  Working...
                  X