Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на семеринг на разпределителния вал на Пунто 1.1 93-99

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на семеринг на разпределителния вал на Пунто 1.1 93-99

    Преди седмица забелязах омасляване от страна на ангренажния ремък на двигателя. Колата е Пунто 1.1 94 г. След махане на капака на ангренажния ремък и оглед установих че омасляването идва от разпределителния вал. Направих справка в e-per установих че там има една семеринга, която явно с времето е спряла да си изпълнява функцията. Поразпитах насам натам помислих кое как е и реших да ида в сервиз да ми я сменят. Но благодарение на нашия уважаван и обичан от всички колеги Христо (Hit-ko), който ми вдъхна увереност че процедурата е лесна и че мога сам да се справя, се реших аз с помощта на един приятел да направя смяната. Помолих го за указания и той ми обеща да ми ги изпрати...Да ама сърце юнашко не трае и още на другия ден под влияние на сутрешното кафе с моя приятел решихме да се захванем без много да знаем какво трябва да правим. След няколко часа разглобяване и сглобяване и с два прехвърлени зъба на ангренажния ремък и след това вече оправени, всичко стана и Ураааааа колата работи. Естественно след като свършихме проверявам и обещаните указания подредени хронологично вече бяха на линия. Нищо друго не ми оставаше освен да ги прочета и сравня действията извършени от нас с описаните от Христо. С удоволствие установих че почти интуитивно сме спазили хронологията с малки изключения. И така като това ръководство е много хубаво направено и подробно, с разрешението на Христо, го публикувам за да могат и други колеги да се възползват от него и да изпитат удоволствието от това да си оправиш нещо сам. Ръководството може да се ползва и за смяна на ангренажен ремък на Пунто.Хиляди благодарности към Христо за моралната и техническа подкрепа, без която не бих се справил.Успех на всички които ще се захванат сами да си сменят семерингата или ангренажния ремък.Ръководството е в прикачен файл: semering .rar.Семеринг разпр. вал - преден 30x42x7 ACM CORTECO Каталожен № - 12010674 Ориг.ном.: 40004240, 40809849, 40004400Цена на продукта: 3,50 лв.
    Прикачени файлове
    Пунто 1.1 1994 г.

    #2
    Колега предлагам да го вкараш файла в текста на темата за по удобно за бърз преглед че иначе да го теглиш после после word и става бавно
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    Коментар

    Working...
    X