Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Двигателят загрява по-бързо след смяна на масло?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Двигателят загрява по-бързо след смяна на масло?

    Колеги,Възможно ли е след смяната на маслото на двигателя, той да загрява по-бързо от преди?Старото масло не му помня марката беше 15W40, новото е Selenia Vision 15W40. Сутрин видимо стрелката на температурата се движи доста по-бързо. Давам пример: тази сутрин във Варна беше около -2 градуса, запалих, изчаках около 1.5-2 мин. (не повече), тръгнах и след около 500-600 метра (на 1-ва и 2-ра докато се изнижа от уличките в квартала) и вече бях м/у най-долната чертичка и първата точка (т.е. 55 градуса). Преди не беше така! То и времето уж се затопли, но незнам, за мен разликата е видима и драстична!Иии така..., да си поразпитам аз тука :DП.С. Забравих... Браво 1.2 16V
    Fiat Bravo 80 16V

    #2
    така ти се струва :D при смяна на антифриз може, при масло...не
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Това минерално масло не е ли гъсто за твоят двигател. Не трябва ли да е 10W/40 полусинтетично?
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #4
        ilko-gd написа:
        Това минерално масло не е ли гъсто за твоят двигател. Не трябва ли да е 10W/40 полусинтетично?
        Мдаа по-добре е полусинтетика.
        Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
        MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
        Engine Stamp: 176B9.000
        Version Code: 176BV
        Version: V5 | SPORTING | 03.'98

        Коментар


          #5
          Ти оплакваш ли се или се хвалиш?!Ако и след достигане на работната температура продължи да се вдига тогава се претеснявай!Иначе 10W40 е по-добре зимно време - палиш по-лесно и т.н.
          F31 BMW 320d

          Коментар


            #6
            Колегата е прав, ако и след достигане на работна температура продължава да се повишава температурата, тогава се притеснявай. А след като смени маслото проверявал ли си нивото му? Да не би да ти идва малко като количество?Иначе и аз съм с 15W40 и на двата дизела и не съм имал проблеми до сега.
            "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

            Fiat Tempra 1.9 TDs
            Subaru Legacy 2.0i

            Коментар


              #7
              Стрелката заковава в средата и не мърда. Не се оплаквам, даже по-добре, по-малко зъзна в колата :D . Нивото е добре. С 15W40 е по технически съображения, няма как Благодаря ви за отговорите! :D
              Fiat Bravo 80 16V

              Коментар

              Working...
              X