Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч от резервоара

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч от резервоара

    здравейте колеги,днес заредих (догоре), отидох да платя и като се върнах при колата, видях една разшираваща се локва нафта. Наведох се и видях, че капе. Не е от гърловината на резервоара. Въпросът ми е: подлежи ли на залепяне резервоараът, при условие, разбира се, че открия къде е дупката или пукнатината ? доколкото успях да опипан в тъмното, течът е отзад горе, там, където резервоарът е хванат с едни метални лайсни. Чудя се от какво ли протече? Явно не тече отсега, защото при лаисните се е събрало много кал, смесена с нафта. Преди няколко месеца (юли) ме мацнаха отзад (един гоуфаджия), но проблемът се появява сега. Сещам се и за друго: както нафтата си излиза, не може ли и да влизат вътре разни боклуци - прах и вода ?
    Тойота Приус

    #2
    Ей лоша работа колега с тоя резервоар дано се справиш лесно ,че нещо ми се върти в главата ,че тези резервоари се лепят само със пластамса еднаква с тази от която е произведен той самия.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Има едно лепило на Bizon.Като пластелин е. За пластмаса не знам дали ще свърши работа, но за метал става. Залепи резервоар на мотоциклет без проблем и за две години не е протекъл. А там вибрациите са серизни. Лепилото е в цилиндрична опаковка и цената е около 11-12 лева (двукомпонентно е).
      Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
      Трезвен ТУК не пиша!
      Un Italiano Vero

      Коментар


        #4
        Неприятна случка. На мен ми се случи почти същото с една служебна кола. И то точно преди пътуване до Бургас. Тогава тенекеджията, при който отидох по спешност, ми каза, че истинското лепене на резервоара може да стане само, ако се свали. Той закърпи положението "временно", като го уплътни с някаква лепкава гадост - болкит ли беше, не си спомням, но този резервоар не е мръднал оттогава.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          колеги, благодаря, малко се успокоих , а и май поспря капенето. Като огледам по-добре и на светло, ще пиша откъде и какво точно тече. kilar, това лепило да не е нещо като "поксипол" - епоксидна смола един вид ? дано лепи пластмасови резервоари, чепластмасите са гадни за лепене - опитах се да залепя един пластмасов чарк с каноконлит, но не стана, а както Торнадо казва, тази пласмаса може де е особена.Snake, наистина гадостите стават, когато най не трябва - и аз съм в подобно положение, но километрите са повечко ...
          Тойота Приус

          Коментар


            #6
            Пластмаса се лепи лесно, стига да можеш да свалиш резервоара. С парче пластмаса и "сешоар" за пластмаса се лепи завинаги. При нас има 2 момчета който от броня занесена в 3 кашона правят цяла и вече 1 година човека си я кара. А това лепило също би ти свършило работа - Poxipol, но ако пак трябва да го сваляш то по-добре за тези пари някой който лепи брони да ти го направи.
            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

            Коментар


              #7
              Re: Теч от резервоара

              Rayo написа:
              здравейте колеги,днес заредих (догоре), отидох да платя и като се върнах при колата, видях една разшираваща се локва нафта. Наведох се и видях, че капе. Не е от гърловината на резервоара. Въпросът ми е: подлежи ли на залепяне резервоараът, при условие, разбира се, че открия къде е дупката или пукнатината ? доколкото успях да опипан в тъмното, течът е отзад горе, там, където резервоарът е хванат с едни метални лайсни. Чудя се от какво ли протече? Явно не тече отсега, защото при лаисните се е събрало много кал, смесена с нафта. Преди няколко месеца (юли) ме мацнаха отзад (един гоуфаджия), но проблемът се появява сега. Сещам се и за друго: както нафтата си излиза, не може ли и да влизат вътре разни боклуци - прах и вода ?
              Увери се първо, че наистина е спукан, а не капе от една тръбичка нарочно сложена там. Аз така се бях шашнал лятото, че нещо се е пробило по същия начин, наведох се и гледам, че то си има преливник - явно бензина ми беше кипнал ли не знам какво и преливаше.
              Bravo 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Колега Rayo, не е като поксипола. Пак е двукомпонентно но е в цилиндрична опаковка и е точно като пластелин.http://www.profix.bg/catalogue/catal...www.profix.bg/
                Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
                Трезвен ТУК не пиша!
                Un Italiano Vero

                Коментар


                  #9
                  А аз мога да кажа каки се закърва положението времено а може и за постояно Това го казвам от личен опит.И на мен на предната кола ми протече резервоара.Спуканото място се натърква с "домашен " :D сапун.При мен се получи но при един приател като натиснахме сапуна и тои влезе в резервоара Но на Мареата сигурно е пласмасов и едвали ще стане това
                  кола без турбо е като жена с малки цици, върши ти работа ама не ти праи кеф

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря още веднъж!днес карах доста и при всеки удобен случай залягах да гледам дали тече - и като че ли не капеше.не знаех, че има преливно маркуче - ако е от него, явно напразно съм се косил и напразно съм ви занимавал ! следващия път няма да я пълня чак толкова.
                    Тойота Приус

                    Коментар

                    Working...
                    X