Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко въпроса за Фиат браво 1.4 12V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко въпроса за Фиат браво 1.4 12V

    разгледах обстойно всичките раздели и понеже имам въпроси от всякакво естество реших да ги обединя в една тема за ужас на модераторите при което предварително се извинявам :D 1) колко ви харчи на бензин 1.4 12V мотора?? засякъл съм го около 8.5 на сто извънградско с 120 км/час близо до 4000 оборота...нормално ли е според вас? ламда сондата и кабелите са били сменени с бошови преди 70.000 км преди една година че и тогава имах висок разход и придърпане но сега не придърпа поне не ми изглежда да прави така...вашите колко горят?2) оригиналната водна помпа колко кара??когато смених ремък с ролката исках да сменя профилактично и помпата но не ме оставиха понеже няма течове,луфт,шум и се върти свободно3) пробки за обезвъздушаване откъде? едната (тази която е докъм делкото) сдаде багажа и засега съм с някакъв винт не тече нищо не прави но пролет винаги сменям антифриз и искам да я обезвъздуша...макар че досега само отдругата като обезвъздушавам тази почти никакъв въздух не излиза а първите два три дена смалява леко нивото аз допълвам докато заспи (парното е убиец)4) сервиз тук в пловдив доверен имате ли?? бих искал хитко поне в карлово да е имал сервиз ама чак до ямбол не ми се ходи понеже наближава периода на смяна на накладки и дискове и реших да правя цялостна ревизия на системата..всмисъл да се сменят всичките маркучи и накладки и смяна на спирачна течност...еми това е засега в общи линии...за една година 70.000 км бравото излезе левент и великден ми предстои пътуване в чужбина (около 1100 км ) и искам да ми е в ред всичколек ви ден
    фиат браво 1.4 12в
    фиат браво 2009 1.4 турбо...каминг сун!

    #2
    По въпрос номер 1 мога да кажа, че ти е висок разхода. При мен на brava 1,4 като карам с скорост 120 разхода ми е около 6,5/100. Ако карам с 90-100 разхода пада под 6/100.
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    Коментар


      #3
      Здравей,Мога да отговоря на въпроси 1 и 3. 1 - Разхода ми се вижда висок за извънградско и за тази скорост. Мен ми е давала максимално около 7 и малко, с включен климатик и по-висока скорост. Ламбда сондата би трябвало да издържи поне още толкова. Ако става въпрос за кабелите на свещите - мисля, че 70К км са им множко. Ако ще ги сменяш виж тук: http://www.kosser.net/ за нашия двигател има кабели Тесла за 22 лв. 3 - Аз лично знам две пробки на маркучите ( една в ляво и една от дясно на двигателя ) + една на радиатора. Мисля, че и системата се самообезвъздушава.А толкова километри за 1 година и без проблеми - честито и дай боже всекиму
      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

      Коментар


        #4
        да и аз това си мисля...май ламбдата капут...друг въпрос който сега ми се изникна имам една малка цепнатина над мястото където се захваща ламбда сондата и лееко издиша оттам..казвам леко щото като знам с каква температура излизат газовете и едва едва усещам една струя оттам да излиза...много пъти се опитах да го заваря с телоподаващо СО и пак се отвори...дали това им е дефект?къде да си търся втора ръка такова нещо или ново да си търся?ПП. колата я взехме на 70 и нещо хил. през 2004 но не се караше много понеже имахме друга кола а от миналата досега се кара интезивно и в момента чукна 201.000 км ни хлоп ни троп ни масло гори и т.н. само разхода на бензина леко ме възмущава но ще се провери..ако бошовата е сдала багажа кажете ми и друг производител който наистина няма гафове при него...гледам едни от сайта на хитко дали някой е взел такива?
        фиат браво 1.4 12в
        фиат браво 2009 1.4 турбо...каминг сун!

        Коментар


          #5
          grnka написа:
          да и аз това си мисля...май ламдата капут...друг въпрос който сега ми се изникна имам една малка цепнатина над мястото където се захваща ламда сондата и лееко издиша оттам..казвам леко щото като знам с каква температура излизат газовете и едва едва усещам една струя оттам да излиза...много пъти се опитах да го заваря с телоподаващо СО и пак се отвори...дали това им е дефект?къде да си търся втора ръка такова нещо или ново да си търся?
          А от някоя морга? В Продава има доста обяви за 1.4 12V.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #6
            ще погледна колега..а иначе с каква сонда си?каква да предпочета че тая бошова нещо ме съмнява а и както прочетох отидох да подкарам и май същите глупости миналогодишните започна демек 80 процента съм сигурен че е сонда...но е края на месеца заплатата свърши и ще чакам до март за тази процедура
            фиат браво 1.4 12в
            фиат браво 2009 1.4 турбо...каминг сун!

            Коментар


              #7
              Аз съм с оригиналната. Обаче не се вманиачавай в сондата и ако заради пукнатината ти се променят газовете които стигат до нея и със здрава да си пак ще дава неточни показания. Но мисли и за друг проблем евентуално. Не знам дали само ламбдата може да ти качи разхода с 2/100 на извънградско.
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #8
                При мен високият разход идваше от прецакан потенциометър на дроселната клапа на моноинжекционна!

                Коментар


                  #9
                  и какви признаци ти даваше колега и колко струваше удоволствието?всмисъл освен висок разход какво друго правеше?
                  фиат браво 1.4 12в
                  фиат браво 2009 1.4 турбо...каминг сун!

                  Коментар


                    #10
                    И при мен беше пукната двуцевката над ламбда-сондата, но я заварихме. Сега може пак да е зейнала де, явно им е проблем особено като се кара на газ/метан.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      явно е проблем и при каране на бензин :D досега с изключение на първата ми кола нямах газово и не мисля да слагам..преди карах бмв 520 Е34 но го продадох щото не смогвах с бензина...газта не е ли газов инжекцион и то колата да ми е измислена за такъв няма да слагам никога...стига ми едно избухване през 2002ра година и аз не знам как не съм се взривил
                      фиат браво 1.4 12в
                      фиат браво 2009 1.4 турбо...каминг сун!

                      Коментар


                        #12
                        ivoshindarsky написа:
                        При мен високият разход идваше от прецакан потенциометър на дроселната клапа на моноинжекционна!
                        Какво искаш да уточниш с този потенциометър на дроселовата клапа колега?За устройството което следи положението на дроселната клапа ли става дума.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Tornado написа:
                          ivoshindarsky написа:
                          При мен високият разход идваше от прецакан потенциометър на дроселната клапа на моноинжекционна!
                          Какво искаш да уточниш с този потенциометър на дроселовата клапа колега?За устройството което следи положението на дроселната клапа ли става дума.
                          Става дума за Trottle Position Sensor (TPS)Само дето се чудя как може да окаже този сензор влияние върху разхода на гориво (дано някой да обясни)
                          Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
                          части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
                          части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
                          тел. 0883437022

                          Коментар


                            #14
                            време е май да се обобщи от кои неща се влияе разхода1)ламда сонда 2)термостат3)дюза?4)неправилно зацепен ремък
                            фиат браво 1.4 12в
                            фиат браво 2009 1.4 турбо...каминг сун!

                            Коментар


                              #15
                              По принцип потенциометъра влияе върху отваряне на клапата! От там и от притока на гориво! От там и на разхода! Или поне аз така като го гледах след като го взех така си го обясних!

                              Коментар

                              Working...
                              X