Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Карбуратор - диагностика и настройка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Карбуратор - диагностика и настройка

    За София става въпрос, къде ще могат да ми настроят карбуратора както трябва (обороти, горивна смес, разход...), ако може да не е по слух, че вече от настройка "по слух" почва да ми писва. Всеки бара по слух, и всеки прави нещо, и накрая пак аз трябва да пипам за да не ми гасне колата. Някой може ли да сподели къде може да се направи това с газ анализатор (примерно) ? искам да е прецизно, не отгоре-отгоре.Благодаря на всеки споделил някаква информация.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    #2
    Аз се сещам един в Надежда, от Надежда в посока Люлин, преди моста на Бакърена фабрика. Мой приятел ходи преди 1 год. можеби - остана доволен. Лошото е, че искат колата да пренощува при тях и я почват от сутринта на студено до към обяд на другия ден.

    Коментар


      #3
      преди имах форд фиеста 1.1карборатор и ходих в сервиза на дунев този в студенски град кадето е картинг пистата.много доволен останах момчето си разбира от работата диегностик е само това прави има газ анализатор и всичко необходимо.ако искаш пробваи според мене няма да сгрешиш.
      FIAT PUNTO 1,7TD ELX

      Коментар


        #4
        Re: Карбуратор - диагностика и настройка

        Synthy написа:
        За София става въпрос, къде ще могат да ми настроят карбуратора както трябва (обороти, горивна смес, разход...), ако може да не е по слух, че вече от настройка "по слух" почва да ми писва. Всеки бара по слух, и всеки прави нещо, и накрая пак аз трябва да пипам за да не ми гасне колата. Някой може ли да сподели къде може да се направи това с газ анализатор (примерно) ? искам да е прецизно, не отгоре-отгоре.Благодаря на всеки споделил някаква информация.
        За да искаш това колега трябва да си правил нещо по него.Ако не си доволен от разхода или поведението на автомобила то може да е от елементите които съдържа самия карбуратор който ако се задълбаеш малко ще установиш ,че хич не е прост механизъм.Проблемите с времето се получават от износени горивни и въздушни жигльори,разбиване на втулките където лагерува оста на дроселовата клапа и от там непълното и затваряне.Изобщо както писах по горе това е доста сложен елемент в карбураторния двигател за който почти никой не се досеща ,че рано или късно си изпява песента.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Благодаря.карбуратора е пипан, от човека, от който купих колата, от другият майстор, който ми прави газовата, от мен последно... общо взето всеки е пипал. А той е ремонтиран, сменени са всички клапи и жигльори. Така че, ще отида в студентски град, за фина настройка. сега криво-ляво го докарах до някакво нормално положение.
          "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
          Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
          Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

          Коментар


            #6
            Бургас

            Здравейте шофьори Пише един беден студент, който преди една година купил малкия Fiat uno 45 FIREЛесна и евтина поддръжка, малък разход 4,5-5 и голяяяяям багажник Преди 2 дни каза "бъ-бъ-бър" и изгасна на околовръсното. Разкачах кабели, свещи, бобина, делко. Сменях бензинов филтър и маркучета вакуум. Пподкарах я някак си 10 километра от М.Рудник до центъра и само на смукач. Иначе глъхне, кашля, и гасне само на високи обороти. Днес я запалих, разглобявах, оглеждах и сякаш от КАРБУРАТОРА се чува нов странен звук, като стар пушач-астматик. Въобще не вдига обороти, а направо гасне с прикихване накрая Другаде четох, че някои сменят жигльори и гарнитури и т.нт. ама това не е за моето художествено образование. Много "майстори" са пипали машинката, всеки много знае и може, но само до продухване стигат. Решението е може би нов карбуратор, който не мога да си позволя ?!? Дирекно може да рекламирате някой, понеже живея близо до бул. Мария Луиза Ако модератора сметне, може да премести темата в правилния раздел
            ...С какво ще запомня 2009 - купих си Фиат уно 45

            Коментар


              #7
              Не искам да си правя реклама, защото не се занимавам с ремонти на непознати хора. Предимно добри приятели и в краен случай познати, но в този случай мога да направя изключение.Баща ми е учител по ДВГ и инструктор вече 40 години. Гарантирам, че може да настрои карбуратор перфектно на каквато и да било кола Това е за информация на нуждаещите се, които вече са изпитали компетентността на някои от софииските майстори И още нещо - гаража е в Перник, но това според мен не е проблем. Става въпрос за 20 км, което е все едно да отидеш до някой краен квартал в София.Ако има заинтересувани на ЛС. Не става въпрос за пари, а просто да си помогнем! Поздрави!Слави
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #8
                Слав - Бургас е доста далече от Перник Няколко пъти по 20 км.

                Коментар


                  #9
                  Аз говорех по принцип. Ясно е, че колегата няма да се претрепе от път, за да дойде до Перник
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    #10
                    Понякога е по-добре да пребиеш няколкостотин километра за да стигнеш да читав сервиз, отколкото първия срещнат, и после пак да имаш същия проблем. Току виж дошъл до Перник.

                    Коментар


                      #11
                      Колега... тъй като мога да карам само на смукач, разхода ще е като от тука до Луната (ако имат майстори)
                      ...С какво ще запомня 2009 - купих си Фиат уно 45

                      Коментар

                      Working...
                      X