Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчици по термостата. Кой за какво служи?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчици по термостата. Кой за какво служи?

    Здравейте колата ми пунто 1.7ТД 97г. по термостата имам три датчика ми се струва или два не съм сигурен.Можете ли да ми кажете кой какъв е и каква функция изпълняват.Мерси.
    FIAT PUNTO 1,7TD ELX

    #2
    Не съм запознат специално за пунтото, но при различните мотори на Брава датчиците в термостатите са най-много два! Единият е за компютъра-за да знае, колко е топла колата, а другия е за уреда на таблото, който ти показва темперетурата на охлаждащата течност.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      аха добре,обаче този които е за компютъра му дава информация колко е топъл двигатела и от това зависи дали колата ще работи на по високи обороти докато загре двигателя(тоест обогатителя ще е "отворен" и ще държи високи обороти).правилно ли си обеснявам нещата.а има ли начин да го замеря този датчик дали работи както и другия които показва температурата на таблото.и вазможно ли е от това например като е запаля сутрин да държи 800об и след малко работа даги дигне на 1000 макар че не е загряла(както мися че трябва да е но още веднага да държи 1000об или по високи ако всичко е наред)но ми се случи карам сутрин спирам на светофар и колата държи 1300об после на другия светофар пак са си нормални 1000об.жъзможно ли е това да е от някои датчик?
      FIAT PUNTO 1,7TD ELX

      Коментар


        #4
        Ако намериш документация за твоят мотор ще видиш и начините за тестване на датчиците - обикновено се измерва съпротивлението. А относно оборотите, причините могат да бъдат и съвсем други.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          тази документация някои има ли я на ангиски или по добре даже на български(невярвам).а моге6 ли да кавеш какви може да са вероятните причини за това.от какво може така да се промемят оборотите
          FIAT PUNTO 1,7TD ELX

          Коментар


            #6
            ripper_pz написа:
            тази документация някои има ли я на ангиски или по добре даже на български(невярвам).а моге6 ли да кавеш какви може да са вероятните причини за това.от какво може така да се промемят оборотите
            Не съм запознат с твоят мотор... не мога да ти дам съвет.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Re: Датчици по термостата. Кой за какво служи?

              ripper_pz написа:
              Здравейте колата ми пунто 1.7ТД 97г. по термостата имам три датчика ми се струва или два не съм сигурен.Можете ли да ми кажете кой какъв е и каква функция изпълняват.Мерси.
              За най -точно инфо провери по номера на рамата в е-per -вариантите са различни-има и с два и с три датчика...
              Ex. Grande Punto Driver

              Коментар

              Working...
              X