Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно горивен филтър за brava 1,4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно горивен филтър за brava 1,4

    Здравейте колеги. Миналия ден сменях масло и филтри. За съжаление обаче горивния филтър, който купих от магазина на Стамболийски не стана. Продадоха ми някакъв с щипки, а моя с който съм в момента е без. До колкото разбрах от майстора, филтъра не ставаше защото ръбчетата на тръбичките му не бяха, като на стария а и той е без щипки. Слагам сника за да покажа за какво говоря. някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и ако може да кажете какъв точно филтър да си взема.П.П. Филтъра с който съм в момента е bosch и си мисля, че е оригиналния..... може би не е сменян до сегаКолата е brava 1,4 12V SX 98-a година
    Прикачени файлове
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    С кой от двата модела си?На снимка 12 филтъра се поставя на сиситемата със скоби които осигуряват маркучите.На другата снимка е филтъра със венец който се закопчва със щипките които са на маркучите само трябва да отстраниш тези щипки които са на него.Те са поставени само за транспортирането му.
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Ами филтъра който купих е 1:1 с този на долната снимка с щипките. Моя, който е монтиран на колата е горе долу същия, само че е без щипки, тръбичките са му леко по къси и са оформени малко различно, както съм показал на снимката. Не е като на снимка 12. Не знам майстора ли не го бива, че не можа да го смени.... Той го сложи уж, ама вика не тоя филтър не става и си сложи пак стария....
      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

      Коментар


        #4
        Е така кажи де.Аз си мислех ,че ти си запретнал ръкави и знаеш за какво иде реч ,а то майсторчето било.Освен тези двата филтъра други разновидности в смисъл като присъединяване към тръбопроводите няма.Той пак ,че е намерил къде се намира този филтър е добре.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          здравей колега..при мене стана същото с едни филтри магнети марели имаха тия простащини и докато разбера за какво става въпрос в този момент тъща ми огледал го с един нож махнал тия бели венци и щрак готово..иначе и аз бях досега с първия вид нагоре ама не можах да намеря същ и взех ония долния който уж по каталог е за нашите коли но явно не е ... само добавени са тези с едно ножче ги махни и го щракни...и по бърза смяна на филтъра че нямате си представа каква мръсотия събира..нямам снимката на един филтър отворен с ножовка и от чисто бял беше станал черен..и при условие че помпата е нова с цедката и резервоара е измит
          фиат браво 1.4 12в
          фиат браво 2009 1.4 турбо...каминг сун!

          Коментар


            #6
            И при мен така се бяха объркали в магазина на хит-ко с едни Clean Filters, но втория път като отидох с оригиналния Бош и ми смениха тоя филтър дето не ставаше.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Нориага всичко си е наред. По каталог (немски) филтъра, който сложих имаше точно същите щипки и както са казали колегите просто ги махаш и маркучите си щтракват без проблем. Не знам защо са поставени, но и моят филтър ги имаше.
              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

              Коментар


                #8
                и при мен ги объркахатрябва другия филтър, днес ще ходя да ми го сменят в същия магазин на Стамболийски...въведи в сайта на Христо номера на рамата и ще видиш филтъра
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Благодаря за отговорите колеги. Вече поръчах филтър от Христо.
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    #10
                    Днес бях при Hit-ko за смяна на горивен филтър,но не стана защото имаше мн коли,едната беше от форума - сиво Браво със Старозагорски номер,да си признава.Утре пак ще ходя и ми казаха,че направо като свалят стария по него ще видят какъв трябва да е.

                    Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                    Коментар

                    Working...
                    X