Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Пунто

    Имам Пунто 1,1, 55 к. с. от 1996 г. Няма никакви екстри, базово моделче. Вози ме на работа и обратно, понякога през лятото ходя с него до морето или някъде на екскурзия. Много, много го обичам. Не ми е създавало никакви проблеми никога. Дава ми свобода и е нещо, което си е само мое, лично. За разлика от почти всичко останало.Дотук писах това, за да разберете любовта ми към Пунтото. И аз, и то сме старци вече, ама се държим. По-точно аз май не се държа. Бях забравила да проверя маслото в двигателя от много време - повече от половин година. И преди 1-2 дни си викам абе я чакай да погледна какво е дереджето. Отварям и УЖАС! На пръчката нямаше повече от 5 милиметра масло! С две думи така съм си карала - с празен двигател. Направо ми се доплака, веднага купих шише с някакво масло и го сипах. Около литър и половина събра...Въпросът ми към вас е: наистина ли в Пунтото (моето) няма никаква индикация на таблото за намаляло масло или за загрял ДВГ? Защо не усетих по нищо, че нямам масло в двигателя?Смятате ли, че съм си прецакала Пунтото с тая моя отвратителна грешка? Мога ли да я поправя сега?Пунтото си върви иначе...Дали не е време да си купувам друга кола, макар че тази наистина я обичам и много добре ми служеше досега?

    #2
    Нищо и няма!Като завъртиш ключа на контакт какви индикатори ти светват на таблото? Една лейка на червен фон няма ли? Не ми се вярва кола 96та да няма! В този ред на мисли що не си провериш и другите системи по-колата (спирачна течност, антифрис и т.н.)!
    F31 BMW 320d

    Коментар


      #3
      Здаравей и добре дошла!Я първо да те попитам: като дадеш на контакт, но преди да запалиш светва ли на таблото една червена лейка с капчица? И после като запалиш дали загасва?

      Коментар


        #4
        Като дам на контакт, светват 2-3 червени лампи - лейка, акумулатор и ламбда сонда. После угасват веднага.Обхаче преди време си сложих газова бутилчица (да си намаля малко разхода на пари за гориво) и оттогава лампата на ламбда сондата свети почти постоянно като карам на газ. Не са й сложили някакво устройство за да не свети лампата, ама и аз не настоявам.Благодаря ви! Не се бях сетила за лейката! Супер сте.Ще сменя тия дни маслото, филтрите и ще ги накарам в сервиза да погледнат останалите течности.Благодаря ви от сърце!И ако видите някъде лелка в сиво Пунто, правете ми път, че колкото повече остарявам, толкова по-зле карам.

        Коментар


          #5
          Именно! Щом докато работи мотора тази лейка не ти е светнала значи не си успяла да скапеш нищо! Докато караш - светне ли ти червена лампа спираш веднага и гасиш двигателя и се обаздаш на приятел ....
          F31 BMW 320d

          Коментар


            #6
            За червените лампи знам, че веднага трябва да се спира. За приятел, на когото да се обадя, нямам. Ама съм се научила сама да се оправям. Сега ще разкажа една смешна история за благодарност, че ме светнахте за лампитеЗначи преди време ми се беше пукнал маркуч, който води от устието там, където се сипва бензин до резервоара. Сипват ми гориво на бензиностанцията, обаче половината бензин се изсипва на земята. Ами сега? Егати ужаса... Бензинджиите почнаха да ме гледат с омраза и ми правят знак да се изнасям бързо от бензиностанцията. Обаче аз вътрешно си казвам, че ако подпаля двигателя, може да гръмне цялата бензиностанция с тая локва под мен... И им казвам: момци, айде да ми помогнете да избутаме автомобилчето на пътя. Дойдоха, избутахме го. И аз се сещам, че ако изключа бензиновата помпа, няма да разливам повече гориво по шосето. Вдигам задната седалка, търся из багажника отверка и се завирам отзад да развъртя болтчетата на помпата. И в това време спира до мен едно мазно ауди и отвътре слиза някакъв младеж, застава до стъклото ми и гледа с ей такива очи ---> 0 0. Наближиха се и разни други шофьори, таксиджии и сеирджии.Викам: кво?Той: ми няма такава гледка направо, може ли да те снимам?Аз: ми снимай ме, като не те е жал за лентата.Той: хахаха, абе кака, кой снима вече с лента бе?После се оказа че аудито не е на младежа, а на шефа му, а той самият имал Пунто и затова му станало интересно какво правя там под седалкатаИ т.н. стана голям купон, явно не бяха виждали лелка да ремонтира Пунто, ама и това видяха

            Коментар


              #7
              Много свежа историйка!А по темата: Точно тоя мотор съм го карал сигурно с по малко от литър масло, заради пробит картер. Е мамка му нищо не му стана, а точно тогава бях супер на зор и сигурно го карах така около 4 месеца.
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар

              Working...
              X