Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензин в маслото!!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бензин в маслото!!?

    Колеги, имам странен проблем с маслото, значи преди три седмици го смених сложих SELENIA GOLDи днес реших да дръпна щеката да го проверя и о УЖАС над максимума мирише на бензин полудях,какво е станало?Някой имал ли е подобен проблем или ако знае да казва очаквам ви.
    FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

    #2
    А как работи колата пич?

    Браво 1,6 16V

    Коментар


      #3
      На брава помпата е в резервоара и бензин не може да навлезе в маслото директно- явно е някакъв незначителен конденз при студен двигател по стените на цилиндрите и оттам се е получил лекия мирис, но със сигурност измерими количества бензин няма начин да навлязат в картера, особено за повишаване на нивото- тук може да участва антифриза- да се провери дали маслото има цвета на боза- това е антифриз, ако е чисто- миризмата е от конденз, а маслото е налято в повече при смяната.
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        Ако една от свещите не работи добре също може да прави тази беля.Виж първо тях

        Браво 1,6 16V

        Коментар


          #5
          Възможно е да е от гарнитурата на главата.
          Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
          Renault Safrane 2.0 16V

          Коментар


            #6
            Tod_AD написа:
            Възможно е да е от гарнитурата на главата.
            Това е по-вероятната причина
            FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

            Коментар


              #7
              Причината е пикаеща дюза и вдигането на нивото на маслото е напълно възможно. Имах точно такъв проблем:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=3986Кими, колата ми беше на газ и само я палех и загряваше на бензи и пак го имаше този проблем. А ако карах само на бензин...?Като дюзата не разпръсква бензина а го пуска на струя той просто не изгаря добре и къде да иде освен в маслото. Сегментите далеч не осигуряват херметично запечатване на цилиндъра.
              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

              Коментар


                #8
                Така е, но той никъде не е писал, че колата му прекъсва и работи на 3 цилиндъра, които пък са симптомите на пикаеща дюза.
                Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                Коментар


                  #9
                  Мойта работеше и вървеше перфектно, никакво прекъсване, равномерна работа - всичко идеално. Само картера се пълни с бензин.
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #10
                    колеги колата работи перфектно няма никво прекъсване било то от свещи или кабелиработи много тихо и не може да се усети че запалена, форсира се идеално дори и в кретичните без прекъсване,но този бензин в маслото ме притеснява и то доста.
                    FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

                    Коментар


                      #11
                      пич закарай колата на сервиз понеже с този проблем шега небива

                      Браво 1,6 16V

                      Коментар


                        #12
                        ancho написа:
                        Tod_AD написа:
                        Възможно е да е от гарнитурата на главата.
                        Това е по-вероятната причина
                        Аз пък мисля, че това е невъзможна причина.Щеше да му гори масло и да пада нивото и да пуши яко. Или има неработещ цилиндър, от дюза или запалителна свещ, или спечени сегменти.
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          #13
                          хм ами колега къв цилиндар ква дюза ква запалителна свещ и кви спечени сегменти ми говоришпо хубаво ако не си имал такъв лроблем или незнаеш недеи да пускаш такъв постзасега ще се довера на колегата vesko мисля че проблема ми е като неговия които е имал тои
                          FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

                          Коментар


                            #14
                            Според мен нямаш никакъв проблем:http://store2.data.bg/trace/AutoBild....JPGМоето масло също мирише на бензин (и винаги е било така) нотрета година вече няма никакъв проблем с колата. Така че си карай спокойно.
                            Ex Fiat 126P
                            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                            Alfa Romeo 147 1.6 TS
                            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                            Коментар


                              #15
                              хубава темичка си изровил нека да я прочетат и другите колеги които карат предимно на къси разтояниа като мене възможно е и това да ми е проблема знам ли
                              FIAT BRAVA_ELX 1.6 16V 103HP 97

                              Коментар

                              Working...
                              X