Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консултация за джанти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Консултация за джанти

    С Пунто 97-ма година съм със 13-ки гуми и искам да си взем-а 15-ки джанти с ниско профилни гуми, но ме опасява дали ще влезнат ?!? някой да е пробвал ?Темата е поместена в неподходящ раздел. Колега, истината за правилният раздел се крие в заглавието, което си сложил. Как не си се сетил, незнам. Модерирано.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    На стандартни 13- ки се избират нископрофилни лети 14- ки.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Kimi_Raikonen написа:
      На стандартни 13- ки се избират нископрофилни лети 14- ки.
      може и 15", но с още по нисък профил.Предполагам че колегата е с 155/70/13 и в такъв случай може да ги замени с 205/40/15. ще се пъхнат, но някак за нашите пътища профил на 40 е доста малко и рискува да си мачка джантите често.
      Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
      Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
      VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
      VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

      Коментар


        #4
        Стават и 195/45 R 15 ,но проблема е че са много тежки за пунто 55/60, ако си решил да слагаш все пак, търси минимално широки джанти-6J ! не повече
        Punto 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          благодаря за инфото, ами мисля да взема 14-ки, че на 15-ки ще ми вдигне много разход-а, а със 15-ки много рискувам :=)

          Коментар


            #6
            Какви са тия глупости бе колеги 15-ки с гуми 195/50 Р15 влизат без проблем в пунтото
            ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

            Коментар


              #7
              PREDATORA написа:
              15-ки ще ми дигне много разход-а , а със 15-ки много рискувам :=)
              Колега разхода няма да ти се вдигне тъй като тези размери които ти препоръчваме се изчисляват с калкулатор, така че да няма разлика с оригиналните, иначе ще ти даде разлика и на километража и на пробега, ако не са сметнати добре. Мое мнение за риска с 15-ките е само от това, че ще са с много нисък профил и по нашите дупки ще се видиш в приключение.п.с. Покажи после какво си сложил
              Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
              Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
              VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
              VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

              Коментар


                #8
                Grisha написа:
                Какви са тия глупости бе колеги 15-ки с гуми 195/50 Р15 влизат без проблем в пунтото
                Колега не знам за глупостите, но целта при смяна на едни джанти и гуми не е само да се сменят с каквото се завре, а и да не дава разлика, защото ако замениш 155/70/13 със 195/50/15 имаш +29мм разлика и когато караш със 100км/ч на теб ще ти показва 95 км/ч. от там ти идва и промяна в разхода на гориво.
                Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
                Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
                VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
                VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

                Коментар


                  #9
                  ахам мерси за инфото значи 15-ки 205/40 или 195/50 кое бихте ме съветвали и горе долу кфи пари ще излезнат според вас, че съм заделил 1000 лв. мой пари (да знам колко да ръсна бащата ), че гледам тука по интернет, ама не мога намеря с цени и съм харесал ей такива джанти само, че с 4 болтаи още нещо като съм със 1.1 двигател дали е проблем ?!?
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #10
                    за размера тук има калкулатор:http://www.avtogumi.com/Преди да си купиш "големи" джанти - питай колко струват нископрофилните гуми, и колко струва изправянето на джантите (поне 3 пъти на сезон).
                    F31 BMW 320d

                    Коментар


                      #11
                      С 15 ще го докараш на визия.. 86Nm моторче не е за такива тежести.. Имах две Пунта 55ки, Максималното към което трябва да се стремиж е 185/55 R 14 на 5.5 J джанти.Всички други варианти са .....тъпи Все пак гумите и джантите имат значение Ти си знаеш най-добре. Поздрави!
                      Punto 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        PREDATORA написа:
                        като съм със 1.1 двигател дали е проблем ?!?
                        ооо...аз не знаех, че си 1.1. Ами малко е слабичко за тежки джанти.лично нямам наблюдение как би се справило и не знам, но ми се струва, че 15" може да ти тежът.
                        Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
                        Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
                        VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
                        VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

                        Коментар


                          #13
                          Еми колега,ако нямаш серво въобще не те съветвам да сложиш 14-ки,та да не говорим за 15-ки....Все едно да въртиш волан на ЗИЛ !!!.....Ако имаш тогава действай...С нископрофилни гуми, като минеш 3-4 пъти през малките улички в центъра ще трябва да посещаваш някой гумаджия !!! Успех !!!
                          Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                          Fiat Punto 1.2 16v LPG

                          Коментар


                            #14
                            Аз също съм с 1.1 ..имам 14-ки джанти с гуми 175/60/14 и са му супер.. може и да пробваш както казва колегата с 185/55/14 пак ще са добре
                            Fiat Punto 1.1 6 Speed

                            Коментар

                            Working...
                            X