Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ФИАТ БРАВО 1.6 (103к.с.), 98г.- двигателят прекъсва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ФИАТ БРАВО 1.6 (103к.с.), 98г.- двигателят прекъсва

    Фиат Браво 1,6 (103к.с.), произведен 98г.Проблемът е следния: двигателят менеше оборотите на празен ход и се усещаше леко прекъсване във високите обороти. При диагностиката бе констатиран проблем в ел.магнита на дюзата на втори цилиндър в резултат на което компютъра бе записал грешки. Дюзата бе подменена и всичко заспа. Неочаквано обаче се появи пак прекъсване в работата на двигателя при което свети лампата на инжекциона-диагностиката показва проблем в дюзата на трети цилиндър. Молбата ми към колегите от форума е, ако някой е имал такъв проблем и може да даде някакъв съвет с което да ме насочите за отстраняване (според мен много малко вероятно е да има отново проблем в някоя дюза, съмнявам се в нещо електрическо-нестабилно захранване на компютъра или проблем със самия него).Предварително благодаря на отзовалите се!!!

    #2
    Лесно може да се установи дали един инжектор работи или не! При работещ мотор се изважда куплунга /буксата/ на инжектора и се наблюдава работата променя ли се или не.При диагностика се проследява цялата изпьлнителна верига и скенера не може да определи инжектор ли е повреден или веригата до него! Управлението им става по "маса", което означава един общ + и последователно замасяване на инжекторите от ECU-то. В твоя случай може да се провери и изправноста на един 5-пинов куплунг чрез който се сьединяват инжекторите с инсталацията. Намира се пред бубината.

    Коментар

    Working...
    X