Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бензиномер на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бензиномер на Пунто

    Здравейте колеги , имам следниа неприятен проблем, бензиномера на Пнтото ми неотчита дори и капка бензин,лампата за резервата също не свети. На какво може да се дължи това нещастие ?? , има ли бушон някаде ? , пунтака е 96 г. ще ви бъда безкрайнно благодарен ако ми помогнете да разреша сам този проблем.!

    #2
    Вероятно проблема е в самия уред(поплавъка) който е в резервоара!Аз също се занимавах да го оправям но след няколко месеца е пак лъжлив.На средата ми мига лампата а 2-3 деления преди 0 лампата свети постоянноПо показание 2 черти под средата в резервора има 25 л горивоЕто една темичка http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=6698
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #3
      dimmX написа:
      Вероятно проблема е в самия уред(поплавъка) който е в резервоара!Аз също се занимавах да го оправям но след няколко месеца е пак лъжлив.На средата ми мига лампата а 2-3 деления преди 0 лампата свети постоянноПо показание 2 черти под средата в резервора има 25 л горивоЕто една темичка http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=6698
      Благодаря приятел , очаквам съвети и от други колеги :D

      Коментар


        #4
        Другия начи н е да си вземеш нов, но не е малко пари. На старо...не взимай, няма много читави, а и нама как да го провериш.Принципно това е един прост потенциометър, поплавъка просто променя съпротивление. Ако лампата не ти свети, вероятно има проблеми и в управлението, мисля че то е в километража. Провери самата лампичка първо, чрез сваляне на таблото, да не би да е изгоряла.
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          При Пунто датчика на бензиномера е интегриран при помпата-за достъп до него се вади целия корпус/държача с помпата,датчика е открит тип-реостатен,там е и контакта за резервата,командва се от външен поплавък.На картинката 7 е бензиномера-може да се огледа и измериПроблема едва ли е от бушона-/"services"/-общ е за всички прибори на таблото
          Прикачени файлове
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар


            #6
            Благодаря ви много, че обращате внимание на проблема ми ще опитам всичко за което ме посаветвахте пък поле ще кажа какво съм направил поздрави !

            Коментар


              #7
              Колеги днес разглобих таблото за да проверя поне за лампичката да не е изгоряла, но небеше и си викам ще се мъча да оправя пустия бензиномер. Та свалих седалките и махнах капака които беше точно по средата и какво да видя, всички кабелчета прокъсани, наставих нови изолирах ги и ооо чудо за мое щастие проработи , но незная дали сега отчитта правилно да се надявам, че всичко е наред

              Коментар


                #8
                Здравейте колеги, да не отварям нова тема ще пиша тук. Интересува ме как аджеба се разглобява тази кошница. Искам да сваля само най горната част, как се махат металните тръбички с пружината?

                Коментар


                  #9
                  Booster написа:
                  Здравейте колеги, да не отварям нова тема ще пиша тук. Интересува ме как аджеба се разглобява тази кошница. Искам да сваля само най горната част, как се махат металните тръбички с пружината?
                  Колега виж добре долната част на помпата някаде в края на трабичката с пружината трябва да има една зегерка като я махнеш би трябвало да се отделят двете части

                  Коментар


                    #10
                    dogydog написа:
                    Booster написа:
                    Здравейте колеги, да не отварям нова тема ще пиша тук. Интересува ме как аджеба се разглобява тази кошница. Искам да сваля само най горната част, как се махат металните тръбички с пружината?
                    Колега виж добре долната част на помпата някаде в края на трабичката с пружината трябва да има една зегерка като я махнеш би трябвало да се отделят двете части
                    също преди това махни час номер 3

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря, монтирах я, оказа се, че и поплавъка малко не е в ред и на десен завой бензина ми "свършва" но ще се прави. Поздрави

                      Коментар


                        #12
                        Колеги, как мислите? Започна и при тръгване и при сътресения стрелката просто да ми подскача и то доста рязко, но не от инерцията да подскача свободно, а самия поплавък явно . Лампата си ми светеше постоянно макар, че на око като слагах помпата имаше 3 пръста бензин. Сипах и 11литра за 30лв и стрелката посочи 1мм под 1/4 резервоар. Изминах 75км и сега сочи 1мм над горната червена, като естествено ту заковава 0 ту се мести м/у двете червени. А започна и лампата чак сега да ми присветва при завои и да гасне. Тоест лампата изглежда не се влияе от поплавъка, а може би от друг датчик в самата кошница. Ако греша, то тези движения на стрелката не са по вина на поплавъка, а на някакъв ел. проблем по кошницата и буксите. Лошото е, че не мога да си засеча разхода точно за да си изчислявам приблизително колко гориво имам.

                        Коментар


                          #13
                          Провери връзките на кабелите дали правят добър контакт. А може и самата стрелка в таблото да не е в ред.Иначе сега се сетих, че имам един поплавък за Пунто 1 който стои в гаража. Ако ти трябва поплавък пиши, ще ти го подаря.При нашите пунтота при рязък завой винаги стрелката отчита малко по-малко и после се оправя защото горивото се плацика в резервоара и поплавъка играе. Също и при изкачване отчита по-малко, а при слизане, бензиномера отчита повече бензин отколкто има в резервоара.
                          _/''''''''''''''''''''''''\_
                          //---------------\\
                          [( )== //// ==( )]
                          |_|'------------'|_| ....Punto

                          Коментар


                            #14
                            кола

                            Нали поплавъка е закачен на един реостат той понякога прави проблем износва се http://forum.fiat-bg.org/files/dsc00072_820.jpg
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар

                            Working...
                            X