Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно поведение на стрелката за температурата на двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно поведение на стрелката за температурата на двигателя

    Здравейте колеги, проблема ми е следния. При работа на двигателя на едно място и температура 90 градуса изведнаж се осе6та едно разтрисане на двигателя и стрелката скача до 100-110 градуса след 10 секунди пак се враща на 90. това се получава всеки път в задръстване. Същото се получава и когато при 90 градуса температура на двигателя пусна реутаните на задното стакло. Имам чувството, че ще прегрее във всеки момент и изключвам реутаните когато съм в задръстване.
    Fiat Brava 1.6 ELX
    Fiat Tipo 1.6

    #2
    това притрисане е от пускането на перкатакато се пусне, явно ел. инсталацията се шашка и датчика показва повеченяма да прегрееш колатапросто намери защо показанието се мениспоред мен реалното е около 90-93 оСвиж първо клемата на датчикакаква е колата и мотора?
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Фиат Брава 1.6 с климатик е ако е от значение. Каде се намираклемата на датчика ?
      Fiat Brava 1.6 ELX
      Fiat Tipo 1.6

      Коментар


        #4
        значи датчика да който ти пиша, се намира на термостататам има два датчикатози за който става въпрос е деснияоткачи го, почисти клемата
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Sev написа:
          значи датчика да който ти пиша, се намира на термостататам има два датчикатози за който става въпрос е деснияоткачи го, почисти клемата
          Много ти благодаря дано да е от това! Ще черпя !По късно ще пиша дали има резултат.
          Fiat Brava 1.6 ELX
          Fiat Tipo 1.6

          Коментар


            #6
            Както го описваш, на мен ми прилича на проблем с електрозахранването - алтернатор, най-вероятно.
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              Нека и аз попитам за нещо подобно (да не пускам нова тема, дано не се сърди колегата) за тази стрелка, но на ТД100 мотор.Та значи- когато си карам на 3-та, 4-та, 5-та скорост и оборотите минат 2500 стрелката започва да слиза надолу успоредно с покачването на оборотите, като на 5 при 3000об/мин стрелката вече е най долу, а парното продължава да духа горещо.....Мерси предварително
              Bravo TD100 98'- това в Гаража
              Brava TD100 96'- Мир на праха и...
              Bravo TD100 97'- новата придобивка на брат ми....
              Какво остана да ви кажа освен "Fiat Diesel Power Forever"

              Коментар


                #8
                Gosho_777 написа:
                Нека и аз попитам за нещо подобно (да не пускам нова тема, дано не се сърди колегата) за тази стрелка, но на ТД100 мотор.Та значи- когато си карам на 3-та, 4-та, 5-та скорост и оборотите минат 2500 стрелката започва да слиза надолу успоредно с покачването на оборотите, като на 5 при 3000об/мин стрелката вече е най долу, а парното продължава да духа горещо.....Мерси предварително
                е точно това се случи и при менс почистване на клемата се оправиilkor беше пуснал линк , в който е описана и друга възможност (съответно начин на ремонт)
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар

                Working...
                X