Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изправяне на ламарини без изчукване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изправяне на ламарини без изчукване

    Колеги това е интересно http://www.metacafe.com/watch/820799...asy_and_cheap/. Само откъде да се сдобием със сух лед?

    #2
    Това е коментирано вече...Ето ТУК например.Изстудяването може да стане и по друг начин, с CO2 пожарогасител например.
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      Esper написа:
      Това е коментирано вече...Ето ТУК например.Изстудяването може да стане и по друг начин, с CO2 пожарогасител например.
      Така е, но тук демонстрират върху съвсем малки вдлъбнатини приличащи на такива от градушка.

      Коментар


        #4
        krusanov написа:
        Esper написа:
        Това е коментирано вече...Ето ТУК например.Изстудяването може да стане и по друг начин, с CO2 пожарогасител например.
        Така е, но тук демонстрират върху съвсем малки вдлъбнатини приличащи на такива от градушка.
        Да, верно, че тука е точно върху малка вдлъбнатина и стана. Онова със спрея май помага за тоя случай:
        dimmX написа:
        Колеги от прочетените бисери които пуснахте това направо ме уби...........K1: - Спрял съм аз срещу Лукойл-Радомир, пуснал съм авариините и чакам един приятел да дойде. Идва тоя, затичал се отдалече, прескача с единия крак мантинелата с втория крак се закача в нея и аидеее както се е качил на мантинелата полетя надолу с главата... Чу се едно голямо БАУ, обращам се аз гледам го тоя се варгаля по асвалта, стана огледа се и вика "икривих ти вратата" Слизам аз и ебаси главата ебаси чудото, на него една синка му излезе а варатата яко хлатнала някаде 30 на 30 сантиметра широчина, Като видяхме че нищо му няма просто не е истина какви майтапи, какав смях беше Имам каско и сега се чудя какво да права - да ходя ли утре до кат ? Дали от каското ще ми дадът някой лев щото си мисля, че ако се свали кората ще може само да се избута хлътналото K2: - отвори му вратата от другата страна, и му кажи пак да прескочи мантинелата, и го чакай.....той ще ти я изправи отвътре..K3: - Колега, отиди при застрахователите и кажи, че си бил обект на атентат - някъв луд се е опитал да влезе през вратата без да я отвори
        Bravo 1.6 16v

        Коментар


          #5
          chris написа:
          K1: - Спрял съм аз срещу Лукойл-Радомир, пуснал съм авариините и чакам един приятел да дойде. Идва тоя, затичал се отдалече, прескача с единия крак мантинелата с втория крак се закача в нея и аидеее както се е качил на мантинелата полетя надолу с главата... Чу се едно голямо БАУ, обращам се аз гледам го тоя се варгаля по асвалта, стана огледа се и вика "икривих ти вратата" Слизам аз и ебаси главата ебаси чудото, на него една синка му излезе а варатата яко хлатнала някаде 30 на 30 сантиметра широчина, Като видяхме че нищо му няма просто не е истина какви майтапи, какав смях беше Имам каско и сега се чудя какво да права - да ходя ли утре до кат ? Дали от каското ще ми дадът някой лев щото си мисля, че ако се свали кората ще може само да се избута хлътналото K2: - отвори му вратата от другата страна, и му кажи пак да прескочи мантинелата, и го чакай.....той ще ти я изправи отвътре..K3: - Колега, отиди при застрахователите и кажи, че си бил обект на атентат - някъв луд се е опитал да влезе през вратата без да я отвори
          [/quote]Ахахахахахаха :D :D :D
          Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

          Коментар


            #6
            Re: Изправяне на ламарини без изчукване

            krusanov написа:
            Колеги това е интересно http://www.metacafe.com/watch/820799...asy_and_cheap/. Само откъде да се сдобием със сух лед?
            Еееей, това е страхотно..... На мен ми трябва точно такова, че след градушката през септември, Бравата още си ми седи с вдлъбнатините Yellow_Flash_Colorz_PDT_41 Някой ако знае от къде може да се набави сух лед - нека да каже, плиииз....

            Коментар


              #7
              Така, след бързо проучване - сухия лед е СО2 при температурата му на замръзване. Може да се намери в Кремиковци само - в цеха за производство на течен азот и течен кислород,сухия лед се получава като страничен продукт.Ако някой има връзки в Кремиковци - да казва (може и на ЛС )П.П. Намерих и още едно място от където може да се набави сух лед, обаче няма да пускам линк щот някой модератор ще ме банне Който иска - ще пусна инфо на ЛС.

              Коментар


                #8
                Обобщена информация - може да се купи сух лед от фирма, която го произвежда тук в София, но имат изискване за минимално количество 10 кг.Парчетата (наричат ги "пелети") са с приблизителни размери 1х1х10 см - което обаче е твърде малко и не знам дали ще ни свърши работа.Не са като това парче от клипа и не съм сигурна дали при покриване на такава малка площ ще има същия резултат.Имайки предвид изискването за минимално количество, мисля че ще е най-добре да се комбинираме няколко човека, защото 10 кг. ще ми дойдат в повече. Така че, който реши че иска да се включи - да пише на ЛС.И нещо важно - транспортира се в хладилна чанта.

                Коментар


                  #9
                  Колеги, стига с тия замисли! То стана като американците в космоса - дали 3 млн. $ за да разработят химикалка, която да пише в безтегловност а руснаците просто си купли молив за 20 копейки! Такъв флакон можете да си поръчате от която и да е фирма за офис консумативи или книжарница - казва се "Флакон със сгъстен въздух!" Когато е в изправено положение излиза въздух, но когато е обърнат обратно изхвърля течна фаза, която при изпарението си сваля много температурата! И е към 20 лева!Поздрави!
                  Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                  Коментар


                    #10
                    Колега, говорим за различни неща. Тоя флакон е далеч от каквото трябва.

                    Коментар


                      #11
                      ls1 написа:
                      Колега, говорим за различни неща. Тоя флакон е далеч от каквото трябва.
                      Прав си колега, визирах един от линковете по-горе. Но ето един въпрос - зимата или лятото се прави това? Явно се разчита на рязката промяна на температурата на метала с надеждата да се поизпъне. Докато е студена областта на охлаждане - добре, но какво ще стане след като околните температури се изравнят? Според мен ефекта ще е временен и има вероятност да стане по-зле от преди. А и едно е да търкаш сух лед при минус 10 градуса отвън, друго е при +50 на метала лятото!
                      Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                      Коментар


                        #12
                        В клипа се казва - най-добър резултат през лятото при висока околна температура.А тоя флакон за какво се използва и колко много сваля температурата си при изпарение?

                        Коментар


                          #13
                          Здравейте колеги. Прочетох две теми по този въпрос с вдлъбнатините и се поразрових намерих фирма която се занимава с производство и търговия на криогенни продукти. Мисля днес да се поразходя и да проверя за повече инфо (предлагат сух лед и СО2) очаквайте включване . Някой ако се интересува може да ми пише на Skype tisho_nadq. Може да се организира нещо по въпоса що’то и аз имам таквиз неща по бричката дубчици, вдлъбнатини грозна гледка.Чао за сега.

                          Коментар


                            #14
                            Темата е обсъждана и преди... Само да споделя, че правих опити с изтудяване с течен азот и затопляне моментало със сешоар... нищо не стана, само си дадох парите на вятъра! :D Има специализирана фирма в Бълагрия, която изправя подобни вдлъбнатини, но доколкото знам цените са нечовешки и неоправдани за колите, които ние караме. Те работят със специално оборудване, което няма нищо общо с принципа на изстудяване и нагряване...
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              А защо първо си изстудявал, а после си затоплял? Идеята за изправянето със сухия лед е при загрята ламарина (лятото на жега) да се охлади рязко до -35 (поне сухия лед е толкова градуси май). А и зависи течния азот каква минимална температура ще ти даде.

                              Коментар

                              Working...
                              X