Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатика, май..

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с климатика, май..

    Решавам днеска да си пусна климатика, че не съм го пускал от лятото, а съм чувал, че е хубаво да се пуска от време на време през зимата да повърти компресора и какво - НИЩО! Нито се чува онова "цък" (като включва компресора), нито помръдват оборотите, нито перката за охлаждане се включва малко след това. Изчаках колата да загрее напълно и пак права опити, ама ядец! Впрочем при някои от опитите като вкл./изкл. копчето има някакво почти незабележимо покачване на оборотите, ама наистина не се чува оня звук като тръгва компресора, а и перката не работи постоянно. Единственото, което ръчках преди това, беше клапата за вътрешния въздух (под филтъра на климатика), че беше блокирала в затворено положение, та я натиснах да се отвори и тва е. Аз ли прецаках нещо с тва или просто комресора е дал фира? Жокерчета нещо да ви се намират...
    Bravo 1.6 16v

    #2
    врeмето е студеноняма как да се пусне компресора :D трябва да е над 5-6 градуса
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Аз даже си мисля че иска минимум 10 градуса външна температура за да тръгне.
      Alfa Romeo 166 2,4 JTD
      Porsche 944 S2
      http://www.valmcrae.snimka.bg/
      http://vbox7.com/user:val_mcrae
      http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

      Коментар


        #4
        Eййй, ако е така наистина ше почерпа!Бати, аз цял ден се тюхкам и все ми звучи онова в главата... "купи си Фиат да си фанеш занаят"Начи викате сичко ок??!?p.s. Ми тогава защо тея дето пълнят климатиците винаги обясняват да се пускал компресора поне веднъж седмично за 10-тина минути през зимата? Как да го пуснеш ако не пали на студено?
        Bravo 1.6 16v

        Коментар


          #5
          трябва да се пускапросто в по-топли дни
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Мерси Като се позатопли ще пробвам пак за да се успокоя напълно
            Bravo 1.6 16v

            Коментар


              #7
              Баща ми има чисто нова кола на 10 години е вече. Никога не е пускал климатика през зимата. Няма никакъв проблем.
              BRAVO 1.6 16V

              Коментар


                #8
                Що за глупости са това, да си пускаш климатика зимата, че да си повървял малко. При температура в купето под 18 градуса той няма да се включи, камо ли да работи 10 минути.Какви са тези "майстори" които са го казали. Все едно когато в къщи си спрете климатикакогато не ви трябва, да си го пускате профилактично. Също и някъде в инструкцията за експлоатация на колата да сте видели да пише даси пускате профилактично климатика ?
                FIAT PUNTO 1.7 TD
                CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

                Коментар


                  #9
                  Ми аз само предавам квот са казали бе! На 2 различни места съм ходил на пълнене и то всеки път на различен "майстор" съм попадал. Общо 5 пъти съм пълнил клима - 1 път на мойта кола и 4 пъти на служебните и да ви кажа винаги го казват това - не знам защо.
                  Bravo 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    TOKATA написа:
                    Що за глупости са това, да си пускаш климатика зимата, че да си повървял малко. При температура в купето под 18 градуса той няма да се включи, камо ли да работи 10 минути.Какви са тези "майстори" които са го казали. Все едно когато в къщи си спрете климатикакогато не ви трябва, да си го пускате профилактично. Също и някъде в инструкцията за експлоатация на колата да сте видели да пише даси пускате профилактично климатика ?
                    колега , не се изказвай така без да си запознат :D освен майсторите, това го казват и инженерите проектирали климатикаточно в моята книжка не знам дали го пише, но съм го виждал написано в много други книжки (Шкода, Форд...)
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      Sev написа:
                      врeмето е студеноняма как да се пусне компресора :D трябва да е над 5-6 градуса
                      Аз мисля че това не е точно така.Бях чел че като завъртиш копчето на MAX DEF (макс дефрост се превежда)за да ти издуха предното стъкло работи климатика и създава пред стъклото зона с влажност различна от тази в останалата част на купето.После климатика изсмуква всичко и го изхвърля като конденз през тръбичката която се намира най-отдолу на радиатора.Затова като завъртиш копчето на макс дефрост светва и лампата на климатика-защото той работи. Зимата винаги съм го пускал докато позагрее колата и пусна парното.След като парното заработи вече не се потят стъклата.Така че мисля че има начин да пуснеш климатика независимо колко градуса е навън.Ако греша ме поправете. :D

                      Коментар


                        #12
                        ...на мене в книжката ми пише да го пускам като мие запотено предното стъкло... пускал съм го зимата....
                        Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                        MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                        Engine Stamp: 176B9.000
                        Version Code: 176BV
                        Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                        Коментар


                          #13
                          За пускане на климатика в режим на изчистване на запотено предно стъкло го пише в някоиинструкции, но профилактично пускане зимно време никъде не го пише.
                          FIAT PUNTO 1.7 TD
                          CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

                          Коментар


                            #14
                            ТОКАТА, пише го колега, на бащата на дедрата на климатроника го пише ИЗРИЧНОЗа да не се карате повече кога се пуска, пак ще напиша: (Писах го и в другата тема "Въпрос за работата на климатроника")Компресора ще се активира ако един определен датчик отчете температура над 5 градуса, и ще спре ако тя падне под 3.5 градуса. Показанията на този датчик имат ПЪЛЕН ПРИОРИТЕТ пред всеки друг датчик и копче, дори и МАКС ДЕФ. Ако температурата е някъде м/у тезюи 2 стойности, компресора няма да включи ако е бил изключен, или пък няма да изключи ако е работил. Така че когато температурата мине 5 градуса, може да включите компресора за малко, да завърти системата. Това не значи че и температурата трябва да се нагласи на минимално, той пак си работи, и едновременно може да духа горещо.

                            Коментар


                              #15
                              TOKATA написа:
                              За пускане на климатика в режим на изчистване на запотено предно стъкло го пише в някоиинструкции, но профилактично пускане зимно време никъде не го пише.
                              казах ти вечетова че в твоята книжка не го пише, не означава че не трябва да се правиколата си е твоя, прави каквото искаш с неяно не подвеждай хората и те да не го правят
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X