Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вибрациц на празен ход на Пунто 1.1 95г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вибрациц на празен ход на Пунто 1.1 95г.

    Имам странни вибрации в колата като и я запаля и оставя на празен ход поддържа неравномерни обороти и тресе леко ,вибрира ми волана, таблото, вътре в купето, като подам леко гас и я задържа вибрациите изчезват . В сервиза изразиха съмнение първо от скоро сменен тампон на скоростите, но после започна да ги съмнява двигателя/ като че ли бил разтропан/. Като се има в предвид, че тъкмо ми смениха лагерите на коленовия вал и го шлайфаха. И в сервиза не са сигурни от къде точно се получава това, различни мнения незнам какво да правя, моля за съвет!!! Другата едмица ми казаха да отида да измерят компресията на двигателя
    Punto 1.1S,55

    #2
    Само тампона на скоростната кутия ли ти смениха? А двата тампона на двигателя как са?
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    Коментар


      #3
      Не са сменяли тампони на двигателя, ако е имаше нужда щяха да ми кажат понеже сваляха джигателя като ми сменяха лагерите на вала.
      Punto 1.1S,55

      Коментар


        #4
        Гледал ли си дали ти работят всички свещи, защото ако прекъсва от време на време също се получават вибрации, които изчезват при по-високи обороти, а може и кабел да ти прекъсва.
        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

        Коментар


          #5
          Re: Вибрациц на празен ход на Пунто 1.1 95г.

          miha написа:
          Имам странни вибрации в колата като и я запаля и оставя на празен ход поддържа неравномерни обороти и тресе леко ,вибрира ми волана, таблото, вътре в купето, като подам леко гас и я задържа вибрациите изчезват . В сервиза изразиха съмнение първо от скоро сменен тампон на скоростите, но после започна да ги съмнява двигателя/ като че ли бил разтропан/. Като се има в предвид, че тъкмо ми смениха лагерите на коленовия вал и го шлайфаха. И в сервиза не са сигурни от къде точно се получава това, различни мнения незнам какво да правя, моля за съвет!!! Другата едмица ми казаха да отида да измерят компресията на двигателя
          а когато загрее изчезва ли тази вибрация имаш ли оборотомер на колко оборота работи докато тресе
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            По принцип този мотор е много балансиран и уравновесен на празен ход! Много е важно да се прецени, дали веднага след ремонта се е получил проблема и дали е демонтиран изцяло двигателя!Вьзможно е самия мотор да не работи равномерно и ако е 55 или 60кс да се провери за засмукване на вьздух или незакачен MAP сензор, серво на спирачките!Но, ако мотора работи нормално, причината е в окачването на мотора и в крайна сметка майстора който го е ремонтирал би трябвало да се ангажира докрай!

            Коментар


              #7
              Ако не е майсторите на мотора виж: 1. стъпков мотор2. кабели3. свещи4. разбъркани кабели на капачката5. зацапани свещи6. разхерметизиране в системата
              Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
              София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

              Коментар


                #8
                ...

                Коментар


                  #9
                  Според мен вибрацията се получи още преди това когато ми смениха тампона на скоростната кутия преди ремонта на коляновия вал. Преди това вибрацията в купето я нямаше. Ходих да го видят този тампон, отвиваха го и натискаха с някаква щанга при което вибрацията в определено положение изчезана но в крайна сметка не успяха да я премахнат и го оставиха така казха, че не ги смущавала тази вибрация, но след като отидох да си взема колата след ремонта на коляновия вал другият от майстарите подкара колата и ми каза, че него пък го смущавала тази вибрация и изрази мнение, че му се струва, че е от неравномерна работа на двигателя и ми каза, че трябва да се измери компресията на двигателя. Оносно гърнето провериха го никъде не закачаше, така че да придава вибрацията в купето. На мен ми се струва,че двигателя си работи равномерно,но вибрацията не е,а колата си върви не е загубила мощност. Като подам лека постоянна гас и я задържа вибрацията изчезва. Нямам оборотомер, но дори и ката загрее колата на празен ход вибрацията си я има. Общо взето това са моите наблюдения. Благодаря ви за изразените мнения Въпроса сега е откъде точно да започна с отстраняването на проблема???
                  Punto 1.1S,55

                  Коментар

                  Working...
                  X