Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Почистване на конус-филтър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Почистване на конус-филтър

    Въпроса ми е как се почиства спортен филтър.Прочетох повечето неща,писани за спортните филтри,но никъде не видях как се почистват.На едно место ме то у бе написал,че могат многократно да се перат,но как?С вода ли,в ултразвукова вана или с прахосмукачка?Моля някой,който е правил тази операция или знае как се прави,да сподели опита си.Благодаря предварително
    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

    #2
    Аз моя го пера. Със слушалката на душа отмивам мърсотията. След това се пръска със спрей за спортен филтър.

    Коментар


      #3
      А този спрей за какво е и откъде се намира
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #4
        Re: Почистване на конус-филтър

        lu40 написа:
        Въпроса ми е как се почиства спортен филтър.Прочетох повечето неща,писани за спортните филтри,но никъде не видях как се почистват.На едно место ме то у бе написал,че могат многократно да се перат,но как?С вода ли,в ултразвукова вана или с прахосмукачка?Моля някой,който е правил тази операция или знае как се прави,да сподели опита си.Благодаря предварително
        Най-добре е да го сменяш, въпреки, че е скъпо защото каквито и прахосмукачки да използаш (а ултразвук едва ли ще намериш) винаги остават частици. Това за многократното използване е вариант как да се спестят пари, но какво излиза от това спестяване??? Няма представа колко струва такъв филтър, но това което съм чел за варианта "изтупах филтъра" или "осмуках го с прахосмукачката" и пак го сложих - не е добро.
        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

        Коментар

        Working...
        X