Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ужасно гадно се запотяват стъклата като вали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    brat_John написа:
    vesko написа:
    Ако това се случва при настройка да взема въздуха отвън, то това прилича на мокър поленов филтър. Проверил ли си дали се мокри, здрави ли са ти корите отпред при чистачките?
    Можеш ли да ми кажеш къде се намира въпросния поленов филтър, тъй като не съм чувал за такова нещо и Типо-то има ли такова нещо.
    поленовия филтър се намира под кората на чистачките от страната на пасажера под една друга черна корица такъв филтър имат обикновено колите които са с климатик
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #17
      какво да направя? смених филтъра, климатика не го пускам но завали ли малко и нищо не се вижда. немога да смогна да избърша предното стъкло! като стане така, спирам щото неможе да се кара.
      Мисля, че ти влиза вода в купето отнякьде и пьрво за това трябва да се провери, после, евентуално да се потьрси пропуск в радиаторчето на парното!

      Коментар


        #18
        Мирише ли на антифриз в купето, а и омазняват ли се стъклата?

        Коментар


          #19
          колеги,днес махнах филтъра и видях че клапата която спира и отваря притока на въздух не работи! стои един пръст отворена постоянно без значение в какво положение е бутона за тая клапа до климатика. като дам контакт се чува че моторчето на клапата върти постоянно но то не се поклаща мамка и. като побутна лоста на клапата с пръст помръдва малко но няма вътък да се затвори или отвори докрай. моторчето е на такова място че немога да го извадя. хванато е за турбината на вентилатора. нямах време и нерви да се занимавам повече с него и залостих клапата да стои постоянно отворена и изключих тока на моторчето. така винаги щи влиза въздух отвън. покарах малко из дъжда и нямаше проблем. нищо не се запоти. филтъра си беше сух. дано се оправи вече че то неможеше да се кара направо като вали.антифриза си стои все толкова и стъклата не се замазваха а само се изпотяваха и то МНОГООО.а къде се намира кранчето на парното да го видя и него как е?

          Коментар


            #20
            stef написа:
            поленовия филтър се намира под кората на чистачките от страната на пасажера под една друга черна корица такъв филтър имат обикновено колите които са с климатик
            Някой може ли да каже или да покаже ако има схема Типо-то има ли някакъв филтър под пластмасовата кора под чистачките. Питам преди да съм почнал да разглобявам, защото като го гледах днес стигнах до мисълта, че без да махам рамената с чистачките няма да се размине, а нещо не ми се ще. Прегледах ръководството за Фиат, което имам, но там не намерих нищо по въпроса. Молбата ми е ако някой е отварял или има схема да каже или да постне схема. Благодаря!
            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

            Коментар


              #21
              The Secret Lover написа:
              колеги,днес махнах филтъра и видях че клапата която спира и отваря притока на въздух не работи! стои един пръст отворена постоянно без значение в какво положение е бутона за тая клапа до климатика. като дам контакт се чува че моторчето на клапата върти постоянно но то не се поклаща мамка и. като побутна лоста на клапата с пръст помръдва малко но няма вътък да се затвори или отвори докрай. моторчето е на такова място че немога да го извадя. хванато е за турбината на вентилатора. нямах време и нерви да се занимавам повече с него и залостих клапата да стои постоянно отворена и изключих тока на моторчето. така винаги щи влиза въздух отвън. покарах малко из дъжда и нямаше проблем. нищо не се запоти. филтъра си беше сух. дано се оправи вече че то неможеше да се кара направо като вали.антифриза си стои все толкова и стъклата не се замазваха а само се изпотяваха и то МНОГООО.а къде се намира кранчето на парното да го видя и него как е?
              И при мене я няма клапата, явно не е работела и предишния собственик я е махнал.Относно кранчето - Бравото няма кранче, както е при типото и темпрата да речем. От двигателя водата влиза направо в радиатора на парното.

              Коментар


                #22
                а до радиатора на парното в купето как да стигна да видя дали не сълзи от там?
                И при мене я няма клапата, явно не е работела и предишния собственик я е махнал.Относно кранчето - Бравото няма кранче, както е при типото и темпрата да речем. От двигателя водата влиза направо в радиатора на парното.

                Коментар


                  #23
                  Ще гледам утре да ти пусна снимка каде точно да погледнеш.

                  Коментар


                    #24
                    при мен запотяването не е много голямо... запотяват се задните странични стъкла и задното(то е лесна работа ) а отпред стъклото някой път се запотява обаче като включа да духа се получават дсе петна които не са запотени а наоколо всичко е мъгла а страничните предни стъкла се избистрят само към единия край (там от където им духа)... аз съм с Брава... от клапата ли ми е проблема или от някъде другаде? и скъпо ли струва да се оправи тази клапа и това моторче?
                    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                    Коментар


                      #25
                      brat_John написа:
                      stef написа:
                      поленовия филтър се намира под кората на чистачките от страната на пасажера под една друга черна корица такъв филтър имат обикновено колите които са с климатик
                      Някой може ли да каже или да покаже ако има схема Типо-то има ли някакъв филтър под пластмасовата кора под чистачките. Питам преди да съм почнал да разглобявам, защото като го гледах днес стигнах до мисълта, че без да махам рамената с чистачките няма да се размине, а нещо не ми се ще. Прегледах ръководството за Фиат, което имам, но там не намерих нищо по въпроса. Молбата ми е ако някой е отварял или има схема да каже или да постне схема. Благодаря!
                      Съжалявам, нямам схема, но е точно както stef написа. Под кората от страната на пасажера. Огледай внимателно - черните кори се сваляха поред от единия към другия край. Съжалявам ама забравих посоката. Ако имаш късмет може и да не сваляш чистачките или да минеш само с едната. Аз карам Типо 1.4 и.е. без клима и там филтър нямаше, но мястото му няма как да го сбъркаш. Успех.
                      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                      Коментар


                        #26
                        препоръка за поленов филтър

                        И аз имам подобен проблем със стъклата и днес звъннах по сервизите за въпросния поленов филтър (цените са в гамата 18-35лв). Някои от тях били с активен въглен, други без такъв. Някой може ли да препоръча марка (модел)? Какво пише в Ръководство за потребителя (на коя фирма да се заменя въпросния филтър)?
                        Брава 1.6 16V ELX
                        Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                        Коментар


                          #27
                          Най-добре си свали твоя и обикаляй по магазините с него.
                          Don't drink and drive,
                          better smoke and fly!

                          Коментар


                            #28
                            Тъй като и моето стъкло се изпотяваше много при влажно и дъждовно време, вчера му смених поленовият филтър. Старият в интерес на истината не беше много черен и не беше влажен, а този който сложих беше за 10лв Filtron. Въпросната клапа за прихода на външен въздух и при мен не работеше - беше в положение затворена. Натиснах я надолу да се отвори и така я оставих. Днес съм минал към 400км. като ме и валеше дъжд и мога да се похваля, че само като тръгвах (в дъжд) малко се опита да се изпоти стъклото, но като пуснах вентилатора на 2 и всичко изчезна, а преди не успявах да изчистя изпотяването. Според мен проблемът ми е бил по скоро в затворената клапа, отколкото във филтъра, но не съм сигурен естествено.
                            Fiat Brava 1.9 TD 100

                            Коментар


                              #29
                              Колеги проверявайте дали са ви чисти дренажите като се запушат се събира много вода около входа на парното и при по силен валеж влиза вътре в купето на Пунтото ми извадих една кофа с боклуци като свалих кората под чистачките

                              Коментар


                                #30
                                поленов филтър

                                Здравейте,някой може ли да каже къде се намира поленовият филтър на фиат купе,че наскоро го взех и не ми се ще да почвам да я разглобявам цялата. Не че нямам желание.....
                                Fiat Coupe 2.0 16v

                                Коментар

                                Working...
                                X