Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ужасно гадно се запотяват стъклата като вали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ужасно гадно се запотяват стъклата като вали

    какво да направя? смених филтъра, климатика не го пускам но завали ли малко и нищо не се вижда. немога да смогна да избърша предното стъкло! като стане така, спирам щото неможе да се кара.

    #2
    Re: Ужасно гадно се запотяват стъклата като вали

    The Secret Lover написа:
    какво да направя? смених филтъра, климатика не го пускам но завали ли малко и нищо не се вижда. немога да смогна да избърша предното стъкло! като стане така, спирам щото неможе да се кара.
    Пусни го да смуче въздух отвън
    Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

    КУПУВАМ: Теглич за Темпра
    КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
    КУПУВАМ: Спортен волан

    http://www.tempra-clube.hit.bg
    http://www.tempras.myfreebb.com

    Коментар


      #3
      http://alfaromeo-bg.com/forum/viewto...E8%F4%F0%E8%E7

      Коментар


        #4
        Re: Ужасно гадно се запотяват стъклата като вали

        The Secret Lover написа:
        какво да направя? смених филтъра, климатика не го пускам но завали ли малко и нищо не се вижда. немога да смогна да избърша предното стъкло! като стане така, спирам щото неможе да се кара.
        Препоръчвам ти един препарат против изпотяване на стъкла. Продават го на OMV, мисля че струваше 7лв. Така се казва препарат против изпотяване на стъкла. Аз си купих миналата зима, тъй като имах същия проблем.... то малко хора го нямат според мене. Процедурата е много проста. Напръскваш стъклата от вътре и забърсваш с кухненска хартия. На самия препарат пише, че може да се пръска директно и върху изпотените стъкла, но след това трябва още веднъж да напръскаш след като изсъхнат. Аз лично за цяла зима съм ги пръскал три пъти и ми остана повече от половината. И сега като почнаха дъждовете, времето захладня и пак започнаха да се изпотяват стъклата, напръсках пак, тъй като през лятото съм мил стъклата отвътре с препарат за прозорци. Иначе тъй като нямам климатик при мене вентилатора на парното работи непрекъснато, дори и през лятото го държа на 1.
        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

        Коментар


          #5
          Re: Ужасно гадно се запотяват стъклата като вали

          brat_John написа:
          The Secret Lover написа:
          какво да направя? смених филтъра, климатика не го пускам но завали ли малко и нищо не се вижда. немога да смогна да избърша предното стъкло! като стане така, спирам щото неможе да се кара.
          Препоръчвам ти един препарат против изпотяване на стъкла. Продават го на OMV, мисля че струваше 7лв. Така се казва препарат против изпотяване на стъкла. Аз си купих миналата зима, тъй като имах същия проблем.... то малко хора го нямат според мене. Процедурата е много проста. Напръскваш стъклата от вътре и забърсваш с кухненска хартия. На самия препарат пише, че може да се пръска директно и върху изпотените стъкла, но след това трябва още веднъж да напръскаш след като изсъхнат. Аз лично за цяла зима съм ги пръскал три пъти и ми остана повече от половината. И сега като почнаха дъждовете, времето захладня и пак започнаха да се изпотяват стъклата, напръсках пак, тъй като през лятото съм мил стъклата отвътре с препарат за прозорци. Иначе тъй като нямам климатик при мене вентилатора на парното работи непрекъснато, дори и през лятото го държа на 1.
          този спрей помага за да не ти се изпотяват стъклата но пък вечерно време фаровете на насрещните коли те заслепяват гадно и стои едно "размазано"на стъклото така че си има и кофти страна този спрей според мен той е удачен за страничните стъкла ако парното си е наред трябва да няма проблеми с обдухването на предното стъкло въздушната струя е доста силна, само УНО имат проблеми със силата на вентилатора но нормално малка евтина колица
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            Лично аз не съм забелязал да ме заслепяват насрещните коли, когато употребявам въпросния спрей Нямам представа защо се е получило така при тебе
            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

            Коментар


              #7
              brat_John написа:
              Лично аз не съм забелязал да ме заслепяват насрещните коли, когато употребявам въпросния спрей Нямам представа защо се е получило така при тебе
              на коя фирма ти е спрея моя единия беше на джонсън другия не го помня вече
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                Re: Ужасно гадно се запотяват стъклата като вали

                The Secret Lover написа:
                какво да направя? смених филтъра, климатика не го пускам но завали ли малко и нищо не се вижда. немога да смогна да избърша предното стъкло! като стане така, спирам щото неможе да се кара.
                Провери насочването на въздуха-трябва да е на символ/пиктограма/,имащ като минимум стъкло със стрелки/или комбинация-това е гаранция,че духа към стъклото...А също както каза колегата Темпра ,да не си на режим вътрешна циркулация...Успех !
                Ex. Grande Punto Driver

                Коментар


                  #9
                  Ако това се случва при настройка да взема въздуха отвън, то това прилича на мокър поленов филтър. Проверил ли си дали се мокри, здрави ли са ти корите отпред при чистачките?
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #10
                    Моя поленов филтър беше ужасно мръсен, дюс черен, целия в едни вечно влажни вълма прахоляк и влакна, свалих го, пооскубах мърсотията и го пуснах в миялната машина на най-дзверската програма за загорели тенджери, 75 градуса май.После го изсуших хубавичко на една вентилаторна печка, стана като нов.(не съвсем де, не стана снежно бял както е нов, ама е мноооого светло сив сега :P Ведната престанаха да се потят стъклата, особено предното, преди явно филтъра е задържал влага и стъклата изсъхваха само ако работи компресора :DЗабравих да кажа, колата е Дедра LS, ’95, 1,6 m.p.i. 66kW с климатроник
                    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                    Коментар


                      #11
                      vesko написа:
                      Ако това се случва при настройка да взема въздуха отвън, то това прилича на мокър поленов филтър. Проверил ли си дали се мокри, здрави ли са ти корите отпред при чистачките?
                      Можеш ли да ми кажеш къде се намира въпросния поленов филтър, тъй като не съм чувал за такова нещо и Типо-то има ли такова нещо.
                      FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                      ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                      Коментар


                        #12
                        stef написа:
                        brat_John написа:
                        Лично аз не съм забелязал да ме заслепяват насрещните коли, когато употребявам въпросния спрей Нямам представа защо се е получило така при тебе
                        на коя фирма ти е спрея моя единия беше на джонсън другия не го помня вече
                        Спрея е на SONAX - немски, 250мл, бяла опаковка
                        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                        Коментар


                          #13
                          А Пунтото дали има и то такива филтри че и мен ме мори много това изпотяване.
                          Фиат Панда 1.2 2006година
                          Синджира си идва ,а козата я няма...

                          Коментар


                            #14
                            коцев написа:
                            А Пунтото дали има и то такива филтри че и мен ме мори много това изпотяване.
                            Ако е с климатик -задължително ! Ако е без клима-извади кората под чистачките-намира се вдясно под нея...*/ако го има.../-зависи от модификацията !
                            Ex. Grande Punto Driver

                            Коментар


                              #15
                              Нямам климатик.Сега го държах на открито в дъжда и забелязах като влеза че ми капе вода върху педалите .Сигурно от там ми идва и изпотяването. Като се затопли времето ще се наложи да огледам откъде влиза вода.Благодаря ви.
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар

                              Working...
                              X