Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Компресия на Пунто 1.1 55

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Компресия на Пунто 1.1 55

    Колеги имам следния въпрос:Вчера ходих да ми мерят компресията на Пунтото ( 55 к.с. 1994 г )Казаха ми че на 2 и 4 четвърти цилиндър била малка - 5Обясниха ми че това било от газовата уредба и че трябвало нещо да се шлайфа по главата.Същевременно колата върви добре и доливам около 1 л. масло на 12000 километра.Цялата тази проверка беше защото я продавам и се чудя дали не беше постановказа смъкване на цената. Продавам защото ще си купувам Marea, трябва ми по - голяма кола.Изобщо ако можете да преоръчатен свестен сервиз да ходя да я замеря пак тая компресия.Благорадя!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    #2

    Коментар


      #3
      при 5 компресия на 2 цилиндъра няма да имаш ниски обороти т.е. под 1000 гледа ли докато ти я мерат компресията

      Коментар


        #4
        Какво означава "няма да имам ниски обороти"?На празен ход двигателя работи нормално на бензинна газ при студена кола тресе леко, но като загрее го няма тоя проблм.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          при мен като ми паднат оборотите под 1000 (като включа всички консуматори) и ми гаснеше

          Коментар


            #6
            Колата не е гаснела сама.Само това изключение с "тресенето" на газ когато е студена.Като динамика е по добра от бравото на жена ми (1.4 12V).Аз не гледах когато мереха - бях на волана и въртях стартера.Но мереха не на стенд а с някакъв манометър.
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              ако ти се разкарва до дружба2 аз имам манометър който със сигурност работи

              Коментар


                #8
                Re: Компресия на Пунто 1.1 55

                zgabrovski написа:
                Колеги имам следния въпрос:Вчера ходих да ми мерят компресията на Пунтото ( 55 к.с. 1994 г )Казаха ми че на 2 и 4 четвърти цилиндър била малка - 5Обясниха ми че това било от газовата уредба и че трябвало нещо да се шлайфа по главата.Същевременно колата върви добре и доливам около 1 л. масло на 12000 километра.Цялата тази проверка беше защото я продавам и се чудя дали не беше постановказа смъкване на цената. Продавам защото ще си купувам Marea, трябва ми по - голяма кола.Изобщо ако можете да преоръчатен свестен сервиз да ходя да я замеря пак тая компресия.Благорадя!
                сигурно са ти казали че трябва да се препаснат клапаните защото от работа на газ се подбиват и не могат да уплътняват добре и затова ти се губи налягането когато го мерят така мисля аз но не съм много сигурен
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар

                Working...
                X