Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.1 - шум зад километража, миризма на газ в купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.1 - шум зад километража, миризма на газ в купето

    Здравейте!Имам два въпроса:1. Чува се странен шум някъде зад таблото с километража. Нещо като дрънкане, като търкаляне на топче, не знам как да го определя по-точно. Получава се единствено при скорост над 40-50 км. Аз си мислех, че е някакъв боклук и продължавам така да си мисля. Всичко под капака обаче в близост до тази зона изчистих - имаше листа и разни клечки. Мисля си да не би нещо по-голямо да е влязло по тръбите за парното и така да се чува. Не знам дали може да е нещо притеснително, но е дразнещо...2. Вторият проблем е че отскоро се усеща миризма на газ в купето или примерно като спреш и отвориш бързо вратата направо те лъхва силно. Наскоро ми се наложи да сменям предната част на гърнето - от там където е ламбда-сондата /не съм сигурен дали го определям точно като предна част на гърнето/. Мисля че започна да се получава така след тази смяна, но може и да си внушавам. Може ли проблема да е някъде отпред под капака, където са разните маркучи по газовата уредба? В тази връзка, отскоро колата някакси потреперва на ниски обороти, все едно а-ха да загасне. Мисля че има връзка между двете неща. Това го прави само на газ. Като си карам на бензин е ОК, но може би и миризмата да не се усеща така остро, а пак да си има проблем.Ще съм Ви благодарен за мнения и съвети!
    Punto 1.9 JTD 2003
    Ex Punto 1.1 1994
Working...
X