Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

светна ми лампата на аербега

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    светна ми лампата на аербега

    колеги помагайте,спря да ми свети лампата на предпазния колан без значение дали е закопчан или не, след 3 дни ми светна и лампата на аербега какво да правя?
    FIAT CROMA 1.9 M-jet 8V

    #2
    трябва да отидеш на диагностика...губи ли ти се антифриз?
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Само да попитам има ли връзка между лампата за аербега и антифриза ? Мойта светна преди 3 месеца , а преди около месец и нещо видях , че ми губи течност .
      Brava 1.4 12V 96г. газ

      Коментар


        #4
        да колегамного често се срещапука се радиаторчето за отопление, което е точно над централата за въздушните възглавнициима и други признаци, освен светещата лампа и намалящия антифризпри пускане на отоплението има неприятна миризма, стъклата се потят и слабо се омазняват
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Хубо, ами при мене лапмата за колана си е угаснала нон-стоп. Лампата за еарбега не свети. Казаха ми, че е възможно да са направили така, че винаги еарбега да е активен с колан или без колан (не му разбирам, дали са вързани 2те неща или не са)

          Коментар


            #6
            Разбери дали има "кантар" на пасажерската седалка - при мен той ми прави мизерии и освен това провери (размърдай) кабелите под седалките и огледай куплунзите им.
            Stilo 1.8 16V

            Коментар


              #7
              sev написа:
              да колегамного често се срещапука се радиаторчето за отопление, което е точно над централата за въздушните възглавнициима и други признаци, освен светещата лампа и намалящия антифризпри пускане на отоплението има неприятна миризма, стъклата се потят и слабо се омазняват
              Благодаря за отговора sev. Да попитам и друго: ако сипя едно от онези прахчета за запушване на тач ще ми помогне ли ? И ако да коя марка ще ми препоръчате. Благодаря
              Brava 1.4 12V 96г. газ

              Коментар


                #8
                ivan74 написа:
                sev написа:
                да колегамного често се срещапука се радиаторчето за отопление, което е точно над централата за въздушните възглавнициима и други признаци, освен светещата лампа и намалящия антифризпри пускане на отоплението има неприятна миризма, стъклата се потят и слабо се омазняват
                Благодаря за отговора sev. Да попитам и друго: ако сипя едно от онези прахчета за запушване на тач ще ми помогне ли ? И ако да коя марка ще ми препоръчате. Благодаря
                може да помоге.. ама може и да ти заплачи охлаждането, да почне да попрегрява двигателя ... и да олекнеш с доста повече пари от 55-60 лв. за едно ново радиаторче.едит: ако си решил да пробваш с добавките - единствено съм чувал добри отзиви за Valvoline - течност май беше.

                Коментар


                  #9
                  Ако свети лампата на аербега може да е от пиро-патрона, веднъж на 10год. трябва да се сменя, не помня къде бях чел на на някаква Брава и гръмнал пасажерския а след това и шоферския аербег.
                  FIAT DUCATO 2.3 JTD 03'

                  Коментар


                    #10
                    ancho написа:
                    Ако свети лампата на аербега може да е от пиро-патрона, веднъж на 10год. трябва да се сменя, не помня къде бях чел на на някаква Брава и гръмнал пасажерския а след това и шоферския аербег.
                    Системата няма как да разбере че саминали 10 години. Или пък че е сменена възглавницата след като са минали. Така че лампата от това не може да свети.След 10 години производителят не дава гаранция че при нужда пиропатрона ще се възпламени затова препоръчва смяна. Така че ако е стар това не довежда до безпричинно задействане а по скоро до незадействане когато трябва.

                    Коментар


                      #11
                      ivan74 написа:
                      Благодаря за отговора sev. Да попитам и друго: ако сипя едно от онези прахчета за запушване на тач ще ми помогне ли ? И ако да коя марка ще ми препоръчате. Благодаря
                      зависи от дупката :D може да спре, може да спре временно, може и да не помогнепри мен се получи втория вариантнай-вероятно централата е издъхнала завинагибих ти препоръчал да смениш радиаторчето
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Ако свети лампата, теоритично не би трябвало по никакъв начин да се отвори еърбег-а при никакви обстоятелства като удар и други. При всяко палене се прави проверка и ако някъде по системата на комп-а не е дадено ОК, се изключват всички еърбегове.
                        Stilo 1.8 16V

                        Коментар


                          #13
                          Зад централната конзола ли се намира радиаторчето?
                          Brava 1.4 12V 96г. газ

                          Коментар


                            #14
                            ivan74 написа:
                            Зад централната конзола ли се намира радиаторчето?
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=10138
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              sev написа:
                              ivan74 написа:
                              Зад централната конзола ли се намира радиаторчето?
                              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=10138
                              Голямо благодарско. В най-скоро време ще разглобявам.
                              Brava 1.4 12V 96г. газ

                              Коментар

                              Working...
                              X