Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

смяна на свещи браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: свещи NGK и SAGEM

    bright написа:
    Много от моите колеги с японски автомобили карат със свещи NGK (около 60 хил. км) . За Брава-та тези свещи са по 15лв - дали ли струва? В същото време има SAGEM-и по 7лв. (с по един електрод).Нека някой пише ако има наблюдение!
    Имам опит с NGK-изкарах един к-т 30х./както го пише в книжката-по ресурс/не по състояние/-следващите са същите-до сега-20х.-без проблеми -избрах ги съвсем случайно като марка/просто нямаше Бош или Шампион или Магнети-Марели-в момента-от необходимия вид...-но тази е също една от световните марки в бранша...Мисля,че определено си струва...
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #17
      Re: свещи NGK и SAGEM

      Коментар


        #18
        Я кажи къде ги продават тия Марели Голдън Лодж за нашия двигател, че Бош само на ментета попадам.
        Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

        Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

        ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

        Коментар


          #19

          Коментар


            #20
            mariobg написа:
            pinko168 написа:
            Я кажи къде ги продават тия Марели Голдън Лодж за нашия двигател, че Бош само на ментета попадам.
            Официален вносител - Нико 66, имат магазин в Дружба 1 и ан Симеон. За по-точно виж адресите и телефоните на www.lancia-bg.com
            малко извън темата ама някой има ли впечетление от частите които продават в НИКО66 щот гледам че са отворили магазин в пловдив
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #21

              Коментар


                #22
                Re: свещи NGK и SAGEM

                bright написа:
                Много от моите колеги с японски автомобили карат със свещи NGK (около 60 хил. км) . За Брава-та тези свещи са по 15лв - дали ли струва? В същото време има SAGEM-и по 7лв. (с по един електрод).Нека някой пише ако има наблюдение!
                за 7 лв. можеш да си вземеш 4 електродни бош и ли беру, които ми се струват по-добър вариант от саджем с 1 електрод. аз дори се бях спрял на такива, но в последния момент си взех golden lodge - поръчах си ги от hit-ko. при смяна си пригответе по дълъг ключ, като беше писал hit-ko, защото свещите са на доста дълбоко и тясно място.
                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                Коментар


                  #23
                  вид на свещите при инжекцион

                  Преди няколко дни смених свещите на Брава-та. При огледа забелязах, че са бели, без нагар и налепи и се притесних, че щом не са червено-кафяви, нещо не е в ред по колата. Заведох я на диагностика, но механика каза, че на всички автомобили които не са с карбуратори, вследствие на обеднена смес, свещите трябва да изглеждат така (бели). Според него ECU-то на автомобила нарочно осигурява бедна смес, за да е по-ниско съдържанието на вредни емисии в изгорелите газове. Има ли истина в това твърдение или да водя колата в друг сервиз?
                  Брава 1.6 16V ELX
                  Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                  Коментар


                    #24
                    за свещите в инжекциона

                    Благодаря за бързия отговор, значи и в този случай свещите трябва да са жълто-кафяви при нормална работа. И мен твърдението че ECU-то било причината ме усъмни и затова пратих този въпрос.
                    Брава 1.6 16V ELX
                    Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                    Коментар


                      #25
                      Golden Lodge на Magneti Marelli 2HLDR са ново поколение четириелектродни свещи с пробег от 80 000км. напьлно подходящи за 1.6/ 16V!

                      Коментар

                      Working...
                      X