Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

смяна на свещи браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    смяна на свещи браво 1.6

    има ли някакви особености при смяната на свещите на този двигател?
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    #2
    оскубвам кабелите, свалям старите, слагам новите, набоцквам кабелите обратно и съм готов?благодаря.
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #3
      Това от мен може да ти е полезно
      FIAT Coupe

      Коментар


        #4
        Благодаря за инфото. кото модели съм се спрял на BERU, GOLDEN LODGE. и двата варианта са 4електродни. първите са по-евтини >30.00 лв и през почивните дни ще си сменя свещите.
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          оскубвам кабелите, свалям старите, слагам новите, набоцквам кабелите обратно и съм готов?
          Преди да оскубеш кабелите си приготви дьльг и тьнкостенен ключ 16мм, защотото свещите са доста на дьлбоко и сьс стандартен не става!Успех!

          Коментар


            #6
            и гледай да не объркаш кабелите...по-добре си ги надпиши преди смяната...че аз като бях новобранец ги обърках и гръмна газовата...и един дебитомер назад...
            2004 Audi A6 4F
            2002 Lancia Y

            Коментар


              #7
              charlie написа:
              Благодаря за инфото. кото модели съм се спрял на BERU, GOLDEN LODGE. и двата варианта са 4електродни. първите са по-евтини >30.00 лв и през почивните дни ще си сменя свещите.
              Аз на моята Брава сложих Бош с един електрод също са добри и са по евтини.

              Коментар


                #8
                chuni написа:
                charlie написа:
                Благодаря за инфото. кото модели съм се спрял на BERU, GOLDEN LODGE. и двата варианта са 4електродни. първите са по-евтини >30.00 лв и през почивните дни ще си сменя свещите.
                Аз на моята Брава сложих Бош с един електрод също са добри и са по евтини.
                дано си уцелил истински че тея Бош е голям късмет да уцелиш читави свещи

                Коментар


                  #9
                  не читави свещи, а да уцелиш не ментаци!
                  2004 Audi A6 4F
                  2002 Lancia Y

                  Коментар


                    #10
                    KPEMATOP написа:
                    и гледай да не объркаш кабелите...по-добре си ги надпиши преди смяната...че аз като бях новобранец ги обърках и гръмна газовата...и един дебитомер назад...
                    Аз като сменях мойте свещи се загледах в кабелите и видях, че номерата на цилиндър са надписани на блока, а съответния кабел има номер на капачката. Поне на типото е така. Там не може да ги объркаш.Преполагам че и на браво има някаква маркировка...
                    FIAT Tipo 1,4mi - EX
                    Alfa Romeo 146ti - EX
                    Alfa Romeo 156 2,4JTD

                    Коментар


                      #11
                      да, ама ...ако незнае, че има последователност ще стане бъркотия...аз така на регатата си бех объркал кабелите...ама тогава нищо неразбирах...
                      2004 Audi A6 4F
                      2002 Lancia Y

                      Коментар


                        #12
                        относно кабелите, те на какъв период/пробег се сменяват? или се сменят по някъкви други признаци?
                        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                        Коментар


                          #13
                          KPEMATOP написа:
                          да, ама ...ако незнае, че има последователност ще стане бъркотия...аз така на регатата си бех объркал кабелите...ама тогава нищо неразбирах...
                          ами не може ли да се сменят без да се махат всички наведнъж ами един по един така няма опаснаст да се сбъркат
                          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                          UNO 1.0 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            charlie написа:
                            относно кабелите, те на какъв период/пробег се сменяват? или се сменят по някъкви други признаци?
                            Най-лесния начин да ги провериш е да погледнеш дали не пресветкват на тъмно.

                            Коментар


                              #15
                              свещи NGK и SAGEM

                              Много от моите колеги с японски автомобили карат със свещи NGK (около 60 хил. км) . За Брава-та тези свещи са по 15лв - дали ли струва? В същото време има SAGEM-и по 7лв. (с по един електрод).Нека някой пише ако има наблюдение!
                              Брава 1.6 16V ELX
                              Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                              Коментар

                              Working...
                              X