Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT BRAVA или LANCIA DELTA II- Съвет за покупка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT BRAVA или LANCIA DELTA II- Съвет за покупка

    Здравейте!Не разбирам от двигатели,затова се обръщам към вас за компетентно мнениеХаресах два автомобила- FIAT BRAVA 97/98 г. и LANCIA DELTA IIКато се има предвид здравина на двигателя,разход на гориво,подръжка и не на последно място поведение на автомобила на пътя,какво бихте ми препоръчали.FIAT BRAVA 97/98г.-1.9 TDI или LANCIA DELTA II 1.9 TDIFIAT BRAVA 1.8i или LANCIA DELTA II 1.8i или малкия двг.1.6 16VБлагодаря ви предварително!

    #2
    Фиат имат два вида дизелови двигатели 1.9 и те нямат означението TDI!Единия е 1.9 TD100, 100к.с., другия е 1.9 JTD, 105к.с. Като сметнеш, че има и доста голяма разлика в данъка който ще плащаш по-добре питай какво точно ти предлагат, за да не гадаем тук.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Ako дизела е по удачен,ще гледам да е 1.9 td 100-100k.c.

      Коментар


        #4
        При Брава 1.8 мотора е 113к.с,докато при Ланчата 1.8 има 90,105,113,130 к.с.Ако решиш да взимаш Ланчиа 113 или 130 к.с имай предвид,че имат три ролки и един ремък повече от Бравата 1.8 113к.с...Имал съм Ланчиа ІІ а сега карам Брава и ми е трудно да ти кажа кое е по -добро.И двете си имат хубави и лоши страни.Но може би в крайна сметка ти препоръчвам Брава 1.8.
        Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

        Коментар


          #5
          Благодаря ви !!!Всяко ваше мнение ми е от полза

          Коментар


            #6
            Ако ще е Брава, защо да не е с 1.6 16 В? Няма кой знае каква разлика с 1.8 и като динамика и като разход.
            Space Star 1.9 DID

            Коментар


              #7
              Аз ще те посъветвам да вземеш ланчата, за мотора сама си прецени кои да е.И 1.6 16В е перфекно моторче за това купе не е гори кои знае колко дори може да се каже че е икономичен. За мотора 1.8 16В 115 коня почти не можеш да намериш делта с такъв, наи вероятно ако е 1.8 ще е ВВТ на 138 коня които аз лично не ти препоръчвам скъпо обслужване е и не върви кои знае колко. Ако ще е дизел там е ясно 1.9. Но като изработка ланчата и фията нямат нищо общо ланчата е къде по качествено направена и с по добри материали иначе са на една каросерия и двете само външния вид е различен но и като тенекии ланчата е пак едно рамо напред за разлика от фиат на които повечето тенекий по вратите са с вдлъбнатини от удари от други врати, при ланча трябва доста силно да я изпраскаш за се вдлъбне. Принципно фиат и ланча са едно и също но ланчата е луксозното изпълнение а фиат народното , почти всички ланчи са с климатроник и борд компютър. Мога да твърдя че ланчата на пътя се държи доста по стабилно от Брава и Браво поради факта че тежи с 200 кила повече. Имам и от двете коли, в плюс на ланчата отдовам перфекния контрол върху управлението на колата, както мога да влеза с нея в завои така с бравото не мога. Но за сметка на това бравото е доста по пъргаво и заради 200те си кила по малко гори , също така бравото се кара доста по лесно от ланчат смисъл управлението му е много леко хидравликата не се усеща (което обаче в висока скорост е в минус) При ланча няма тая пластмасова натурия по таблото, но на фиата уредите са направени по стабилни и "спокоини" на ланчата стрелките подскачат кат ненормални Така или иначе и двете коли си имат своите плюсове и минуси сама трябва да прецениш коя кола по ти пасва на теб специално. Друг плюс на браво е че може да се намери и 2000 година а наи новата ланча делта е произведена юни 99 а и те са голяма рядкост. От фиатите има по голям избор по салоните и по лесно ще можеш да си направиш избор докато ланчи за съжаление се срещат тук там и в повечето случаи не са в завидно състояние А и на бравото и бравата фасона по ми харесва от на делтата.
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар


                #8
                Аз по принцип съм за Браво/а - доста по модерне на вид автомобил от Ланчата - моите уважения към нея, ама и вън и вътре си е дърво.
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #9
                  Yavor написа:
                  Аз по принцип съм за Браво/а - доста по модерне на вид автомобил от Ланчата - моите уважения към нея, ама и вън и вътре си е дърво.
                  За от вътре можем много много да спорим че Ланча е дърво спрямо Фият. Като се замисля наистина е дърво ама махагон, моята има махагон по таблото, кои фиат го има???? верно при по новите ланчи след 94 год е заменено с имитация на махагон но пак е в пъти по добро от което и да е пластмасово табло на фиат. За алкантарата по седалките е излишно да споменавам и за подлакътника на шофьорската седалка, за хромираните лаисни на праговете на вратите които загатват за класата на колата, ами светещите лостове за мигачите и чистачките алфаджиите си умират на мъка ако им се падне алфа без тая екстра,(някои Типо ги имат) ами в всеки пепелник лампа, ами ел прибиращите се огледала, ами изработката на всеки един детаил??? Ти маи си виждал Ланча само на снимка и то отвън.Аи да не говорим за дървения точно пък при Ланча щото едва ли можеш да ми изброиш поне едно нещо с което фиат да я превъзхожда вътре. Та в моя фиат дори лампа в жабката нямах!!! та аз си слагах, часовник на таблото няма!!! ако не е оригиналния касетофон трябва да си слагаш от онея смешните дет ги имат повечето голфаджии.
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                  Коментар


                    #10
                    Точно затова писах ’моите уважения’...Лично мнение, не се засягай - като избитар кола преди 2 години карах и алфи 146, и Ланчи, ама Бравата ме грабна най много.Вярно е че е повечко пластмасата, вярное това за часовника, ама за толкова пари - толкова.Само дето Бравата е от по-ново поколение дизайн по прицип от цитираните автомобили - и вътре и вън.
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #11
                      Две еднакви коли за различен тип хора.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Според мен Ланчата е по-добре - карал съм 1,6 103 кобя, като моето браво и е създава впечатление за по луксозна кола. ако пък говориме за 1,8 13ии коньовия, тогава фиата издиша отвсякъде...
                        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                        Коментар


                          #13
                          Yavor написа:
                          Точно затова писах ’моите уважения’...Лично мнение, не се засягай - като избитар кола преди 2 години карах и алфи 146, и Ланчи, ама Бравата ме грабна най много.Вярно е че е повечко пластмасата, вярное това за часовника, ама за толкова пари - толкова.Само дето Бравата е от по-ново поколение дизайн по прицип от цитираните автомобили - и вътре и вън.
                          Ще ме извиняваш ако нещо съм те засегнал не е било нарочно за което се извинявам, ама съм много чувствителен на тема Ланча и лесно се паля. За дизаина е така, доста по модерен при фиат, може би защото е правен 96 а делтите са още 94.Аз също много си харесвам бравчо въпреки някои забележки към качеството на таблото но си ми е на сърце също така като и баба Ланча, не ми се разделя с ни една от двете и докато мога ще си ги държа и двете
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                          Коментар


                            #14
                            Разбирам че които и от двата автомобила да взема няма да збъркам.В краина сметка изборът ще е съотношение цена и потдържаност на колата.Благодаря ви още веднъж че си направихте труда да ми отговорите !!!

                            Коментар

                            Working...
                            X