Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

това нормално ли е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    това нормално ли е?

    Отново имам няколко въпроса за Бравото. Когато паля колата отначало издава едно малко странни звуци, които не мога да ги определя точно, но прилича малко на хъркане, което спира още преди да съм потеглила. Някой друг имал ли е подобен проблем и проблем ли е изобщо? Питам тук, защото за сега не ми се ходи по сервизи, защото поне моето мнение е, че жените не само, че не разбират, ами и майсторите много добре го знаят това и да не стане така да сменям разни работи по колата без да има нужда. Другото нещо е когато карам, основно извъм града някъде около 100км./ч колата започва да вибрира, което се оправя, когато стигна 110. Въпросът ми за това е същият - така както ви описвам колата намирате ли нещо нередно или да ходя на сервиз?

    #2
    Това с хъркането трябва да се чуе от някой по-опитен във форума. Колкото да вибрирането, най-вероятно да е от гумите, трябва да ги откараш на баланс.
    Bravo 1.6 16V '97

    Коментар


      #3
      благодаря за отговорите, сега слизам да видя ако запаля без съединител дали нещо ще се промени. Колкото до гумите и джантите мисля, че всичко е наред защото това лято два пъти по най-различни поводи са ми ги проверявали и би трябвало да са наред.

      Коментар


        #4
        ...и при мен го има това хъркане но само при напълно изстинал двигател....не е от ролка според мен защото ги сменях скоро а хъркането го имаше и преди....
        Fiat Brava 1.6 16V '98

        Коментар


          #5
          Отново имам няколко въпроса за Бравото. Когато паля колата отначало издава едно малко странни звуци, които не мога да ги определя точно, но прилича малко на хъркане, което спира още преди да съм потеглила. Някой друг имал ли е подобен проблем и проблем ли е изобщо? Питам тук, защото за сега не ми се ходи по сервизи, защото поне моето мнение е, че жените не само, че не разбират, ами и майсторите много добре го знаят това и да не стане така да сменям разни работи по колата без да има нужда. Другото нещо е когато карам, основно извъм града някъде около 100км./ч колата започва да вибрира, което се оправя, когато стигна 110. Въпросът ми за това е същият - така както ви описвам колата намирате ли нещо нередно или да ходя на сервиз?
          Причината за това "хьркане" е износена или счупена втулка на бендикса на стартера! Така може да се кара но трябва да се вземат мерки за ремонт на стартера. А относно вибрацията, тя най-вероятно се появява циклично не само на 100км/ч, но и на 70, на 40 , но тогава по-не се усеща и вероятната причина, както казват колегите е гума-дисбаланс!

          Коментар


            #6
            въпрос 1: верочтно не е стартера защото пишеш че се чува след като вече е запалена колата и бързо изчезва, понякога ремъците за водната помпа и динамото скързат ил ивият при и след запалване и бързо изчезва шума след малко като поработи двигателя, трябва да дадеш малко повече информация. по отношение на проблем 2: на мен в един момент ми играеше при 120 км/ч и изчезваше при по висока скорост, оказа се задна гума, така че провери задължително и 4-те гуми не само предните, ако са наред проверяваш на стенд предницата-дали всички ъгли са в нормата и т.н. и ако и там е добре колата трябва да търсиш нещо в окачването (но тагава не би трябвало да бие само волана , ще се чуват и шумове ,потропвания предполагам.
            FIAT Stilo 1.4 16V
            FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

            Коментар

            Working...
            X