Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търсят ли в КАТ преглед за газовата при прехвърляне?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Търсят ли в КАТ преглед за газовата при прехвърляне?

    С метанова уредба съм и имам на бутилките преглед до 2011г, но годишния преглед на самата уредба ми е до 11.2007. Днес ходих до сервиз дето правят прегледи и им обясних, че ще прехвърлям колата в КАТ и ми казаха, че след като я прехвърля да ида при тях с копие от талона и т.н. Бутилките се водели по талон, номер на кола и че в КАТ нямало да ми искат преглед. Но все пак да питам някой като е минавал скоро искали ли са му?А и друг въпрос... колата в момента е на инвалид и данък не се дължи. След като я прехвърля при нотариус първо в данъчното да ида да я впишат ли или първо в КАТ? Питам тоя въпрос не случайно, защото едно приятелче от друг град го върнали точно по тази причина. Общо взето ми каза така: ако колата е нов внос - първо в КАТ после до 2 месеца в данъчното. Ако е вече с БГ номер - нотарус, данъчното и накрая КАТ. Изобщо в КАТ ако ми поискат бележка за данък аз нямам никаква ако не отида в данъчното преди това. Но пък там ще впиша колата със старите номера, затворен кръг...!
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    #2
    В Русе минавах преглед в СБА и на Бравата и на Сузукито преди месец.Нямаше такъв преглед колеги. Нищо не ми проверяваха - за газове пък хич не им дойде и на ум.Мернаха само спирачките и това беше.Един пич със Ситроен нямаше задни спирачки (дори и ръчната му не работеше) и нямаше проблем - мина прегледа с препоръка да си оправи задните спирачки.А такива митове се носят из Русе за СБА, че били много стриктни и спирали коли от движение.

    Коментар


      #3
      Хахаха стриктни ала бала е вече.Днес в Казанлък 22 лв. проверка на спирачки и светлини и мерси и лек ден.Да взема да пробвам с Ладата дали ще е така.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Става въпрос за канала в КАТ, дали търсят бележка за годишен технически преглед на газова/метанова при прехвърляне на колата.Също и на 1.4 къде се намира номера на двигателя да го позабърша и сравня всичко ли е ОК? Гледам из ръководството някаква стрелка до бобината.. ама точно къде е не съм виждал...Въпроса за данъчното от горния пост още стои
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          според мен реда е нотариус, кат и до 14 дни данъчното. те в данъчното няма на каква база да ти определят данъка, те нали гледат талона и по конските сили/киловатите/ ти го определят. 99% е така.а като се прехвърля кола със запазване на номера не се ли минава през кат без канала, а само гишета?ако все пак трябва да минеш канала, тук не гледат, само номера ми на двг погледнаха и без спирачките дори. но то си е индивидуално предполагам, зависи колко народ има и т.н.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Номера ще се сменя, сега е пловдивски. Данъка могат да го определят защото колата в момента си има голям талон.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              spark написа:
              Номера ще се сменя, сега е пловдивски. Данъка могат да го определят защото колата в момента си има голям талон.
              това, че си има голям талон е ясно. след като не е нов внос няма начин да няма. аз ти казвам, че в данъчното се ходи след кат, нали това питаш. регистрирал съм и кола нов внос и с бг регистрация и при дветеданъчното е след кат. само срока за рег. в данъчното е различен мисля. по спомени 14 дни за бг регистрация и 2 месеца за нов внос ама не съм сигурен в цифрите
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Оки, мерси! Че в няколко други авто-форума имаше писано преди месец от различни хора, че първо се ходи в данъчното като е с БГ регистрация колата. Аз в КАТ обаче не мога да представя никаква бележка за данък ако поискат. Дано не се заядат и за метановата уредба...
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  spark написа:
                  Оки, мерси! Че в няколко други авто-форума имаше писано преди месец от различни хора, че първо се ходи в данъчното като е с БГ регистрация колата. Аз в КАТ обаче не мога да представя никаква бележка за данък ако поискат. Дано не се заядат и за метановата уредба...
                  ами ако не са изменили нещо в последно време е 100% така. тя колата не е на твое име още, каква бележка да ти издадат? просто няма логика. все пак удари им един телефон и ще разбереш. а за метана не знам. никога досега не са ми праили проблем за газовата никъде
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Сега ще ти обясним Аз се набълбуках регистрирах я в данъчното и си плащам като поп сега данъка.Но ми разясниха схемата:Ако като си я купил си я регистрирал в данъчното ядеш х.я няма начин.Ако не си я регистрирал в данъчното като си я купувал ,при прехвърляне трябва да покажеш бележка пред нотариуса за платен данък,но ти естествено нямаш защото не си я регистрирвал изобщо даваш му някои лев и той пише че си му представил такава в договора за покупко продажба.После с този договор отиваш в кат и ти си човека.А в данъчните не отиваш защото не си регистриран там,демек там нямаш работа
                    A3 1.9TDI 131к.с помпа-дюза 2002г 6 скорости 5 ВРАТИ вече 160+к.с
                    Punto Sporting 1.9JTD 2003
                    ex. Fiat Marea TD100 1998

                    Коментар


                      #11
                      Колата става твоя с прехърлянето пред нотариус. Всичко останало е бюрокрация.И при Темрата, и при предишната ми кола редът в СЛивен беше следния:1. Нотариус - прехърляш колата и вече е твоя;2. Данъчно - там саморъчно попълваш декларация с данните на колата (и така моята се води 80 коня, а всъщност е 80 киловата);3. КАТ - там искат бележка от данъчното, която ти издават при регистрацията, или бележка за платен данък НА ТВОЕ ИМЕ.Последната точка 3 за Темпрата все още не съм я изпълнил и талона е с името на стария собственик, което не означава, че колата не е моя. Като ида да я прехвърлям, ще ми напишат акт, който ако го напишат като предния път (със старата ми кола) ще го обжалвам и съдът ще ми го отмени. (Дано са се научили вече да пишат актове и наказателни постановления ) П.С. Такъв беше редът през 2004 година. Сега не знам какъв е, може да има промяна.

                      Коментар


                        #12
                        @Immortal: В тая декларация в данъчното има поле за номер на колата нали? Ако ида при нотариус и после в данъчното ще попълня стария номер. След като ида в КАТ после пак ли трябва да ходя в данъчното да подменят информацията в базата им за номера на колата? Утре ще ида при нотариус дано няма спънки
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар

                        Working...
                        X