Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смених съединител - пак тресе !!! Помагайте !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смених съединител - пак тресе !!! Помагайте !

    Кажете ми бе хора, на какво се дължи това тресене при потегляне?! Смених пълен комплект съединител, вярно притискателния диск беше износен, но пак тресе имам чувството, че ще се счупи нещо отпред в двигателя? На какво може да се дължи това тресене при потегляне. Има го само ако тръгна с малко газ, т.е. нормално, ако форсирам и тръгна не се усеща.
    Фиат Брава 1.9 JTD 105 99'

    #2
    Така тресе когато е студена...

    Коментар


      #3
      Ако всичко е сменено и съединителя е ок.Залагам бира че имаш скъсан тампон...много вероятно и 3-те. Но може и само един да е де.
      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
      ИТАЛФЕСТ 2007

      Коментар


        #4
        Ако е скъсан тампона защо не продължава да тресе и по време на движение?

        Коментар


          #5
          Аз много не разбирам, обаче да попитам - с амортисьорите как си? Преглеждал ли си ги скоро?

          Коментар


            #6
            тампон

            Най-вероятно е тампон, аз имах същия проблем. Тресе при потегляне с малко газ, не тресе ако потеглиш с повече газ и на ход също не тресе.
            FIAT TIPO 1.4 i.e.

            Коментар


              #7
              Humppa написа:
              Ако е скъсан тампона защо не продължава да тресе и по време на движение?
              Защото скъсания тампон тресе само при потегляне....в движение, мотора се усуква пренебрежимо малко като сменяш скоростите....Абе казах аз, залагам бира...няма ли кой да приеме облога
              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
              ИТАЛФЕСТ 2007

              Коментар


                #8
                Re: тампон

                рамп написа:
                Най-вероятно е тампон, аз имах същия проблем. Тресе при потегляне с малко газ, не тресе ако потеглиш с повече газ и на ход също не тресе.
                Тампон на двигателя или на скоростната кутия?
                Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                Коментар


                  #9
                  Сигурно е скъсан тампон или виж някой от болтовете които закрепват двигателя да не ти е изпаднал някъде.

                  Коментар


                    #10
                    когато започне да става за смяна съединителя.....освен че се износва феродото, се изморяват или счупват пружините на феродовия диск - което е съпроводено с неприятно притрисане на мотора при потегляне, в следствие на което се скъсва тампона на скоростната кутия....и от там нататък лавинообразно се покачват вибрациите и другите 2 тампона на мотора понеже не са изчислени да работят при такива вибрации е МНОГО вероятно и те да се скъсат/разлепят. И така от един не навреме сменен съединител последствията може да са и смяна на 3-те тампона на мотора/скоростите.Други въпроси????п.п.Всичко казано е много вероятно да се случи, НО все пак трябва да се погледне за конкретната кола, как стоят нещата. Все пак едно е сигурно.....щом тресе, значи има скъсан тампон, колко точно са скъсаните тампони, само след диагностика с лоста п.п.Какво стана с бирите?
                    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                    ИТАЛФЕСТ 2007

                    Коментар


                      #11
                      И моята така тресе! И аз смених комплект съединител ама... уви...! Даже се прецаках щото имаше още мнооого живот в него. Проверяваха и трите тампона, но са здрави! Поредната загатка на фиатчето
                      Fiat Bravo 80 16V

                      Коментар


                        #12
                        Като потегляш на задна тресе ли?
                        1,6 16v мотор 182А4

                        Коментар


                          #13
                          ВТД написа:
                          Като потегляш на задна тресе ли?
                          Като се позамисля... НЕ не тресе на задна. Това какво означава?П.С. Колега tsanibaytchev, извинявай ако ти се бутам в темата
                          Fiat Bravo 80 16V

                          Коментар


                            #14
                            В големия студ и Уното ми така чукаше чак като пускам съединителя. И в дупките пак чукаше ама се оправи след няколко дена. Мислех че амортисеор или носач, но не. Оправи се само.
                            O.E.Motorsport

                            Коментар


                              #15
                              zdr

                              знам от какво ти е това тресене то ти е от шайбата за пистовия ремак на коляновия вал-скъсан денфер
                              imam golqm interes kam kolite

                              Коментар

                              Working...
                              X