Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гасне при спиране

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гасне при спиране

    Здравейте колеги имам следния проблем, при спиране по някой път ми гасне мотора. Просто като натисна спирачката мотора някак се товари и гасне не винаги но ми се случва все по често,някой има ли идея от какво може да бъде. Благодаря предварително. Става въпрос за пунто 2000г JTD
    ФИАТ ПУНТО 1 1.2/75

    #2
    Като идея ми идва проблем с вакуума. Когато натиснеш спирачката, сервото се задейства, а и то бачка с вакуум. Само идея...
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      отговор

      А ако освободиш от скорост,гасне ли?Иначе колегата е прав.
      ex. punto elx 1.2i
      Lancia Libra 1.6

      Коментар


        #4
        Rokambol написа:
        Като идея ми идва проблем с вакуума. Когато натиснеш спирачката, сервото се задейства, а и то бачка с вакуум. Само идея...
        Действието на сервото се проверява по следния начин:-натиска се силно върху спирачния педал и се задържа натиснат;-пуска се двигателят.Увеличаването на хода на спирачния педал е признак за правилното действие на усилвателя.(трябва да ти потъне педала малко).Липсата на този допълнителен ход на педала е признак за повреда.Пробвай.
        FIAT Brava 1.6 16v 1996г.
        FIAT Doblo 1.2 8v 2001г.

        Коментар


          #5
          Благодаря за одзивите, пробвах сервото работи, естествено че изключвам от скорос и пак гасне не винаги но на 15 спирания веднъж. Мисля че наистина има общо някъкъв вакум но незнам как да го проверя.
          ФИАТ ПУНТО 1 1.2/75

          Коментар


            #6
            Аз имах подобен проблем когато карах пунто,само че при мен гаснеше на ляв завой само Беше от легенчето на бензиновата помпа - нямаше го и когато остане малко бензин в резервоара .... нали се сещаш - на левия завой горивото отива на дясно помпата засмуква въздух ... и след време изгаря.Ако ти прави този проблем с пълен резервоар или поне на половина пълен не е от това.Успех

            Коментар


              #7
              ФИАТ ПУНТО 1.9 JTD - Това е двигател с ТУРБО От къде взема вакуум за сервото ???
              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

              Коментар

              Working...
              X