Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фият Чинкуаченцо или нещо такова

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фият Чинкуаченцо или нещо такова

    Здравейте на всички, отварям я тази тема защото никой не пише за тези фиятки наскоро си закупих един и се прецаках жестоко, струва ми се големо боклуче. За сега му ремонтирах съединител,семеринг на коляновия вал, на полуоските маншони и лагери, на ръчната жило. Остават ми да ремонтирам поне за сега - задните цилиндърчета на спирачките, всичките макферсони а предните с тампоните и лагерчетата, а също така носих скоростната кутия на аргон за заварят едното ухо. Вече има вибрация в купето и това трябва да го отстранявам, абееееееееееееее

    #2
    Re: Фият Чинкуаченцо или нещо такова

    tihoho написа:
    Здравейте на всички, отварям я тази тема защото никой не пише за тези фиятки наскоро си закупих един и се прецаках жестоко, струва ми се големо боклуче. За сега му ремонтирах съединител,семеринг на коляновия вал, на полуоските маншони и лагери, на ръчната жило. Остават ми да ремонтирам поне за сега - задните цилиндърчета на спирачките, всичките макферсони а предните с тампоните и лагерчетата, а също така носих скоростната кутия на аргон за заварят едното ухо. Вече има вибрация в купето и това трябва да го отстранявам, абееееееееееееее
    А къде спа,като я купува?Защо не я закара в сервиз да и прегледат състоянието ,преди да я купиш?Сега си я стегни добре и я карай след това със здраве!Иначе няма да можеш да си върнеш парите!
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Освен това не можеш да я продадеш щото няма търсене ... Количката обаче не е лоша за градски услови даже е идеална! Сложи й газчица
      Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
      MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
      Engine Stamp: 176B9.000
      Version Code: 176BV
      Version: V5 | SPORTING | 03.'98

      Коментар


        #4
        Re: Фият Чинкуаченцо или нещо такова

        tihoho написа:
        Здравейте на всички, отварям я тази тема защото никой не пише за тези фиятки наскоро си закупих един и се прецаках жестоко, струва ми се големо боклуче. За сега му ремонтирах съединител,семеринг на коляновия вал, на полуоските маншони и лагери, на ръчната жило. Остават ми да ремонтирам поне за сега - задните цилиндърчета на спирачките, всичките макферсони а предните с тампоните и лагерчетата, а също така носих скоростната кутия на аргон за заварят едното ухо. Вече има вибрация в купето и това трябва да го отстранявам, абееееееееееееее
        Това си е ФИАТ като всички останали, така, че едва ли си се прецакал, просто такова му е било състоянието, а от това, при покупка никой не е застрахован!Ще останеш очарован когато му засечеш разхода - при нас обслужваме около 6-7 такива/ от които 3 женски/ и да ти кажа до сега нищо сериозно като повреди, напротив доволни са от тях и всеки вика: забравям кога съм го зареждал!Вибрацията ти е от тампон на двигателя!

        Коментар


          #5
          Re: Фият Чинкуаченцо или нещо такова

          Това си е ФИАТ като всички останали, така, че едва ли си се прецакал, просто такова му е било състоянието, а от това, при покупка никой не е застрахован!Ще останеш очарован когато му засечеш разхода - при нас обслужваме около 6-7 такива/ от които 3 женски/ и да ти кажа до сега нищо сериозно като повреди, напротив доволни са от тях и всеки вика: забравям кога съм го зареждал!Вибрацията ти е от тампон на двигателя![/quote] Е благодаря ви, мислех че проблемите ми няма да имат свършване но маи маи няма да е така, помеждодругото я закупих заради това че и е сложена газова уредба. Преди малко я гледах отдоло на един канал и ми се струва че тампона който държи скоростите към купето е малко поизчекнат та дали вибрациите не са от него, абе маисторче трябва да си я види и ще я закарам

          Коментар


            #6
            Гледам че си от моя квартал.Мога да ти препоръчам човек, ако искаш пиши на лични.Иначе на това коле газ...то ще може ли да мине тролея.... :D Предполагам не си дал повече от 1500 за нея? Прецакването е със състоянието, явно е плачевно.Да не би майстора да те бъзика нещо или ти си я провиш?
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              преди доста време карах такова Само да те питам - газта на тавана ли я сложи, защото в багажника няма място :D Поне при мен - бас тубата заемаше половината багажник :D Тази от пунтото даже няма да влезе :DКоличката е супер когато е в добро състояние ... на нашета й сменихме някои дреболии на обща стойност 100-200 лв + съединител (115 лв) и всичко й беше наред ... 900 кубика, ама как ускоряваше ... и какъв звук вадеше - като нещо 2.0 16V със спортна генерация, но по-тихо :D За газ - не мисля, че е удачно ... все пак на пълна ръчка харчи към 9-10 макс, а икономично да не говорим колко ще падне ... газта освен че ти заема място в багажника - не знам до колко ще ти намали разхода... но така или иначе я има - ползвай си я ... но не забравяй от време на време да я покарваш малко на бензин, за да не пуснеш скоро тема "не пали на бензин - какво да правя" ... Enjoy ...П.п. 0.7 ; 0,9 или 1,1 ? Или може би 1242cc 16V или пък 1242cc 8V turbo ? :D Последните 2 са изгъзици на чинкуманите :D

              Коментар


                #8
                Добре де, понеже и мен ме интересува, погледнах "официалния разход" (вярно за Seicento, но мисля, че двг. са същите) http://fiat.newcar.bg/Fiat-Seicento-...mlРазход - градско 8.8 Разход - извънградско 5.2 Разход - комбинирано 6.5 8.8!!...Това май не е малко?! Някой ако може да каже реални цифри? То Уно-то ми харчи по-малко...

                Коментар

                Working...
                X