Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пълнене на резервоара до горе?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пълнене на резервоара до горе?

    Колеги,понеже съм решил да засичам разхода на бензин и нямам намерение да карам повече от 150-200км на бензин искам да направя максимално точно засичане,което изисква пълнене на резервоара до горе.С оглед на това,че пистолета изключва рано искам да попитам как да си напълня резервоара до горе?Ако почна да наливам накрая с фуния и тубичка,дали ще стане?Има ли вероятност да остане въздух в резервоара,който след това да излезне?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    В никакъв случай не давай на бензинджията да ти напълни догоре. Има си хватка и така ще те метне, че даже няма да усетиш. По добре си напълни ти.
    Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
    MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
    Engine Stamp: 176B9.000
    Version Code: 176BV
    Version: V5 | SPORTING | 03.'98

    Коментар


      #3
      как може да те метне бензинджията? може ли малко да разясниш, че и аз мисля да правя същото.
      Alfa 147 JTD 115 hp
      ex Punto SX 1,2 (73 hp), 1994 +LPG

      Коментар


        #4
        Сигурно има как,щом казва колегата,ама все пак търся отговор как да си напълня догоре резервоара.
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          dudulia написа:
          Сигурно има как,щом казва колегата,ама все пак търся отговор как да си напълня догоре резервоара.
          вадиш пистолета леко навъни натискаш леко, като видиш че ще прелее - спирашпосле пак така, докато се напълни до ръба
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            easylife написа:
            В никакъв случай не давай на бензинджията да ти напълни догоре. Има си хватка и така ще те метне, че даже няма да усетиш. По добре си напълни ти.
            можеш ли да кажеш каква е хватката? май на всички ще им е интересно
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              Другия начин е да заредиш на една и съща колонка, на една и съща бензиностанция, по възможност в дни с еднакви температури. И двата пъти до изключване на пистолета. Дори и да заредиш догоре, пак не можеш да си напълно сигурен, че няма "тапа" на пътя на бензина. За да я елиминираш трябва бая висене на колонката и лашкане на автомобила.
              Fiat Marea 1.8i 16V
              Fiat Tipo 1.4i 8V
              Fiat Punto 1.6i 8V
              www.italauto-bg.net/forum/

              Коментар


                #8
                Synthy написа:
                easylife написа:
                В никакъв случай не давай на бензинджията да ти напълни догоре. Има си хватка и така ще те метне, че даже няма да усетиш. По добре си напълни ти.
                можеш ли да кажеш каква е хватката? май на всички ще им е интересно
                Значи имам приятел дето работи на ШЕЛ. Като дойде някой и му каже "до горе" му светват очичките. Той горе-долу ми каза, че като сложиш еди как си пистолета и дадеш на макс да сипва се образува някаква пяна, която уж ти пълни резервоара ама не. Колонката обаче си отчита. Даже вика, че и стрелката на таблото скача ама стои 10 мин и слиза до реалното ниво. Кактро виждаш не мога точно да го обяня но е 100 % сигурно, че има такова нещо защото познавам и една потърпевша ... Извода е ти да си сипваш и то бавно ... не е трудно.
                Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                Engine Stamp: 176B9.000
                Version Code: 176BV
                Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                Коментар


                  #9
                  пълен резервоар

                  незнам колко е резервата но би трябвало да е поне 5-6литра, а аз тъкмо като светна резерва пълних до горе и побра 44литра което ще рече , че резервоара е поне 49литра за Брава 1,4 12в! или и на мен са ми приложили това с бързото пълнене и пяната! после пък минах 136км и допълних пак догоре и познайте как се удивих като видях, че побра още 20,1 литра! Или тези километри сам ги минал с 20литра или предния път допълването с 44литра не е било догоре, ма то тогава колко ли е този резервоар!!!!

                  Коментар


                    #10
                    нещо нямам вяра на тази теориякато карах на бензин, винаги зареждах до горе и то точно в Шели разхода беше прекрасен, даже някои колеги тук не вярваха :D значи ако лъжат би трябвало да е още по-нисък...
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      Шел

                      а с какво зареждаше ако не е тайна? 95, v-power или racing?

                      Коментар


                        #12
                        само 1 път с V-Powerиначе с обикновен 95
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          sev написа:
                          нещо нямам вяра на тази теориякато карах на бензин, винаги зареждах до горе и то точно в Шели разхода беше прекрасен, даже някои колеги тук не вярваха :D значи ако лъжат би трябвало да е още по-нисък...
                          Просто си поаднал не свестен ШЕЛ където не знаят този номер. Предполагам си зареждал на една и съща колонка, а те не са глупави и знаят че засичаш разход и т.н. Някай ден ще се упариш и друга песен ще пееш ... така че по-добре внимавай
                          Catalogue: 1A | PUNTO BZ. GAMMA '97 (1997-1999)
                          MVS: 176.526.1(0) | SPORTING (1.2 16V) 3 PORTE
                          Engine Stamp: 176B9.000
                          Version Code: 176BV
                          Version: V5 | SPORTING | 03.'98

                          Коментар


                            #14
                            ми незареждал съм на много места...както и да емежду другото служебните коли са зареждат само на Шелвинаги до горене сме имали проблемидаже когато резервоара събере повече от колкото уж трябва , колата минава повече километри...така че за мен всичко е точно
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              Ами и аз съм бензинджия в момента. Много се смях и сега като се поуспокоих реших да пиша.Няма никакъв "номер" при пълненето до горе, до долу, по средата и т.н.Основно пени дизела, НО това не значи, че са ви сипали пяна вместо гориво. Пича дето работи на Шел явно не е запознат с устройството на колонката и разходомера. Дали ти сипва за 20лв или до горе горивото като излиза от пистолета пак ще си образува пяна, но както казах през разходомера минава единствено течност, така е конструиран.
                              Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                              Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                              Коментар

                              Working...
                              X