Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Причини за висок разход?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Причини за висок разход?

    Колеги,при висок разход на гориво какви може да бъдат причините,ако видимо двигателя работи перфектно,а задкормилното устройство няма "тежък крак"?Имайки предвид,че колата е инжекцион според мен нещата опират до следните възможности:1.Неизправна ел.инсталация.2.Неправилно зацепен ангренажен ремък3.Неизправна ламбдасонда4.Неизправен термостат5.Неизправен датчик за отчитане на температуратаПриемам други идеи,защото при мен съм проверил от 1-4,всичко работи,колата върви перфектно,обаче разхода ми е висок.Единствено не съм проверил т.5 от горе написаните.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Е колко ти е разхода колега? градско извънградско
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    Коментар


      #3
      Извънградско при 90-100км/ч на газ ми дава 10/100.С газов инжекцион съм.5 пъти го пренастройваха и все това ми дава,като разход.Сега ще се засича на бензин.Ще търся там проблема,защото ако на бензин харчи повече от нормалното,автоматично следва висок разход и на газ.Просто искам да знам от къде може да идва проблема и какво да очаквам.Газаджиите вдигнаха от мен ръце и ми казаха да потърся проблема на бензин.
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        Първо провери 3 и 4
        BMW E90 320D
        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

        Коментар


          #5
          а колко искаш да ти е разхода ако не е тайна? 3? 6,8?

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            а колко искаш да ти е разхода ако не е тайна? 3? 6,8?
            Искам да ми е не повече от 8/100 газ.При 6,5 на бензин + 20% отгоре заради газта,напълно ме устройва разход от 8/100 и мисля,че е съвсем реален.3 и 4 са проверени и работят както трябва.Интересува ме освен изброените от мен на какво още би могъл да се дължи по-високият разход?
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              С какви гуми си? В смисъл диаметъра им по книжка ли е? Че на мен от 185/60/15 до 185/55/15 ми е около 1кг разлика в разхода на метан и то по-малките гуми ги слагам зимата. Ако ги сложа лятото сигурно и над 1.5кг разлика ще ми даде
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                spark написа:
                С какви гуми си? В смисъл диаметъра им по книжка ли е? Че на мен от 185/60/15 до 185/55/15 ми е около 1кг разлика в разхода на метан и то по-малките гуми ги слагам зимата. Ако ги сложа лятото сигурно и над 1.5кг разлика ще ми даде
                175/65/14 през зимата и 185/60/14 през лятото.
                Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                Коментар


                  #9
                  ох,поредния фият с висок разход,сега скоро видях предварението на един колега с дигиплекс,при 10 градуса на празен ход,неговата беше с 4 градуса и разхода около 10 на дълго.за мене всичките високи разходи са заради това че предварението не е толкова колкото трябва-аз съм с делко и съм го врътнал 4-5 градуса повече от на бензин разхода ми е около 10 /100 градско зиматаможе и причната да е друга,ама щом си с газов инжекцион значи сместа е дозирана добре,остана изпреварването
                  типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                  хюндай акцент 1.5 CNG
                  киа каренс +метан

                  Коментар


                    #10
                    dan4o написа:
                    ох,поредния фият с висок разход,сега скоро видях предварението на един колега с дигиплекс,при 10 градуса на празен ход,неговата беше с 4 градуса и разхода около 10 на дълго.за мене всичките високи разходи са заради това че предварението не е толкова колкото трябва-аз съм с делко и съм го врътнал 4-5 градуса повече от на бензин разхода ми е около 10 /100 градско зиматаможе и причната да е друга,ама щом си с газов инжекцион значи сместа е дозирана добре,остана изпреварването
                    Има ли някакъв друг начин да се настрои това на Пълна инжекция, или както е при мен - моно, освен с ТАР?
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      И мен Бравото 1,4 нещо ме плаши ама сега ще го взема под моя опека малко да видим за кво иде реч.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Tornado написа:
                        И мен Бравото 1,4 нещо ме плаши ама сега ще го взема под моя опека малко да видим за кво иде реч.
                        Ами харчи си няма начин. Вече 8 месеца от както имам брава 1,4 разхода градско трудно да падне под 10...... Иначе извънградско съм доволен. След смяната на термостата и ако не я напъвам пада под 6/100
                        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                        Коментар


                          #13
                          dan4o написа:
                          ох,поредния фият с висок разход,сега скоро видях предварението на един колега с дигиплекс,при 10 градуса на празен ход,неговата беше с 4 градуса и разхода около 10 на дълго.за мене всичките високи разходи са заради това че предварението не е толкова колкото трябва-аз съм с делко и съм го врътнал 4-5 градуса повече от на бензин разхода ми е около 10 /100 градско зиматаможе и причната да е друга,ама щом си с газов инжекцион значи сместа е дозирана добре,остана изпреварването
                          Това трябва ли да значи,че дижиплекса на твоят познат не е работил добре и вмесо по каталог 10 градуса му е давал предварене от 4 градуса?Доколкото съм разговарял с Янко и съм чел мнения на ползващи ТАП при пропан бутан,то икономията се изразява в около 0,5л. на 100км ,но има по-добро вървене.Аз от вървене не се оплаквам.Колата върви много добре и не търся динамика.
                          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                          Коментар


                            #14
                            ами според мен на фията го дават 10 градуса на празен ход,обаче се оказа че на дгплекса имало някави изводикоито ако се дадат на късо,променят предварението-това го знам от колегата johnfound,ама неговия здаде багажа и той си направи нов ,като му направи предварение на газ по-голямо от на бензин и при положение че я кара м/у 3000-6000 оборота не му минава 12 градско на газсега за сравнение ще кажа че при мен изпреварването на празен ход е около 17 градусанаправих го така-паля колата на загрял двигател,разхлабвам делкото ,започвам да давам предварение ,като оборотите на мотора започват да се вдигат,предварението се дава до тогава докато има повишение на оборотите,после след като е достигнат максимума на оборотите,започва да се връща делкото,докато се чуече оборотите спадат малко и там стягам.след това се налага да се прецентрова настройката на газ,защото изпреварване и горивна смес са свързани.а,за проверка сложих стробоскопа и отбелязох за протокола колко аванс си е поискал мотора-17 градуса на празен ходтова става само на кола с делко,на другите става с тап,като за предпочитани са тези дето лъжат компа по вход,тези дето са на бобината дават по слаба искра и не са толкова ефикасни и може да изгорят бобините.иначе съм си првил експерименти да правя центовки като по учебник и разход никога не ми е падал под 11-12 градско и колата не върви както сега
                            типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                            хюндай акцент 1.5 CNG
                            киа каренс +метан

                            Коментар


                              #15
                              Виж филтри, свещи...

                              Коментар

                              Working...
                              X