Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Причини за висок разход?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Висок разход е 16/100 бензин

    моята Брава 1,4 12в скоро ми направи впечетление, че много бързо стрелката на горивото спада и теста с догоре каране 135км градско и пак доливане до горе (19,9литра) Диагностика и компютъра каза потенциометър на дроселната клана на моноинжекциона ама немога да намеря да го сменя , че тоя разход е направо убийствен!

    Коментар


      #32
      Малко късно се включвам, бях на работа.Това за 10 градуса при 850 оборота го пише в ръководството, това дето е от 4 части, а също и в аутодатата. За това и питам, дали наистина е така. Пише само за 1.6, за 1.4 няма зададена стойност. Според мен щом има датчик за детонации, един вид автоматичен октан коректор, не може да се дава конкретна стойност на предварението.Като се постопли другият месец ще закача моята на Визата да видя какво показва, по спомен от миналият път 5-6 градуса мисля, че беше предварението на празен ход. Ама сега е студено в гаража и не ми се занимава.
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #33
        Аз имам усещането ,че най-накрая открих защо ми е висок разхода на газ(за бензин не знам),но след като се убедя,че съмнението ми е вярно ще го споделя.
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #34
          Проблем с разхода на гориво

          Здравейте,имам проблем с Фиат брава 1.4 12v,колата я имам от 3 години,до сега не ми е създавала проблеми,но сега ми вдигна разхода с 20/100 от какво може да е така,благодаря предварително.

          Коментар


            #35
            След 4 години ли?Я сподели,да не чакам и аз толко,че и моята ме нерви нещо
            И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

            Коментар


              #36
              Внимавайте и откъде зареждате Газта на Шел примерно е боклук, а и правят шменти-капели на някои места.
              `95 Punto ELX 1.2 75hp + LPG
              http://silenbg.blogspot.com/ - Блогът ми за тренировки, хранене, здраве, уелнес...

              Коментар


                #37
                Колеги да не забравяме че зимно време всякя кола вдига разхода на гориво
                FIAT,LANCIA,ALFA ROMEO

                Коментар

                Working...
                X