Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с водата на задната чистачка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с водата на задната чистачка

    Здравейте, малко ми е смешен проблема, но все пак реших да го споделя. Не излиза вода на задната чистачка. Тръгнахме да разнищваме проблема и открихме следното, след като излезе маркуча от помпичката на казанчето отива до една клапичка където продължава във доста по здрав маркуч. Самоче като натиснеш да излиза вода, водата излиза от клапичката. Като запушим клапичката с пръст започва да излиза от задната чистачка но стига едва до средата на стъклото. Предполагам че някъде назад по трасето е затиснато или полу-запушено маркучето и затова изкарва водата от клапичката. По принцип водата до къде стига нормално на задното стъкло? .. някой имал ли е подобен проблем ? Дефакто от тази клапичка излиза водата защото назад е запушено някъде , нали ? чудих се да реша проблема като запуша клапичката , но може пък да избие от някъде другаде лл незам , помогнете с някакви мнения. Благодаря предварително !

    #2
    Клапичката вътре има една мембрана, която ти е пробита и сигурно водата тече през дупчицата на клапичката. Тази мембрана служи да не ти се връща водата назад, т.е. да не чакаш по 10сек да стигне водата до задното стъкло. Нова клапичка е около 3.50лв.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      spark написа:
      Клапичката вътре има една мембрана, която ти е пробита и сигурно водата тече през дупчицата на клапичката. Тази мембрана служи да не ти се връща водата назад, т.е. да не чакаш по 10сек да стигне водата до задното стъкло. Нова клапичка е около 3.50лв.
      Точно това е проблема Ново клапанче и всичко ще е ок
      BMW E90 320D
      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

      Коментар


        #4
        благодаря за отговора . това ми спестява доста тревоги . лошото е че се опитвах да я изкарам тази клапичка и наможах от страна на по твърдия маркуч, но предполагам с повече зор ще излезне. Благодаря , сега ако накой има идея от къде да я купя ще бъде много хубаво )) още веднъж благодаря !!!

        Коментар


          #5
          Re: Проблем с водата на задната чистачка

          djulig написа:
          Като запушим клапичката с пръст започва да излиза от задната чистачка но стига едва до средата на стъклото. Предполагам че някъде назад по трасето е затиснато или полу-запушено маркучето и затова изкарва водата от клапичката. По принцип водата до къде стига нормално на задното стъкло?
          Колегите са обяснили за клапичката, а аз да обясня за това. Струята стига до средата на стъклото. Или просто прелита над него и мие ... предния капак. Просто задното стъкло е извито по такъв начин, че няма как струята да се настрои и да мие горната половина - установих го с множество опити.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #6
            Със сигурност ги има на оборище, видях ги с очите си, стоят - като влезеш в магазина от вратата поглеждаш на 10 часа, и малко нагоре по диагонала, закачени в едно пликче на един пирон. не знам по колко са. по добре си ремонтирай твойто, отрязваш малко от гумена ръкавица, разпъваш леко пружинката и готово, имаше тема по въпроса.

            Коментар


              #7
              Благодаря за информацията на всички. последно нещо не ми е ясно . клапанчето задържа водата да не се връща - това го разбрах , самоче при мен проблема не е точно такъв, клапанчето има една фабрична дупчица на него и като пусна вода за задната чистачка водата просто почва да излиза през тази дупчица и колкото да го държа изобщо не стига до чистачката. единствения начин да стигне е да запуша дупчицата . Този проблем също ли е свързан с тази гумичка на клапанчето? Все пак в понеделник ще купя такова клапънче пък ще видим какво ще излезне

              Коментар


                #8
                Да с тая гумичка-мембранка е свързан проблема ти. Вземи си ново клапанче. Направих си мембранка-силиконова, перфектна(от редуцил-винтил на водолазен апарат), но ще я държа резервна, защото уважавам истинското-хората са го направили.
                FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                Коментар


                  #9
                  djulig написа:
                  Благодаря за информацията на всички. последно нещо не ми е ясно . клапанчето задържа водата да не се връща - това го разбрах , самоче при мен проблема не е точно такъв, клапанчето има една фабрична дупчица на него и като пусна вода за задната чистачка водата просто почва да излиза през тази дупчица и колкото да го държа изобщо не стига до чистачката. единствения начин да стигне е да запуша дупчицата . Този проблем също ли е свързан с тази гумичка на клапанчето? Все пак в понеделник ще купя такова клапънче пък ще видим какво ще излезне
                  Ами точно де мембраната е пробита и пуска течноста от тази дупчица.А това разлагане на мембраната става най-бързо със продуктите на Ароматик АРОМАТИККазанлък 6100, бул. Ал. Батенберг 238 А, тел. 043162359; 043162405Производство на автокозметика и битови препарати.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Много ми помогнахте ... бях решил да разглабям цялата кола и да търся някъде да не е притиснат маркуча ... спестихте ми мнооооооооогооооооо мъки и мноооогооо счупени щипки благодаря на всички

                    Коментар


                      #11
                      djulig написа:
                      Много ми помогнахте ... бях решил да разглабям цялата кола и да търся някъде да не е притиснат маркуча ... спестихте ми мнооооооооогооооооо мъки и мноооогооо счупени щипки благодаря на всички
                      Щипките вече не са проблем има доста на определени места.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар

                      Working...
                      X