Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен ефект при охлаждането на Фиат Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен ефект при охлаждането на Фиат Пунто

    Смених си радиаторчето на парното на моето Пунто изхвърлих водата от охладителната система и заредих с антифирзи получи се много интересен ефект преди никога не ми е загрявало повече от средата на скалата за температура на водата а сега работната температура се покачи на следващото деление ( с още 1/4 от скалата нагоре) на тая позиция ми включва перката на радиатора а преди се пускаше на средата на скалата не знам до колко това е нормално и ако може някои които кара Пунто 75 да ми каже къде е нормално да седи стрелката за температурата

    #2
    Може да е останал въздух в системата най-вероятно не си обезвъздушил добре.

    Коментар


      #3
      Колегата е прав -първо провери обеавъздушаването дали си га извършил добре.
      BRAVA 1,4 12V
      Nissan Navara

      Коментар


        #4
        И при мен перката вклиучва на 1/4 от скалата и няма никакъв проблем Punto 75 ,като бях с вода ми вклиучва6е малко над средата
        FIAT PUNTO 1.2 MPI 75
        SKYPE: motiff

        Коментар


          #5
          Доколкото знам, чистата вода охлажда значително по-добре отколкото антифриза, та може да е затова...
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #6
            johnfound написа:
            Доколкото знам, чистата вода охлажда значително по-добре отколкото антифриза, та може да е затова...
            За твърдението не мога да дам категоричен отговор, но че чистата вода разказва играта на водната помпа и то за кратко време съм абсолютно сигурен.Всички съвремени автомобили имат изисквания и към антифризите подобно на маслата и другите течности в автомобила.Не случайно има червени/които не се сменят/ и други антифризи.Темата е много дълга и няма смисъл да я обсъждаме, но не слагай вода за да не плачеш после.Успех!
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              Re: Странен ефект при охлаждането на Фиат Пунто

              stenli написа:
              Смених си радиаторчето на парното на моето Пунто изхвърлих водата от охладителната система и заредих с антифирзи получи се много интересен ефект преди никога не ми е загрявало повече от средата на скалата за температура на водата а сега работната температура се покачи на следващото деление ( с още 1/4 от скалата нагоре) на тая позиция ми включва перката на радиатора а преди се пускаше на средата на скалата не знам до колко това е нормално и ако може някои които кара Пунто 75 да ми каже къде е нормално да седи стрелката за температурата
              При мене е същото и понеже така я купих колата не съм обръщал внимание. Зависи от деня де, ако е по-топло се получава доста бързо. Как се обезвъздушава?
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                johnfound написа:
                Доколкото знам, чистата вода охлажда значително по-добре отколкото антифриза, та може да е затова...
                да наистина май има нещо такова но заради карането с вода смених водна помпа започна да свири фибъра и ме претисни. аз май се улях и с концентрацията на антифриза 4 литра концентрат с литър вода но вече нямам проблеми нито с изпарителя които започна да ми замръзва сутрин като потегля а и предполгама че от по високата работна температура ще сваля и малко разхода на гориво

                Коментар

                Working...
                X