Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем в скоростите на "Брава ТД 100/98

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем в скоростите на "Брава ТД 100/98

    Проблем в скоростите на Брава ТД 100 .Здр.колеги.Коя е най вероятната причина за тази случка?Постепенно ми се разхлаби скоростния лост.Като че ли цялата му основа се движи леко напред_назад като подавам или отнемам газта.След това в големия студ ми се загуби задната и веднага се заклещи петата че трябвашеда пътувам 140 км само на пета.След като изкарах лоста от пета/със зор/остана да работи единствено трета скорост през цялото останало време безпроблемно.След като на ръка раздвижихме накрайниците на двете жила/двете лостчета върху скоростната кутия_бърка се през предното ляво колело/ всички скорости си се появиха и си влизаха безпроблемно.До следващото блокиране и изчезване на четвъртата.Сега като се постопли всички работят като петата се самоизключва всеки път като отнема газта.При нея ходът на лоста е най голям а пре първа;втора и трета е нормален т.е.стегнат.Маслото в кутията е бистро и догоре.При странично разклащане на лоста винаги се усеща някакво препятствие от типа на леко пристъргване.Вероятно ще се сваля кутията но ще съм благодарен ако има някаква предварителна информация.Поздрави.
    BRAVA TD100 ELX `98

    #2
    И аз имам проблем със скоростната кутия. Виж тази тема .. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=22913 Поздрави!
    Fiat Marea 1.9JTD 110

    Коментар

    Working...
    X