Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разлика между ксенон и биксенон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Каква температура има този ксенон...така като гледам на снимката...трябва да е под 6000 келвина.Бяло е.Ама на 8 хиляди,който е масовия "голфаджиски" ксенон,не само не е бяло,ами вече отива в тъмно синьото.Че и по 12хил.К съм виждал да продават.Което си е чисто лилаво вече...За заслепяването-фаровете с лупи и новите поколения рефлектори нямат проблем с ксенона.На снимката се вижда колко добре е очертана светлата зона.

    Коментар


      #17
      Salvador написа:
      Каква температура има този ксенон...така като гледам на снимката...трябва да е под 6000 келвина.Бяло е.Ама на 8 хиляди,който е масовия "голфаджиски" ксенон,не само не е бяло,ами вече отива в тъмно синьото.Че и по 12хил.К съм виждал да продават.Което си е чисто лилаво вече...За заслепяването-фаровете с лупи и новите поколения рефлектори нямат проблем с ксенона.На снимката се вижда колко добре е очертана светлата зона.
      Ето го китаиския ксенон и на мен който е 5000К !!!!! Досега няма заслепени :D :D :D :D
      Прикачени файлове
      Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

      Коментар


        #18
        Salvador написа:
        Каква температура има този ксенон...така като гледам на снимката...трябва да е под 6000 келвина.Бяло е.Ама на 8 хиляди,който е масовия "голфаджиски" ксенон,не само не е бяло,ами вече отива в тъмно синьото.Че и по 12хил.К съм виждал да продават.Което си е чисто лилаво вече...За заслепяването-фаровете с лупи и новите поколения рефлектори нямат проблем с ксенона.На снимката се вижда колко добре е очертана светлата зона.
        по книга, ксенона на колегата е 6000К
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #19
          sev написа:
          Salvador написа:
          Каква температура има този ксенон...така като гледам на снимката...трябва да е под 6000 келвина.Бяло е.Ама на 8 хиляди,който е масовия "голфаджиски" ксенон,не само не е бяло,ами вече отива в тъмно синьото.Че и по 12хил.К съм виждал да продават.Което си е чисто лилаво вече...За заслепяването-фаровете с лупи и новите поколения рефлектори нямат проблем с ксенона.На снимката се вижда колко добре е очертана светлата зона.
          по книга, ксенона на колегата е 6000К
          Да така е
          BMW E90 320D
          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

          Коментар


            #20
            blagun, дори на снимката се вижда целият видим спектър, не като бяло, а всеки отделен цвят мога да ти го посоча със стрелки, а ти питаш къде било синьото, та представям си на живо колко по-добре ще се виждат шарениите. но да не се задълбаваме чак толкова. Salvador, остави ги тия "ксенонови сектанти". Измий си фарчетата като мене, вземи си хубави лампички, и после ще идеме заедно на срещата им, и ще им светим , та да ги хване яд, и да си махнат ксеноните, да ги хвърлят в кофите, и ние ще им го откраднем и ще си го монтираме на нас И на наще чисти фарове ще светне както трябва, и ще станем сектанти и ние с тебе. Пък като приемат закона за забраната му, тогава ще му мислим....

            Коментар


              #21
              после ако имам време ще ги снимам да видите границата, която толкова много търсите :D
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #22
                С рефлектор нали?

                Коментар


                  #23
                  По всяка вероятност и аз ще сложа -по принуда.Все по често забелязвам че пред колата ми е по тъмно защото закривам фаровете на тази зад мен, а там светят само моите А когато се разминавам извън града почти винаги карам по спомен ...

                  Коментар


                    #24
                    хайдеспециално за Огидесния фар не го гледайтекуц е, така и не разбрах защо
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #25
                      ilkor написа:
                      По всяка вероятност и аз ще сложа -по принуда.Все по често забелязвам че пред колата ми е по тъмно защото закривам фаровете на тази зад мен, а там светят само моите А когато се разминавам извън града почти винаги карам по спомен ...
                      Че и аз ги поставям по принуда да не би да ги поставям ей така да се намирам на работа.ogi28b освен да изпере моите фарове и ще му подаря моя ксенон ако ги накара да светнат.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #26
                        Tornado написа:
                        ilkor написа:
                        По всяка вероятност и аз ще сложа -по принуда.Все по често забелязвам че пред колата ми е по тъмно защото закривам фаровете на тази зад мен, а там светят само моите А когато се разминавам извън града почти винаги карам по спомен ...
                        Че и аз ги поставям по принуда да не би да ги поставям ей така да се намирам на работа.ogi28b освен да изпере моите фарове и ще му подаря моя ксенон ако ги накара да светнат.
                        ти не си ли с лупи?
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #27
                          По отношение на фарове....има една гъзария,която отдавна съм я признал и ми че чудно,че дори доста напреднали в техническо отншение производители все още си я спестяват-лупите.Ако изобщо има "абсолютна истина" при фаровете...лупите са най-близо до нея.Миналия месец ходих до Нови Сад и вечерта се прибирахме с някакъв много странен рейс,чиито фарове не бяха нищо повече от две лупи.Две малки точици на предната броня,двете с площ по-малко от една средна човешка длан.Осветяването е...нищо общо с тоя свят просто...пътя беше като ден.

                          Коментар


                            #28
                            Вервай ми че ако ги профилактирам като мойте, няма да ги познаеш! това включва и промяна на инсталацията, обаче! + нови лампи най-малко силвърстар, ако не найт-брейкър. ако е вярно това за тях - технологията която използват за да постигнат ефекта "+90%" ..... но няма да коментирам, защото ще стане дълга и широка. Когато ги "боцна" в бравата, тогава ще говоря! В е-бей са по 50 лева луксозния комплект

                            Коментар


                              #29
                              ogi28b написа:
                              blagun, дори на снимката се вижда целият видим спектър, не като бяло, а всеки отделен цвят мога да ти го посоча със стрелки, а ти питаш къде било синьото, та представям си на живо колко по-добре ще се виждат шарениите. но да не се задълбаваме чак толкова.
                              Оги моите извинения, ама виждал ли си лупи със халоген ......... ?????????? То лупата пречупва светлината и нормално е да видм "шарений"- те нали така там по физика в учебниците го пише, ако се интересуваш мога да ти кажа и точно за кои клас е учебника :D :D :D :D
                              Fiat Bravo 1,6 16v, JR Sport Filter

                              Коментар


                                #30
                                В момента съм с крушки Филипс за 50 лева - не си спомням точно модела но бяха в кутия - 2 броя крушки за фаровете и 2 броя за габаритите.Фаровите ми са чисто нови но не оригинални. Рефлектора е перфектен. Няма разсейване на светлината. Добре изразена е и разликата тъмно/светло отгоре.Но не осветяват достатъчно ...

                                Коментар

                                Working...
                                X