Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сипах добавка и колата се разпуши

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сипах добавка и колата се разпуши

    Днес си взех добавка за почистване на дюзите и горивната система на дизелов двигател,сипах я и колата започна да пуши като танк при високи обороти,пушекът първо беше сив а сега е черен.Нормално ли е това(минал сам 10-15км и резервоара е пълен до горе)?Мерси предварително
    Fiat Punto ELX 1.7TD 1996g.

    #2
    А каква е добавката?! Аз използвах една на Texaco и съм доволен. Не знам колко е отпушила горивната с-ма, но поне няма негативни последици...
    M-Benz E 250 TD 150hp
    M-Benz 200d 75 hp
    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

    Коментар


      #3
      Добавката е LIQUI MOLI - Super diesel additiv 9лв някаква немскаhttp://www.liquimoly.ru/catalog2006/..._stranica.html
      Fiat Punto ELX 1.7TD 1996g.

      Коментар


        #4
        За сега е нормално. Изхарчи горивото и при следващото пълнене наблюдавай изгорелите газове.P.S. Малко извън темата, но навремето на една бензинова карбураторка, напръсках дроселната клапа и камерата със специален спрей, пак на Лъки Моли и след запалване, колата изкара красив отровно-зелен пушек. Първоначално се шашнах, но след малко се нормализира
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Лики Моли е реномирана марка и досега не съм чул да правят боклуци. Не знам за дизела, но за бензинов автомобил след като свърши този резервоар би било добре да се смени и горивния филтър. След това - луната спи
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #6
            Колега, надявам се да споделиш резултатите и наблюденията си след употребата на тази добавка. Например промени ли се динамиката на двигателя, разхода му, звука му ...
            My car is the best :P
            Fiat Tempra SW 1.9 TD

            http://moskvich-bg.org/phorum-5.2.6a/index.php?5

            Коментар


              #7
              трябваше да смениш филтъра на горивото ПРЕДИ да сипеш добавката. сега тя ти е разтворила секви боклуци от филтъра и са тръгнали към двигателя. съвет: смени си горивния филтър ВЕДНАГА, после си доизгори резервоара и тогава виж дали е наред. а може и да е късно.съвет2: първо питай после действай

              Коментар


                #8
                Колата е минала 350км от смяна на масло и филтри.Днес спря да пуши.Предполагам че е разтворило всякакви мизерии в системата и вчера съм ги изгорил но все пак утре ще сменя филтъра и ще напълня резервоара след като изгоря тази смрад.Иначе ми се струва че двигателя работи по-тихо.По-принцип нормално ли е да пуши така?
                Fiat Punto ELX 1.7TD 1996g.

                Коментар

                Working...
                X